Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 7. 2010 15:57

Aby to pak nerostlo jako pnoucí a nekvetla ti jenom vždycky ta nová keika :hm .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 24. 7. 2010 16:02

teď jsem mrkla do knihy od ROLLKA a u cornu cervi píšou že rádo odnožuje,stonek neodstřihávat,může na konci znovu vyrašit
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 7. 2010 16:19

Přesně tak jsem to myslela a asi i tam jsem to četla. Já jsem po ní v Chotči koukala a už jsem ji tam nikde neviděla.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 24. 7. 2010 16:20

Uvidíme co se z toho vyklube,zatím je to pořád stejné.Co jsem viděla na fotkách,tak opravdu kvetlo na vršku.Některé stvoly se větvily.Buť se to bude větvit,nebo to budou keiki. :hm
Obrázek
Našla jsem jak to vypadá.U mě to vypadá zatím na to větvení. :hm
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 24. 7. 2010 19:17

Jejde....to je kořenů.To už je spíš do zahrady,než do bytu
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 24. 7. 2010 19:58

Pomalu jo.Za každým listem mi roste kořen.Snad mi to nevyroste takhle veliký. :hm
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 7. 2010 20:44

Takhle mi začínají za každým listem růst kořeny na té Doritaenopsis. Možná, když se to zastrčí do květináče a ne do košíčku, nejsou tolik všude. Tohle je fakt nějak docela hodně.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 7. 2010 05:54

Mirdo tak kde je Phalka :D :twisted: ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 25. 7. 2010 07:07

Achjo, asi zažívám období krize při chovu orchidejek ... jak teď byly ty strašné vedra tak se mi chudinky doslova vařily a každý den upadlo tak 5 květů, nejvíc mi opadal dalmatin a ten žlutý tygr je pravda že patří k nejstarším, kvetou už od února, ale je to takové smutné, když se začínají objevovat jen prázdné stvoly a na konci květ nebo dva ... každý den je kontroluji jestli jim neraší něco nového - lísteček, kořínek ( těch jim raší opravdu dost, na některých už druhé kolo od doby co je mám) ale stvoly nic, dalmatin má květní stvol zaražený na velikosti asi 4 mm a to samé u jedné mini ( ty mám odkvetlé komplet všechny- ale hezky jim raší lupínky) u zeleného dendrobka mi krásně raší tustá silná mladá rostlinka, to je pěkné ( ale žádné květy) a u fialového dendrobka mi neraší rostlinky, ale včera při máčení mi aspoň tohle zlatíčko udělalo radost má nový květní stvol, to znamená, že bude mít 3 kvetoucí stvoly :love: tak aspoň tenhle se snaží, phalaenopsisy tvoří jen lístečky :'( a udělat si radost novou kvetoucí nemůžu, protože mám kriticky přeplněno už jsem jim i pořídila televizní stolek, který mám před oknem ....
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 25. 7. 2010 09:10

Vloučak hlavně ,že rostou,také si musí odpočinout.

-- 25. 7. 2010 10:11 --

Kandl,tak to je síla.Ale ta už je asi starší.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emive 25. 7. 2010 11:52

Obrázekdnes se začal otvírat dalmatin

-- 25. 7. 2010 12:53 --

Obrázeka tato už kvete týden
emive
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 25. 7. 2010 11:57

Krásné. :tleskani :tleskani :tleskani Mám je také.Žlutá už mi dokvétá,což je škoda,protože je vońavá.Dalmatýn rozkvetl nedávno a má jen 5 květů.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mon5721 25. 7. 2010 12:20

Ten dalmatýn je nádherný :love: Já jsem na takový ještě nenarazila, ale moc bych ho chtěla. Moje phalky teď hromadně pouští nové lístky. Až se musím smát, jak jsou synchronní, a zároveň se divím, že se jim v tom vedru vůbec chtělo...
mon5721
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 7. 2010 12:31

Vloučák nic si z toho nedělej mně taky neleze žádný stvol, jeden mám asi 10cm, který jsem si šikovná ulomila a po přilepení se zarazil a nedělá nic. Nevím jestli je to tím úrazem nebo horkem, třeba se teď probudí.
Emive super, zase nějaká radost. :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 25. 7. 2010 12:46

emive též nádhrné :tleskani :tleskani ,mě dneska také jedna začala kvést,má tři květy.
Evouš
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka