Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Richenza 2 19. 5. 2010 20:08

Klívbie byla jsem dnes v Kaufu akotát , když tam do květinky přivezli orchidky . Krásný žlutý oncidia, zelenkavé dendrobka a i hezké phyly , jo a zítra Kauf orchidky za 159,- . No třebas mi ještě k tomu svátku nějákou přikoupí, aby bylo čím gratulovat. Nenápadně jsem o nich mluvila si 5 min. :-P
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 19. 5. 2010 20:13

Richenzo tak tos mě dorazila, já tam byla před 11hod. a neměli ani ň. Myslela jsem si, že je vozívají v úterý a tak ráno tam ještě něco bude a ono nic. A teď mi napíšeš tohle. To je pech, co? To víš,že bych s nějakou odešla.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 19. 5. 2010 20:18

Vozí je tam ve středu odpoledne a v pátek odpoledne. Dnes tam byli ve 15,15. a vážně přivezli moc hezký. Já bych si vybrala , no snad se taťulda pochlapí, i :hm když on kytky hrozně nerad nakupuje a orchideje obzvlášť . Prý neví , kterou mám a kterou né.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 19. 5. 2010 20:28

Jo tak to je u nás stejné. A do Bene většinou jezdíme dopoledne, ale třeba se někdy trefím. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 5. 2010 20:55

Richenzo, přeju Ti, ať se ještě nějaké pěkné dočkáš, možná, že Tě doma jen tak natahují, abys byla víc překvapená. A to nastydnutí, to fakt funguje, viděla jsem na vlastní oči na své kytce, jak nesena ve studeném větru a zimě do týdne shodila všechny poupata, co měla a že jich na dvou stvolech bylo. Zůstalo na ní tenkrát jen to, co bylo rozkvetlé a toho moc nebylo. Teď jí roste nový stvol, takže to podzimní nachlazení asi ustála, ale staré stvoly se na očkách ani nehnuly. Kdoví, zda taky nějak tehdy nenastydly. Kromě toho jsou zelené kořeny nejblíž kraji květináče a tam bude zima největší. Na prostředku to moc kořenů nemívá, tam je ten dřevnatý střed.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 5. 2010 20:58

Já snad budu muset ty orchidky z verandy přestěhovat do tepla.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 5. 2010 20:59

Já mám Cymbo pořád venku.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 5. 2010 21:01

Já též i dendrodko king.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 5. 2010 21:09

Zima sice je, ale jestli nejsou zalité, snad by to tolik vadit nemělo. Mám všechno doma, venku leje a já je zatím nemám kde schovat. I balkonovky jsem strčila aspoň do poličky, aby na ně tolik nelilo a už přestaly konečně hnít a odcházet. Zima nevadí, voda v nich ale asi jo.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 5. 2010 21:25

Mám je na terase ,neprší na ně.Ale phaly ,asi odnesu nahoru ,ve verandě je tak +15.A mají nasazeno na kvetení.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 5. 2010 21:37

Tak to asi raději jo, mohly by ti ty stvoly přestat růst a to by byla škoda.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherillka 19. 5. 2010 21:59

Ahojte. Zdravím po dlouhé době. Chci Vám ukázat můj dnešní úlovek z Globusu...
Obrázek
Obrázek
Cherillka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 20. 5. 2010 05:29

Vam to teda kvitne, u mna zatial ziadny novy stvol, len nejake puciky sa objavili na dvoch starych. Ale vyzera to, ze na cambrii lezie bovy stvol, dufam teda, ze je to stvol.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmalae 20. 5. 2010 06:07

Zdravím, tak takhle dopadl list :'( nebylo by dobré ho ustříhnout?já nevim je mi ho líto :( jinak fotky z přesazování sem dám hned jakmile mi je ségra pošle dopadlo to snad dobře :). Přeji hezký den
Přílohy
obrazek.jpg
Všem hezký den, Evča

http://xmalae.rajce.idnes.cz/
xmalae
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 20. 5. 2010 06:43

ja by som sa ho snazila opatrne utrhnut, aby neostali zvysky, mozno je to nejaka huba
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků