Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Tiro 11. 4. 2010 08:21

Moravanda píše:Tiro existují i pěkné poličky na zeď, které se dají blízko k oknu a hned je místečko :-)

Zdravím Moravando,
myslíš to dobře ale já opravdu nemám místo a ty poličky bych taky těžko řešil.
Tiro
.... věci kolem nás se stávají živými teprve tehdy, když mají své jméno...
Nevím kdo to napsal ale je to móóóc chytrý.
Tiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 4. 2010 08:24

Obrázek Obrázek

Dobré ráno všem.
Tiro něco pro inspiraci.
Naposledy upravil Evouš dne 11. 4. 2010 09:35, celkově upraveno 1
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiro 11. 4. 2010 08:36

Evouš
paráda, dobrý řešení. Kde je okno?
Tiro
.... věci kolem nás se stávají živými teprve tehdy, když mají své jméno...
Nevím kdo to napsal ale je to móóóc chytrý.
Tiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 4. 2010 09:27

Blbýý je že na těch poličkách mají podle mě Phaly málo světla. A u nás jsou zdi navíc ještě daleko od okna. Já mám Phaly jen na parapetech aby měli světlo. Takže ještě dvě , tři a mám totální STOP. 48 Phalů a 6 miniPhalů mám celkem v 26 květináčích na parapetech u 4 oken.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 4. 2010 09:40

S poličkou nemám zkušenosti mám ji asi dva měsíce ,jinak mám orchidky v pokojích na nábytku,víz rajče,a nakvetly i tam.Okna mám dvě na západ a sluníčko tam přijde až po druhé hodině.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 09:58

Myslím že i na poličkách kvetou a můžeš na ně i dávat ty, které momentálně odjedou na dovolenou (to jsou ty co odkvetou :D ). Udělají tak místo na parapetu těm co pracují (kvetou :-) ). A pak jsou taky světla kterými se dá přisvěcovat ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiro 11. 4. 2010 09:58

Evouš
byť mají na poličce méně světla tak si myslím, že to bude stačit. Chytré knihy přece píší, že mají být umístěny v polostínu. Jinak to tvoje řešení je moc hezký v tom, že je máš na očích včetně těch po levé ruce. U toho stolku asi trávíš dosti času takže jsi mezi nimi.

Daniel
no, máš toho tedy dosti na starosti ;-) a s tím stop bych byl v tvém případě opatrný :mrgreen: . Jinak jsem se s dovolením podíval na tvé tomato a mimo falky mě teda udělalo dobře u srdce, že ještě někde žije ptactvo které jsi vyfotil. Ty snad žiješ v ptačí rezervaci :mrgreen: , tolik druhů jsem neviděl ani v ZOO :mrgreen:
Tiro
.... věci kolem nás se stávají živými teprve tehdy, když mají své jméno...
Nevím kdo to napsal ale je to móóóc chytrý.
Tiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 11. 4. 2010 13:02

Evi, hezká polička, uvidíš za pár měsíců, ale spíš přes další zimu, jak moc jim bude stačit světlo.
Jinak když se vrátím k těm hnojivům, tak za týden se na kytce neobjeví nic, to by muselo být brutální popálení, ale do pár měsíců až roka se uvidí určitě. Moje první phalenopsis, kterou jsem z neznalosti hnojila od oka, příliš a nárazově vydržela 4 nebo 5 let, než mi málem odešla, protože jsem jí spálila kořeny. Pro experimenty s hnojivy bych vřele doporučovala konduktometr. Tady je kopie z fóra orchidej.net přehled od virense, jaké koncentrace by měly mít hnojivé roztoky. jsou dost slabé, tak si ty svoje miláčky nespalte :-l

"Není to sice ve správné kolonce ale když to bude i jinde nevadí. Těch údajů je na netu hodně. V zahraničí jsou ty hodnoty mnohem větší než je u nás běžné.
Cymbidium až 600uS
Phalaenopsis 250uS
Cattleya 250uS až 300uS
Paph. species kolem 100uS hybridy hlavně velkokvěté zelené až 200uS i více. Ale sekce Brachypetalum tam stačí 50-70uS.
Je mnoho rodů a tam je dobré zvažovat kolik. Právě Catasetinae v době růstu a tvoření pahlízy chce dost hnojit ale kolik Vám neřeknu. Nemám to sám vyzkoušené. Určitě snesou v době největšího růstu do 200uS.
Za sebe kolik hnojím. Cymb. (mám jedno) dohnojuji od oka . dešťovka + hnojivo. Je to rozdíl pokud máte vodovodní vodu a kde je hodnota 500uS a více.
Phal. nemám ale dřív jsem hnojil bez měření jako Paph. ale jistě chtějí víc.
Cattleya 250- 300uS
Paph. 150-200uS
Ostatní navázané taky 150uS ale nemám jinou volbu při množství rostlin.
Je třeba zvažovat taky jsou li kytky vlhké nebo suché. U suchých volit menší koncentraci."
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 4. 2010 15:07

Tiro děkuji za pochvalu, ptactvo je potřeba přikrmovat aby ho bylo vidět.

A s tím světlem jsem rád že vám nakvétají i mimo parapet, páč já mám za záclonou ještě stůl a tam by se vešlo nejméně 10 Phalů. To bych ale musel zrušit STOP a top bude těžké.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 15:26

Co ti brání :-) :twisted: :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenik114 11. 4. 2010 16:10

Moje nová orchidejka včera koupená v OBI v Mostě Obrázek Obrázek http://zdenik114.rajce.idnes.cz/Snimek/
zdenik114
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 4. 2010 17:34

Klivie píše:Vážení profíci potřebuji poradit. Nějak mi přibyly smutnice a ráda bych se jich zbavila, lepové desky nepomáhají, ale dočetla jsem se, že se nechá vyluhovat cigareta na 24hod. a tím se kytky zalijí. Zkoušeli jste to někdo i na orchidky? Bojím se abych jim tím neublížila a taky nevím v jakém množství se to má luhovat.



cigaretou jsem to nedělala,ale nasypala jsem tam kokosovou drť ,už to tu radil Taiko a mě to pomohlo.Smutnice nemám, lepovky mně taky nezabraly.

zdenik orchidka moc pěkná :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani odkaz ještě zkouknu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 4. 2010 18:03

Danielko kokosovou drtˇjsem zkoušela a nevypadá, že by byl nějaký účinek a to mám i lepové destičky. Něco se nachytalo, ale lítá mi to tu pořád a pěkně mě to štve. :'(
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 4. 2010 18:32

Zdeník tak ta je nádherná, :tleskani :tleskani barva kterou jsem ještě neviděla. :tleskani :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 11. 4. 2010 18:36

Smutnice jsem pochytala na lepové destičky.Kokosová drtˇnezabrala. :hm Zatím tu nic nelétá. :lol:
Zdenik moc pěkné phalka. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků