Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 3. 2010 10:07

Nejseš sama mě taky.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 22. 3. 2010 12:16

nadherne vam to tu kvitne!
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 22. 3. 2010 15:07

Dobré odpoledne, tak přihodím dotaz ještě sem:) Chtěla jsem se zeptat, do misek s kamínky dáváte jaké kamínky? Nějaké speciální? A také bych se zeptala na nějakou radu, kde kamínky případně vhodnou nádobu - potřebovala bych nějakou podloulhlou úžší mísu - koupit? Jsou to věci, které nedokážu do žádného obchodu zařadit, tak by rada pomohla:) Moc děkuji!
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 3. 2010 15:37

No já dávám keramzit, dá se koupit v zahradnických potřebách, v OBI atd. Podlouhlou misku scháním taky, ale je to problém jelikož jsou o dost širší než mám parapet anebo zase jsou nízké. Třeba by sis vybrala. Koupit se dají tamtéž.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 22. 3. 2010 15:43

a normální nějaké kamínky by šly také? Vím, že je to směšné, ale keramzit by mi jaksi kazil celkový vzhled parapetu:(
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 22. 3. 2010 15:58

Já jsem koupila dekorační kamínky normálně v květinářství za 39 kč sáček.Vypadají takhle.
Obrázek
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 3. 2010 17:17

Já to nevidím směšné, ty kamínky, co má Kandl jsou vyloženě krásné, to keramzit ani náhodou. Navíc se na něm dělají ošklivé mapy z vody a ani to nejde moc vyprat. To ty kamínky půjdou opláchnout dobře. Mísu by mohla mít třeba IKEA, nebo nějaký hrnčířský trh.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 22. 3. 2010 17:24

No, budu muset začít něco shánět. Kamínky ale ideálně spíš jen světlé, i když Kandl je má opravdu pěkné!
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 22. 3. 2010 19:39

Dala by se použít i hrubá mramorová drť, ta je jednotně šedobílá, ale musí se promýt, bývá v ní dost prachu, ale nejhezčí jsou opravdu oblázky - ještě je možnost dovézt od moře :mrgreen:
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 22. 3. 2010 20:00

Moravanda píše:Nejseš sama mě taky.

Jedeš kecko 8-D :-P

-- 22. 3. 2010 20:02 --

CatX píše:No, budu muset začít něco shánět. Kamínky ale ideálně spíš jen světlé, i když Kandl je má opravdu pěkné!

Nebo zajdi do akvaristiky....tam seženeš různé barvy i velikosti :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zdenik114 22. 3. 2010 20:06

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,zda se mohou orchidky zalívat vodou z rybníka.Díky za odpověď.
zdenik114
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Evouš 22. 3. 2010 20:10

Zdenik,na orchidky nevím,ale znám paní, ta zalévala pokojovky z rybníka a měla je nádherné.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 3. 2010 20:17

Za sebe říkám, že ano. :roll:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 22. 3. 2010 20:17

Na tom keramzitu se opravdu dělají ty mapy, ale mohu ujistit, že se budou dělat i na těch kamíncích. Je to ověřené, mám je ve fontánce a když náhodou nejsem pár dnů doma a voda ve fontnánce se odpaří a kamínky vykouknou ven, tak ty mapy se na nich také udělají. Pokud se to ihned neopere, tak se tam mapky utvoří také. Je s tím holt spusta práce, pokud chce pěstitel, aby to bylo všechno tip ťop.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 22. 3. 2010 20:24

zdenik114 píše:Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,zda se mohou orchidky zalívat vodou z rybníka.Díky za odpověď.

Samozřejmě záleží,co je to za rybník...Já třeba v létě brala vodu z tohohle rybníka :D
http://litvinov.sator.eu/pages/reka-bil ... amenum-247
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka