Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 3. 2010 21:57

To si taky říkám, okna prázdná, parapety velké, jak by se daly využít. Co my bysme za to daly. :oboze :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 13. 3. 2010 21:58

Tak to jo,to máš ouzký :hm .A co takhle,teď je všude plno tech minipařenišť na výsev...v tom by se nenašlo něco vhodného ??? http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-H ... %A1t%C4%9B
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 13. 3. 2010 22:00

Daniel Bozner píše:Já mám cca 22cm. Znám lidi co mají 50cm a závidím jim je. Nejhorší je že na nich nemají skoro žádné květiny. Proč to nemáme my :'( co bysme tam měli co dát že ;-)

To je co :/
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 3. 2010 22:01

To se chce brečet.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 3. 2010 22:13

Radku to by asi nešlo, máme tedˇnová okna.
Marci to už mě napadlo a i jsem se dívala, ale to co by vyhovovalo mírama tak zase ve víku jsou ventilačky a teklo by tím . Víš myslela jsem, že bych použila spodek i vršek, protože jinak by to vyšlo moc draho. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 14. 3. 2010 07:45

dobrý den tohle sem nepatří ale neví náhodou někdo jak se tyhle rostliny jmenují? a to to jen tak roste z kůry nebo to i někdy vykvete? děkuji
Obrázek
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 14. 3. 2010 09:29

Jsou to Tilandsie je tu o nich psáno někde...o patro víš Ostatní okrasné dřeviny a rostliny ...
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 14. 3. 2010 10:46

Klivie píše:Radku to by asi nešlo, máme tedˇnová okna.
Marci to už mě napadlo a i jsem se dívala, ale to co by vyhovovalo mírama tak zase ve víku jsou ventilačky a teklo by tím . Víš myslela jsem, že bych použila spodek i vršek, protože jinak by to vyšlo moc draho. :hm

To by teda teklo.Já bych řešení měla.Když jsem potřebovala něco ucpat,zalepila jsem to silikonem z tavné pistole.Jen ted nevím,jestli by to šlo v tvém případě...
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 14. 3. 2010 11:19

Já mysleljen zastrčit pod okenní rám a to teda jde ....ale to je jedno ono se to špatně vysvětluje když to nejde nakreslit....pardon ne pod rám ale pod křídlo okna ... 8-P
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 3. 2010 11:30

Radku Ty jsi myslel přivřít to mezi okno? To by se mi ten rám asi poškodil. Budu zkrátka hledat třeba mi něco padne do oka. A díky jste hodný, že se mi snažíte pomoct. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sikulka76 14. 3. 2010 11:37

tak po dlouhé době jdu mezi vás .. v týdnu to prostě nějak nestíhám :-(

všem chválím přírustky a rokvetlé krásky a vítám příchozí ... a rovnou jdu za váma s dotazem .... co si myslíte, že bude z tohole? ObrázekObrázek ... přijde mi to do lístků, ale ještě jsem nic takového neviděla tak fakt nevím .... podobných mám 4 očka
sikulka76
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 14. 3. 2010 11:41

ahoj Šikulko, to je ale vtipné! 8-D vypadá to moc zajímavě ... já tohle nikdy neviděla, ale jsem tu chvilenku, takže jsem zvědavá na názor zkušenějších! :lol: ... tvarem to vypadá jako lístky a barvou jako květ ... :D jsem zvědavá co se z toho vyklube! :hm
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 3. 2010 11:41

Sikulko mě to přijde jako lístečky, stejné to měla snacha. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sikulka76 14. 3. 2010 11:44

no je to zajímavý útvar .... ale přijde mi to taky víc na lístečky ... tak počkám až zase vyleze sluníčk a popožene to v růstu a pak se uvidí
sikulka76
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 14. 3. 2010 11:46

Jani já myslel nalepit na tu misku nějakej kousek kterej by se zahákl pod okno co se otevírá ne přivírat víš pod jen zasunout a je to zajištěné proti převrhnutí a šikulko ty jsi prostě šikulka ...
ra.cermak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka