Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Richenza 2 16. 2. 2010 19:58

Moravando já to tušila , že nepřijedeš s prázdnou . Jsou nádherný :tleskani :tleskani
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 16. 2. 2010 20:02

Moravandi a kde jsi je koupila? hele, nebudeme tady mít nějakého zvěda na Olomouc? v pátek se tam chystám, tak bych to ráda obešla ... ale dobrý typ by byl fajn!
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 16. 2. 2010 20:02

Moravandi-krása,gratuluji :tleskani :tleskani :tleskani
Žlutá bude Solid Gold 8-D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 2. 2010 20:09

Díky ale ještě na nich nemám zásluhu :-[ . Danečku, ale dárky není slušné přece odmítat že :D :twisted: :-P :!: Marcelko díky :-) ale co to prosím tě je :-[ ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 16. 2. 2010 20:21

To je název toho žlutého phalu ;-]
Obrázek
mám ho v avataru :love:
Naposledy upravil marcela somrová 33 dne 16. 2. 2010 20:23, celkově upraveno 1
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 2. 2010 20:21

Já jsem si to myslela ale hledala jsem to a nenašla :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pěstoun 16. 2. 2010 22:23

Dobrý večer,
čtu, že spoustu z vás tu má zkušenosti s pěstováním orchideí Phalaenopsis. Jsem začátečník a nevím si rady. Bohužel mi 2 odcházejí a nevím jak jim pomoci.
Žloutnou jim listy a jsou celé vrásčité, bez života, povadlé ... nevím jak jinak bych to popsala. Zkusila jsem je přesadit, ale zdá se mi, že to moc nepomohlo. :'(
Jedné z nich vyrost asi 20 cm dlouhý stonek, takže předpokládám, že půjde za několik dnů, či týdnů, do květu. Co mě však trápí u této orchideje jsou listy. Má chudinka jen dva, z toho jeden žlutý a jeden sice zelený, ale vrásčitý a gumový. K tomu se tyto dva listy úplně ve středu hýbou jako kdyby držely na ,,vlásku,,. Prosím, je ještě šance je zachránit??
Druhá orchidej má nový list, ale začíná být též vrásčitý a nepružný. Poraďte mi, prosím v čem dělám chybu. Děkuji za každou radu :-(
pěstoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 16. 2. 2010 22:32

Ahoj pěstoun,chtělo by to fotečku.Jen k tomu stvolu.Orchidej vykvete i když je nemocná a umírá,je to takové volání o pomoc.....v jakém stavu jsou kořeny.Nebyla často přelitá ? To se pozná podle barvy kořenů-ty zelené ukazují,že má dost vláhy,když jsou šedivé,až stříbrné pak teprve zalít...
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 17. 2. 2010 06:52

Moravando ta ruzova, to je sen. A tu zltu mame spolocnu aj s Marci, je to ten Solid Gold.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 17. 2. 2010 10:56

Moravanda píše:Tak já jsem se dneska vůbec nevrátila s prázdnou :-) . Ale kupovala jsem jen jedinou mini Phalku a to pro dceru která měla nedávno svátek. Přinesla jsem si ale nové dvě dcerečky :-D , ty mi koupil syn dodatečně.....k Lednu :D (už raději nepíšu k čemu, abych vás nepletla :-[ ). Tak tady vám je představuju Obrázek Obrázek tohle je ode dneška naše Kristýnka a tohle naše Uršulka :-D Obrázek Obrázek

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 17. 2. 2010 11:00

....ale neodpověděla jestli to byl úlovek z Hornb, je tak šťastná z tolika nádherných květů
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prejže-rejže 17. 2. 2010 11:05

MORAVANDA - ahoj, prosím tě, mám dotaz....ta růžová orchidej ve tvém albu - http://img.fotoalba.centrum.cz/img11/28 ... 2876_4.jpg
to je Bletilla striata???? Jestli ano, ty sis ji vypěstovala z hlízy??? A jestli teda ano, mohla bys mi o ní napsat něco víc,prosím???? Mě zatím hlíza odpočívá v zemině a co já vím, tak je to opadavá orchidej,dá se pěstovat i na zahradě,ale já bych raději,kdyby to šlo doma....takže jakou zkušenost máš ty????? Děkuji za odpověď
Prejže-rejže
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 2. 2010 14:03

Moravando, ty žluté mám dvě jedna je na léčení druhá kvete ,ale jenom jeden květ.Mini růžová je kouzelná.Já je mám ráda nezaberou tolik místa .Hned bych ji brala tu nemám.Snad se mi zadaří a někde ji objevím.Jinak jsem ráda ,že se ti zadařil nákup.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 2. 2010 14:35

Jaruško koupila jsem je obě na Černém mostě v Praze. V Hormbachu jsme byli, měli tam toho docela dost, ale nic co nemám a nebo po čem koukám.Tam jsem objevila jen jeden pantoflíček ale bych chudák v žalostném stavu tak tam zůstal.

Jinak pro Prejže -Rejže. Asi Váz zklamu ale moc o ní nevím :-[ . Teprve se ji snažím poznat a zkouším to podle rad všech i podle toho co vyčtu. Objednala jsem si hlízky z katalogu loni. Zasadila ale nedělaly nic jen jim vyrostl lísteček. Pak šly po uschnutí lístku do lednice. A teď kvete :-) . Zatím nevím víc ale aspoň jsem něco zkopírovala. Myslím že ta moje je stejná :hm .

OPIS
Moje rostlina je Pleione formosana a je světle fialkové barvy.
8.10.2009 - Hlízce zaschl poslední list a je připravená na zimování. Uložila jsem ji do plastové krabičky a uložila do lednice do šuplíku na zeleninu. Tam bude až do konce zimy.
1.2.2010 - Hlízka sice neraší, ale přesto jsem ji zasadila do substrátu a postavila na okno v ložnici. Lehce jsem porosila substrát, aby se hlízka začala pomalu probouzet.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pěstoun 17. 2. 2010 16:13

Ahoj Marcelo 33. Kořeny jsou stříbrné,málokteré zelené, ale rozmokřené až do hněda.
Odjela jsme na 5 dnů pryč, den předtím jsem je zalila, nevylila vodu a pak dopadly takhle. Myslíte, že by se jim dalo ješte pomoci?? :--
Přílohy
170220101906.jpg
170220101902.jpg
pěstoun
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka