Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 09:37

no hlavně koukám, že na ty čtvrtý fotce, jak si posílala s těma novejma rostlinkama, tak tam raší květní stvol ne? ale na tý třetí fotce to zase vypadá, že ta rostlinka svoje vlastní kořínky má. Tak já teda nevim. Já si to tady doma naporcuju vždycky jak potřebuju, ale takhle když to nevidim naživo, tak se mi porcuje špatně :-D
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 09:40

Je tady mezi námi nějakej šikovnější chirurg dle obrázků než já? :-D Poraďte kdyžtak sikulce :-)
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sikulka76 24. 10. 2009 09:57

kamíku ..... tak jsem byla kukat na kořínky ...... ty rostlinky fakt mají už puštěných několik svých kořenů :-D ... máš dobrý oko ;-) ... a ta jedna fakt už pustila květní stvol .... ale když je oddělím tak ta původní asi nepřežije .... no co by se dalo dělat ....

.... ale prosím .... jak to teda mám udělat, aby mi přežily? jak postupuješ při tom chirurgickém oddělování ... prosím
sikulka76
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 10:01

Tak tady ještě fotky keiki jak postupuje s růstem květního stvolu od minulého týdne :-D....obrovský pokrok :-D

http://shaza007.webovastranka.cz/image/ ... CT0273.JPG
http://shaza007.webovastranka.cz/image/ ... CT0274.JPG
http://shaza007.webovastranka.cz/image/ ... CT0275.JPG

myslím, že alespoň o 3mm :-D
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 24. 10. 2009 10:04

Sikulko,já bych to hlavně nechala až na jaro.Teď už nepřesazuj.....
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 24. 10. 2009 10:05

Kamík,krásně se Ti chytla,roste "jak z vody" :tleskani :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 10:08

sikulka76: no já při chirurgickém oddělování postupuju tak, že to odříznu tak, abych neřezala pokud možno do toho nového srdíčka od těch novejch rostlinek a aby měly nové rostlinky kořínky....takže co nejvíc zespod.....prostě tak, aby si nezranila novou a pokud možno co nejmíň i mateřskou rostlinu, když už jsou nějaká zranění, tak to jistí skoříce, uhlí, endiaron :-D. Ale já jsem taky pěstitel hokus pokus, prostě to vždycky zkusim a čekám jak to dopadne. Vůbec ideální by bylo, kdyby to z té mateční rostliny šlo odloupnout to nové keiki. Myslím, že když to vyndáš z květináče bude nejlépe vidět, kde je co jak srostlé a kde co a jak oddělit a by to bylo co nejšetřnější. Nebo se na to můžeš vypr... , zbytečně zatím neriskovat pokud máma rostlinka neodchází do věčnejch lovišť a nechat to růst tak jak to zatím je i s ohledem na ten novej květní stvol. :-)
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 10:09

To jsem si zase popsala román :-D Tak šup teď ostatní, si chci taky počíst něco od jiných autorů :-D
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 10:10

marcelka: děkuju....díky bohu je pořád víc těch co mi dělaj radost než starosti...tak si to tady musím zaklepat na dřevo :-)
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sikulka76 24. 10. 2009 10:26

počkám až nepokvete ;-) .... keika ti pěkně roste kamíku :-)
sikulka76
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivkag 24. 10. 2009 10:38

Ahoj všichni,hlásím,že u nás v Kauflandu ,měli zase čerstvé orchidky za 159,-,tak mrkněte u vás :-)
ivkag
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 10. 2009 11:33

Teeda holky vy jste léčitelky :tleskani :tleskani :!: Závidím :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sikulka76 24. 10. 2009 12:15

moravando .... a co prosím tě závidíš? .... to že se nám daří léčit? to pak jo ... ale buď ráda, že máš svoje kytí v pohodě ;-)

kamík .... a čím provádíš ty chirurgické zákroky?
sikulka76
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 10. 2009 12:19

No chtěla bych taky tak úspěšně léčit.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 24. 10. 2009 12:21

sikulka76: co jde tak rukama a co nejde, tak nožem desifikovanym a nůžkama...chudinky kytičky, maj to bez narkózy :-)
Kamík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka