Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 17. 8. 2009 07:28

připojuju se s pochvalami na květinky, jsou to krásné barvičky, přímo výstavní kousky... :-)

Včera jsem dala tu zaschlou oříznutou phalu na mech do krabičky a sáčku, teď to vyvětrám a pak zase zakryju, jsem zvědavá jestli to projde nebo ne, každopádně se zatím přes noc hnědý flek neobjevil, tak možná....pokud pustí kořínek bude zachráněno. Ale to uvidíme časem.
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 17. 8. 2009 16:19

To pouštění kořínků trvá hrozně dlouho.Léčím už 2 měsíce a teprve tedˇzačínají růst.Dneska jsem objevila tohle. Obrázek Obrázek Nemusím na houby do lesa,rostou mi u phalů. :lol:
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 8. 2009 16:35

Cha, cha, to jsem měla taky a zrovna nedávno. Ptala jsem se odborníků na Nahouby.cz, co to je a zda to něco orchideji udělá a prý by to mohla být bedla jakási. Ovšem ne ta obrovská, co ji znáš z lesa, ale minibedla. Dokonce mi to taky rostlo spodem z těch otvorů a v květináči taky. Nakonec jsem to nevydržela a přesadila kytku do čistého. To asi není ta prospěšná mykorrhiza, co jsme tu o ní už jednou mluvili, ale vypadá to zajímavě. :-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 8. 2009 16:37

Moc krásná houbička, 8-D už mi taky vyrostla,jen taková mini, ale horem.Takhle jsem to ještě neviděla. :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 17. 8. 2009 16:44

No já už jsem tu o těch houbičkách četla,tak to jsi je měla ty. :lol: Radši to taky přesadím.Mám to zatím u 2 phalů,co jsou v původním substrátu.Jen abych nemusela přesadit všechno. :hm
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 8. 2009 16:49

Já to taky měla jen v jednom starém původním substrátu, co jsem ho nějak zapomněla vyměnit. Třeba tam houbička naší kytce žere nějaké živiny, nevím. Já měla nahoře v květináči asi tři a vyrostla jen jedna, ostatní uschly a spodem mi vyrostly dvě a měly klobouček vzhůru nohama jak ta Tvoje.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 17. 8. 2009 16:51

tak to jsem teda zvědavá jak ta moje marodka, no musím se zaměřit na něco jiného aby mě to tak nelákalo...škoda že nejsou zázraky na počkání
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 17. 8. 2009 16:54

mě se teda naštěstí houby neobjevily, ale u jednoho improvizovaného květináče se mi nějak déle drží vlhkost, ale nevím proč, díry jsem tam udělala pěkně na husto a navíc jsem dovnitř vyřezala takovej jako košíček z kelímku...je to záhada
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 17. 8. 2009 17:07

Já taky pozoruju u některých květináčů,že pomaleji vysychají.Jsou to všechno ještě nepřasazené phaly,tak si myslím ,že to bude rozdílným složením substrátu od pěstitelů.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 17. 8. 2009 17:11

jo to jsem si všimla taky, taky záleží jak moc hrubý ten substrát je, některé starší maí jemnější takovej rozloženej...takže ty vysychají jinak, podle toho to zalévám...ale tady u toho jsem si toho všimla, je to zvláštní je to borová kůra, a dlouho trvá než to vyschne....dole to je mokrý, jednou se mi tam objevila modravá něco jako plíseň...no tak jsem to vyhodila a vyměnila....asi ten jako "květináč" vyhodím
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 17. 8. 2009 17:15

Možná to bude lepší .Vyměnit květináč,než přijít o orchidku.Já se chystám 5 kousků přesadit zítra.Některý sice ještě kvetou,ale kořeny lezou horem dolem a phalům to prý nevadí,když se opatrně přesadí v květu.
Naposledy upravil kandl dne 17. 8. 2009 17:20, celkově upraveno 1
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 8. 2009 17:16

Ahoj všichni,tak jsem se mezi Vás konečně dostala 8-D .Trvalo mi asi týden,než se mi podařilo zaregistrovat.Děkuju dama 55 za info o tomhle fóru :oboze.Mám doma také několik orchidek,ale zkušeností a znalostí dóóóst málo :idea:.Tak asi budu občas otravovat a žebrat o radu :hm
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 17. 8. 2009 17:21

Marcelko, vítám! Můžeme tykat?
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 17. 8. 2009 17:24

Holky, to je divné s tím vysycháním. já teď taky zalívám některé co 14 dní a ne každý týden a některé jsou vyschlé a přitom jsou to přesazené v jednom substrátu... A květináče mám stejné - ty z netu orchidejedodomu.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 8. 2009 17:28

Samozřejmě,tak na tykání AHOJ
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka