Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod meggcab 14. 8. 2009 04:50

Ahoj nevíte někdo za jak dlouho přijdou kytky na objednání poštou.Jinak nové přírustky moc krásné. :tleskani
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zdenka175 14. 8. 2009 06:29

Kamík , pozerala som tvoj album, no nádherááá :tleskani :tleskani
Zdenka175
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Širín 14. 8. 2009 06:54

ahoj , v Lidlu jsou orchideje od 13.8.2009 za 179,-KčObrázek
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 14. 8. 2009 06:56

meggcab: ahoj, já když si je objednávám, tak nejpoději do dvou dnů od toho co je pošlou. Když jsou odpovědní, což zatím byli, tak neposílaj kytičky přes víkend, aby nebyli v krabici zbytečně dlouho. Jinak je potřeba zjistit, jestli jsou kytičky dostupné a jestli je odesílají hned. To já vždycky vykomunikuju. Zatím mi kytí dorazily do dvou dní od toho, co jsem je objednala a co je odeslali.
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 14. 8. 2009 06:56

Zdenka175: děkuju :-)
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 14. 8. 2009 06:57

Širín: já se tam byla včera podívat a už byli u nás všechny rozebrané, byla tam akorát jedna bílá a jedna fialová. Myslím, že se tam lidi vrhli hned po ránu a všechny je vykoupily :-)
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 14. 8. 2009 06:57

Tak jdu něco dělat, zatím se tu mějte krásně.
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drzroman 14. 8. 2009 08:59

jj v Lidlu něco měli,byl jsem v Havířově a i bych si vybral,ale nebylo to kde dát na cestu,od zítřka by měly být v Kauflandu,tak musím jít mrknout tady v Brně snad konečně ukořistím nějakou stračenu
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/
http://storczykiwiki.forumotion.com/forum.htm
drzroman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 8. 2009 09:23

drzroman - něco strakatého v té Vaší sbírce vyloženě chybí. Ta kropenatá to tam sice jistí, ale chtělo by to větší puntíky. Tak šťastný lov a manželku nechte doma! :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherillka 14. 8. 2009 10:11

Ahoj Dano! Po dlouhatánské době tě zdravím. :-) Jak se vede? Četla jsem, že pojedeš taky do Lit. - to se zase rozšoupneme, viď? :D :D O:-) Já už ale s phalama musím brzdit - už to nebudu mít kam dávat, tak se chci poohlédnoüt po jiných - pantofl., cambrii, oncidium atd. Ale jen teplomilné.... Přítel nejprve nechtěl jet, ale už rezignoval 8-D A taky si tam chci koupit k narozeninám japonskou lampu nebo je to rözhledna? Je to z kamene.... Uvidím, zda to tam budou zase mít.
Jinak v úterý jsem si koupila na delší dobu asi poslední (jestli to je vůbec možné O:-) ) phal - stejný má Oluška u jména - je to asi dalmatin??? Já mu říkám punťa.
Cherillka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 14. 8. 2009 12:12

tak jsem mrkla na ten ufiknutej list, no....teď se to tam už neudělalo, ještě ji nechám být a během víkendu bych to zkusila dát do sáčku s mechem a uvidíme...jinak mám dovoleno si jako bolestné vybrat jinou...to se ale mám, že?
Ještě odbočím, myslím, že samotná borová kůra květinkám chutná, vyhánějí nové listy, takže aspoň někde úspěch :-)

mimochodem, všem gratuluju k úlovkům :-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 8. 2009 12:37

No, vydrž, naděje umírá teprve nad kontejnerem na odpadky. Tohle je běh na hodně dlouho trať. Kup si jinou, ať tuhle pořád jen nepozoruješ a možná najednou budeš překvapená.
Teď ale dotaz: máte někdo koupené to listové hnojivo ve spreji? Zelený sprej s růžovým víčkem s obrázkem proužkované růžové orchidky. Já ho mám a už mám v pořadí druhý. Ten první, když se nastříkal, opravdu nevoněl - no jako když se hnojí, ale za chvíli to vyvanulo. Ten druhý pro změnu voní jak nějaký kosmetický přípravek na vlasy. U listového hnojiva dost nevídaný jev. Máte to někdo? Občas s tím zlehka a z dálky přestříknu listy, jsou takové pěkné, svěží, zelené a zdravé.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 14. 8. 2009 12:39

já jsem teda zatím hnojivo na list ve spreji nekupovala, je to pro ně dobré??? A případně kde ho můžu zkusit sehnat?
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 8. 2009 13:12

Já ho koupila dvakrát, vždycky na výstavě. Stojí podle toho, jak si kdo přidraží 1OO-12OKč za 25Oml. Mně to dobré připadá, jen trochu drahé. Máš to hnojení na list takové bezpečné, kořeny jsou pěkně v suchu a rostlina myslím je docela ráda. Normální hnojení to ale nenahradí. To samé se dá udělat, když normální hnojivo rozpuštěné ve vodě rozředíš ještě víc, třeba 5O:5O a prskátkem můžeš taky pohnojit. Tohle je ale takové hned po ruce a jednou za čas je to jako když si dáš vitamínovou kúru. Jak to vypadá, koukni na www.forestina.cz., pokud vím, mají ho tam v nabídce na obrázku. V normálním obchodě jsem po tom pátrala různě kde, ale zatím to nikde nemají.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 8. 2009 13:16

Tak se omlouvám, ale nemají ho tam ještě, je to od jara novinka. Vypadá to stejně jako ten lesk na listy, jen to má růžový vršek a na sobě obrázek orchideje. Koupit by se to mělo někde v květinářství, nebo v pořádné drogérii či zahradnictví s doplňkovým sortimentem.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků