Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 14:20

No, já Ti nevím, ale když jsem viděla u Jany/jakuku/, jak přefikla Phal. na dvě půlky a přežil to, tak naděje umírá poslední. Hlavně si to někam ještě nepřenes, jestli je to černá plíseň. Asi jsi to fikla málo, a chtělo to hlubší zářez. Třeba je to hluboko v tom pletivu. :idea: :!:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 13. 8. 2009 14:31

snažila jsem se toříznout co nejdále to šlo....jenže teď jí vlastně zbyl jen jeden list, přijde mi to málo. flek se do rána zase objevil, tak jsem to znova očistila a nechám to zaschnout tak 2 dny a pak dám asi mech, nevím si víc rady. Hlavně mám pocit, že to bylo už v celé rostlině... 8-S
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 14:48

Jestli to bylo už všude, nic s tím bohužel nenaděláš. To je osud, dovnitř do kytky při nákupu nikdy nevidíš. :-|
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 13. 8. 2009 14:53

uvidím, pokud to do rána nezčerná na řezu, pokusím se, ale pokud to zčerná tak to vyhodím, protože fakt nemám už co seřezávat...holt je to život, ale mrzí mě to, byla nádherná
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 15:06

Tak běž ven a něco nového, hezkého si kup - ať se Ti spraví nálada a už na to nemysli. Se ztrátami nutno počítat.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 13. 8. 2009 15:14

už se těším až si něco vyberu nového, domů na poličku...

jinak jak jsem psala před víc jak týdnem, že se mi mužíček bude starat o květinky, tak se staral vzorně, dával na ně pozor, tak ho musím chválit...
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 15:20

No tak vidíš, kdo tohle doma má. Většinou je jim to buď ukradené, nebo jsou i tací, kteří proti květinkám ustavičně melou. Málokdo z nás má doma upřímnou podporu včetně té finanční.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 16:02

Zdravím,

tak na mě počkala už jí mám doma a hned jsem jí vyfotila (je v albu - taková je nějaká vínová - ani červená ani fialová), omlouvám se, že v kuchyni :-D
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 13. 8. 2009 16:23

Kamík, tak myslím, že mám přesně tu stejnou - když má čerstvě rozkvetlé květy, tak jsou úplně červené, pak se barva změní. Já jí nemám tak nakvetlou, ale pořád dokvétají nové květy.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 8. 2009 16:24

Kamíku já jsem taky ráda že je nás tady víc :-) . Je krásná, přeju ať dobře roste ;-) .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 13. 8. 2009 16:25

No ta je parádní.Na takovou se narazí málo kdy. :tleskani Tady u nás tedˇnic nemaj,jen klasiku.Pořád obcházím květinářství a nic. :-/
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 16:26

Tak to budu čekat, jak to bude vypadat až čerstvě rozkvete :-)
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 13. 8. 2009 16:27

Nechystá se někdo na Flóru do Olomouce?
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 16:28

Tak to jsem ráda, že se líbí, alespoň vím, že jsem to cukání dva dni, aby se pro ní vrátila neměla jen tak, ale že to bylo skutečně opodstatněné :-)
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 16:30

Já se chystala v Praze do Letňan od 2-4.10., jenže mi z toho asi nakonec sejde, protože 24.9. mi berou žlučník :-(
Kamík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka