Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 8. 2009 20:43

Hanko nádhera :tleskani až všechny vykvetou to bude teprve paráda. A máš pěkné barvičky.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 8. 2009 20:48

Richenza 2 píše:Tak si jeden večer sedni k počítači - otevři pivko , víno nebo slivovičku( nebo co rád ) 8-D a dej to dokupy , večer stejně už kytičky spí. ;-)

Haha my orchidejáři nepijem, jen vodu se šťávou a kafe ;-) to bys měla vědět. Já si každej večer sedám k počítači ale nakonec jsem tady na fóru a na nic jiného mě nezbyde čas. A tak to máte každý den.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 8. 2009 21:15

Jsem tady jen na chvilku,tak pochvala, avatarky krásné, orchidky ještě víc tak držím palce. :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 12. 8. 2009 21:56

Danieli já toho taky moc nevypiju . Tak 1-2 dl vína s kolou a to pak spím , takže lepší nic nepít.Aspoň jsem pak čilejší. :lol: Ale teď si jdu jednu nalejt , postavím si ji na vanu a jdu hodit relax, takže všichni dobrou. 8-)
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 12. 8. 2009 22:03

Kamík zdravím tě mezi námi pěkné stránky a ještě pěknější orchidky :-) Teď jsem přišla z odpolední a koukám na elegant beauty ve váze jak se krásně květy rozevřely.Tak dlouho jsem jí sháněla a když jsem jí koupila tak jsem pak v květinářství natrefila na 3kusy ale šílená cena 350kč.
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 8. 2009 22:27

Ale to je nějak za hodně peněz! Já ji mám z Tesca, dvoustvolovou a za pouhých 199,-, ale je pravda taky to, že na celém regálu byla právě jen jedna a já u toho regálu byla úplně první. 8-D
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 07:53

Ještě jedno děkuji všem za vřelé přivítání :-)

dama55: já mám z Bauhausu taky dvoustvolou, akorát, že na tom jednom stvolu se jí odlomit ten kus s květama, takže možná proto byla levnější a byla tam taky jediná. A jak jsem byla v tom květinářství před dvěma dny tak tam měli i takovou pěkně tmavě červenou, tak si jí pořád vyčítám, že jsem jí nevzala. (ale nebyla to O´Hara - jak je na easyorchid - ta se mi teda mooooc líbí, ale byla moooc hezká i když už pomalu odkvétala no nevim, možná se tam ještě vrátím)
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 08:48

Kamíku jestli byla tmavočervená pěkná, to jsi po ní měla jít. Těch bývá málo a někdy jsou s nimi i problémy. A co se týká Bau na Pankráci, tam jsem v životě neviděla slušnou orchidej. Alespoň když já tam přijdu, jsou to takoví chudáčci, často olámaní, jak se v tom lidi hrabou, tam jsem si v životě kromě verbeny na balkon nekoupila nic. Asi bych musela přijít, když je přivezou.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 08:58

dama 55: byla tmavočervená...., tak já se tam ještě juknu dneska jestli tam ještě třebe náhodou nebude, stejně by mě celou dobu hlodal červík a ještě víc, když jsi mě teďka takhle poňoukla :-D
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 09:12

Třeba když už odkvétala, dali by i slevu. Jen si ji doma pořádně prohlédni, substrát, listy zespodu, všechno, protože jestli byla v květinářství déle pohromadě s kytkama zasazenýma v hlíně, mohla by si od nich přinést různé breberky - abys si něco nezanesla a nech ji na čas stranou od ostatních. :pozor
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamík 13. 8. 2009 09:15

To já vždycky pečlivě prohlížím a pořád mám doma připravenej kůrovej substrát pro orchidejky a nějakej ten novej květináček, v nejhorším i protibreberkovej hubič :-) (jinak vím, že by se neměli přesazovat pokud kvetou, ale už jsem to taky párkrát porušila a nic se nestalo).
Kamík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 8. 2009 09:40

Já také už přesazuji i když kvetou protože některé kvetou nepřetržitě. Nic to s nima nedělám, nepoškozuju kořeny, jen je vytáhnu a co se vysype samo to se vysype a zbytek kůry nebo mechu jim tam nechám. Dám je do většího květináče a přidám novou kůru a je to. Nikdy se jejich stav nezhoršil ani květy neuvadly. Těď už musím kupovat jen po dvou a hned je sesazuju do jednoho 20cm květináče aby se jich vešlo víc barev na jedno okno.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod jakuku 13. 8. 2009 09:43

Také nemám problém při přesazování kvetoucí phaly :-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 8. 2009 10:08

Taky to dělám, někdy je to nutnost, někdy pro klid líp se podívat, co je v květináči. Sice už jsem se setkala s lidmi, kteří tvrdili, že oni NIKDY nepřesazují a NIKDY ještě nehnojili a VŠECHNO jim kvete, ale já jim to moc nevěřím. Přeju jim to, ať si každý se svými květinami dělá, co uzná za vhodné, včetně zálivky i hnojení, já přece jen dám raději na rady zkušených, nebo z knih. U takhle krásné květiny nebudu zkoušet, co všechno vydrží.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 13. 8. 2009 10:57

tak jsem se dneska dívala na tu moji chudinku malou, ten černej flek se tam do rána zase objevil na tom zasypaném místě...mám pocit, že to je beznadějný boj, protože to je v celé rostlině a tak nějak to houbově "voní". :'( :'( :'( ...asi je kaput, co myslíte? :-S
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka