Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod gemma 3. 8. 2009 19:32

Olusko, mně se na něm nejvíc líbilo, že má ty pelorické lístky taky barevně i tvarově kontrastní, to spousta peloriků nemá.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 3. 8. 2009 19:34

Jo, je opravdu hodně zajímavá!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 3. 8. 2009 19:36

ahoj Oluško...no, já se tam zítra ráno dojedu podívat...nedá mi to, když vidím, co tam holky koupily za krásky...mě se totiž udělalo doma na jednom východním okně místo, protože mi manžel udělal poličku v ložnici, kde mám všechny ty, co by se měly letnit...jenže tady v Krkonoších, je na ně prostě v noci pořád zima,tak jim to venku moc nesvědčí, na tom parapetu ale jo....
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 8. 2009 19:38

kdyz si to tak ctu tak uz mam zas chut si koupit dalsi falenak, a to sem si rikal, ze si ho koupim asi az v zime, kdyz nic venku nekvete :-))))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 3. 8. 2009 19:39

Klidně si ho kup teď, on ti do zimy pokvete a v zime zas :lol:
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 3. 8. 2009 19:41

Já bych chtěla také někde místo :-(... Jestli si koupím ještě nějakou, tak je budu mít na parapetu jako sardinky :-). Teď jsem měla nějakou nakupovací mánii a nějak jsem nemyslela na to, že mám 7 orchidejí na balkóně...
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 3. 8. 2009 19:44

Taky jsem si zacpala parapet, kam přijde v zimě cymbidko velké jak kráva :eh
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 3. 8. 2009 19:45

Holky nádherné kousky radost pohledět a Šiřín byl jsem onehdá v Martinicích spravovat něco na jednom domku majitelka taková babča perfektní nám upekla jablkovej koláč to byla paráda oni jsou moc hodní jak babča říká v Kerkonoších :mrgreen:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 8. 2009 19:47

to ja mam taky naky cymbidka-asi je radsi nepresadim aby se mi toho veslo vice:-) i kdyz africke fialky zacaly kvest v listopadu a jeste nehodlaji prestat- silna konkurence
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 3. 8. 2009 19:50

ra.cermak píše:Holky nádherné kousky radost pohledět a Šiřín byl jsem onehdá v Martinicích spravovat něco na jednom domku majitelka taková babča perfektní nám upekla jablkovej koláč to byla paráda oni jsou moc hodní jak babča říká v Kerkonoších :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: jsme hodní,to je fakt... :mrgreen: ..se musí člověk aspoň za něco pochválit, že....já jsem kousek od Martinic, z Trutnova ;-)
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 8. 2009 20:33

Pěkné kousky jste si nakoupili děvčata :tleskani
Šiřín to máme k sobě docela blízko, do Vyhnánova jezdíme k tetě na chalupu.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 4. 8. 2009 08:25

tady se to jen hemží krásnýma květinkama...jsou nádherný, já pořád mlsně v tom kaufu chodím kolem...ale pořád jen klasika, nic co mě fakt uchvátí...

ale v květinářství, co je uvnitř mají krásné orchidejky a za rozumnou cenu (asi vzhledem ke konkurenci)...ale ted jsem si nekoupila, není kam dát u našich a tak počkám až bude byt hotov a nějakou krasavici si koupím...ale přesto jsem neodolala a koupila jsem si tam pěknou už větší dracenu za 49...tak snad mi půjde i tohle.

té mé operované se prozatím daří náramně, jen čekám nové kořínky... :-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 4. 8. 2009 09:17

teď jsem se dívala, že měla plíseň na té kůře co jsem jí dala...tak jsem to vymenila...ale nezalívala jsem to moc, má jen dva kořeny, tak jen lehce ten mech....asi i tak to proteklo.takže jsem dala novej suchej, nahoru kousky mechu a posadila ji na to, ukotvila větší kůrou a dala pod sáček...uvidíme jak se mužíček bude starat. jedu na týden na chatu
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 8. 2009 12:53

Představuji vám naši Zuzanku :-)
Obrázek
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 4. 8. 2009 14:14

Moravando - Zuzanka - pelorická krasavice!!!
Jaja28
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka