Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 7. 2009 22:11

Pro Jaju: Sám nevím proč se jim tak daří, možná že té dešťové vodě je výluh z listů vrby a tak jim to nějak pomahá. Máme vrbu nad střechou kůlny ze které chytám dešťovku a v okapu je plno listí.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Jaja28 22. 7. 2009 22:16

Dane teda jestli je to vrbou to teda nevím, ale co vím je to, že takovéto výpěstky ti můžou závidět i holandští velkopěstitelé Phalů, protože takovéto jedince jsem ještě nikde v obchodech v nabídce neviděla. Takže jsi fakt J E D N I Č K A !!!!!
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 7. 2009 22:19

Tak ještě než usnu Ti řeknu, jak to mám já. Vždycky, když jsem něco začala dělat, chtěla jsem to umět. Když jsem začala s kaktusama, byla jsem jediná ženská mezi samýma chlapama. Kdybych nevěděla, jak se latinsky jmenují rostliny, nikdo by se se mnou nebavil, nepozval by mě do skleníku, nic by mi neprodal. Když se chci k něčemu dobrat u orchidejí, nemůžu říkat "ta puntíkatá", ale měla bych asi vědět, která to je. Takže se to naučím, ať to má úroveň a občas se mi i stane, že někdo, kdo orchideje pěstuje je docela ochotný se se mnou na určité úrovni bavit a já se můžu něco dozvědět.Učením se trénuje mozek, po třicítce už Ti odumírají mozkové buňky. Navíc je fajn něco umět. Hloupých lidí je všude dost. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 7. 2009 05:54

Pozdě,mozkové buňky to už vzdaly :mrgreen: . Odrůdy Phalaenopsisů , to vzdávám rovnou, Já bych nazýval svoje Phal asi podle datumu např.: 3/05 , jenže jsem to nezačal dělat a teď je pozdě :'( a to mě fakt dost mrzí. Zajímalo by mě jak dlouho kterou mám :hm .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod hejjar 23. 7. 2009 07:42

Tak teď jsi mi to Dámo natřela, sice o orchidejích nevím nic, ale mezi hloupé se určitě nepočítám, selský rozum je někdy víc než študovaný, a když na někoho vysypu latinský název jestli mi porozumí,pěknější je ta puntíkatá a to mám maturitu z latiny
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 7. 2009 08:52

Dane je to strašnáááááá náááááádhera :tleskani :tleskani :!: Děláš čest svému titulu ZAHRADNÍK :tleskani a myslím že na to můžeš být pyšný :!: Kdo umí ten umí i s tím tvým špičatým palcem ;-) .

ps. Čím dál víc si tady mezi váma připadám nemožná :-[ . Asi přejdu na forum které založím a bude se jmenovat Blbec rádoby zahradník :-[ . Já nevím vůbec nic :-[ . Ale žiju , dejchám a občas mi i něco vykvete :-). Nemusím zase znát všechno ne :-P :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 7. 2009 09:04

Tak to jsme na tom stejně Moravandičko, to si založíme fórum spolu.
A dnes dealer měl jen kremové Phal nic moc barva.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 7. 2009 12:11

To bys musel hodně hluboko klesnout aby jsme na tom byli stejně :-[ . Já takové Phalky jako ty nebudu mít ani kdybych se zozkrájela na nudličky :'(
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 23. 7. 2009 15:35

Moravando, nic si z toho nedělej, já se také na něco takového jak předvádí Dan nikdy nezmůžu, včera jsem to tu už psala. Holt musíme se spokojit s tím pěkným co máme doma a to překrásné a neuvěřitelné obdivovat u těch druhých.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 7. 2009 15:49

Ale jo. Já šikovným přeju. Zaslouží si to :-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 7. 2009 16:58

Ahojky, moc tu teď nejsem, ale chodím se koukat sem tam....

tak jsem objevila na jedné orchidejce doma takový chomáčky, jsou bílý a podle popisu a vzhledu to vypada na cervce, okamzite jsem ji teda celou prohlédla a vatickou jsem setrela vsechny co jsem nasla...co pro ni jeste muzu udelat??? Muselo se to tam asi dostat az po prineseni domu, protoze se to na ni objevilo asi tak 3 tydny po nakupu :-(
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 23. 7. 2009 17:47

Moravando, tenhle punťatý peloric je fakt povedený, gratuluju. A že neznáš latinské názvy, to je při zaměření na hybridy a zejm. u pahlenopsů celkem fuk, zvlášť když si je určujem tady mezi sebou. To má smysl až při pěstování botanických druhů a při pokusu o vyměňování, eventuelně kdybys chtěla být v nějakém spolku, tam si na to asi potrpí. takže klídek a žádnou nemístnou skromnost. Však Jakuku taky uvidí, že až bude mít domaněkterou rostlinu dýl, nebo natrefí na správný hybrid, tak bude mít taky takové jak Daniel a pak mu to natře 8-P

Pro nuoto-a-farfalla: vlnatky se naštěstí dobře odstraňují, kromě mechanické očisty doporučuju postříkat důkladně agrionem delta, je v mechanickém spreji, mám s ním dobré zkušenosti, kytkám neublíží, kytku sledovat častěji a postřik eventuelně zopakovat, ty potvory se drží na měkkých mladých částech.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 23. 7. 2009 21:57

Asi se přidám k Jáje a jdu brečet do peřin ,Protože když vidím ty Danielovi nádhery , tak jen můžu tiše vzdychat blahem při koukání na ně a brečet doma v koutě , protože tohle fakt nedokážu, těch pupenů!! A já se doma raduju , že jich má Verunka 9nových. :-l
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 23. 7. 2009 22:02

Tuhle krasavici jsem objevila u nás ve výprodeji v květinářství ObrázekSice měla špatné kořeny a byla velká do květináče , vzala jsem ji a radši přesadila.Snad to holka rozchodí.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kikkiii 23. 7. 2009 22:34

Teda tady zase přibylo orchidejek. nádhera
kikkiii
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků