Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jakuku 20. 7. 2009 20:11

Holky moravačky koukejte co tam má psané a spěchejte kdo to má blízko
http://www.tropichukvaldy.cz/ :-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 20. 7. 2009 21:17

Já mám zkušenost, že ty nahnědlé skvrny na horních kořenech, co ční nad substrát, vznikají v obchodě popálením, jak to mají v těch marketech pod skleněnou střechou a pere slunko. Mimochodem, dnes měli v Bau..xu miniphaly za 365 Kč kus, chápete to? Jen fialové. Odešla jsem se smíchem. A ještě bez těch ozdobných kakáčků. Někdy jim nějak přeskočí, či co, nemyslíte? Mimochodem - pokvete mi podruhé bílá, z očka na starém výhonu dělá nový, a další, už kvetoucí, rozvětvuke stvol, tak mám radost. Osvědčilo se mi dát je po odkvětu k severnímu oknu tak na 3 týdny. Jak jsem ji přenesla zpátky, během 14 dní to začlo růst.
Marťas, moc hezké!!!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 20. 7. 2009 21:28

Tam je vůbec draho.Klidně chtějí za oncidium 45O,- Takové to žluté, drobnokvěté. I za výprodejové chtějí dost, v podstatě tolik, co by měla stát kytka normálně, stojí odkvetlá ve výprodeji. Kdo mi zaručí, že se po těch šocích co dostala vzpamatuje a bude někdy kvést? Já už tam nic nezachraňuju, škoda místa i energie. Radši si počkám a koupím něco zdravého a kvetoucího. Dát 23O,-Kč za odkvetlé Dendro-phalaenopsis se dvěma hlízami mi přijde trochu moc.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 20. 7. 2009 21:30

No to tam tedy takové ceny měli - miltonka 450 a tak, a pravdu máš, že stav těch rostlin byl nevalný. byla jsem tam na průzkum dlaždic a tak jsem zabrousila do oblíbeného oddělení, ale naposled. Jen u jezírek jsem uspěla a koupila si do jezírka šípatku, aspoň něco. Ale z orchidek bych si tam nekoupila nic.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 20. 7. 2009 21:57

kikkii - já má stejnou a myslím si, že je to phalaenopsis stuartiana.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 20. 7. 2009 21:59

Marťas 2 - tu žlutou s fialkovým (nebo červeným) tečkováním mám a krásně voní - i Tobě? Tak po citrónech.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marťas 2 20. 7. 2009 22:20

Oluskacz píše:Marťas 2 - tu žlutou s fialkovým (nebo červeným) tečkováním mám a krásně voní - i Tobě? Tak po citrónech.

Už jsem přivoněla a opravdu voní,tak to je má první vonící orchidej :lol:
marťas 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kikkiii 20. 7. 2009 23:29

marťas: Díky, mě zaujala hlavně listama, dneska jsem si pořídila ve slevě za 50 kč s podobnýma listama, ale byla odkvetlá, byl tam jeden usušený a spadlý květ asi růžovobílý, ale mohl spadnout z jiné phaly, kořeny má zdravý, roste nový lísteček, jen listy jsou gumové.
kikkiii
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kikkiii 20. 7. 2009 23:30

gemma: díky moc za poklonu a za rady (aspoň o ní něco vím), líbila se mi hlavně listama a našla jsem na netu, že se jmenuje p. philadelphia. Čuchala jsem a nic necejtím.
Naposledy upravil kikkiii dne 20. 7. 2009 23:36, celkově upraveno 1
kikkiii
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kikkiii 20. 7. 2009 23:35

oluska.cz: nene, dej si do google-obrázky název phalaenopsis philadelphia a vyjedou ti obrázky. :) ta stuartiana je v bílým provedení a mi ji máme stejnou - narůžovělou. :-)
Naposledy upravil kikkiii dne 20. 7. 2009 23:42, celkově upraveno 2
kikkiii
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kikkiii 20. 7. 2009 23:38

Ahoj holky, tak jsem si do objednaných květináčků vyvrtala díry, smíchala substrát pro orchideje s kokočipsama, zastřihla orchidkám uhnilý kořeny, zasypala skořicí a všechny je přesadila. vypadá to moc krásně. :D

Máte všichni moc krásné přírustky a musím uznat, že v kauflandu mají moc krásné orchideje, jiné než v obi, baumaxu.....
Druhy, který jsem ještě jinde v obchodě neviděla. A hlavně levný.
kikkiii
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 21. 7. 2009 08:57

Richenzo, díky. Mám štěstí, že u mně mají zřejmědobré podmínky - barák je blbě postavený, táhne vlhko tak je tu pravidelně 60-70% vlhkosti a je spíš chladnější, přes 23°C se málokdy dostanem, takže je jim dobře. Jinak jsem do loňska hnojila klasickým agro hnojivem, ale letos jsem přikoupila v Hornbachu Pokon se stopovými prvky a na výstavě Orchimix od Explantexu, hodně ho doporučovali u Lukscheitrů, že s ním hnojí. U Kristalonu mám obavu, tolik vody zaráz jako Daniel nespotřebuju a do menšíhomnožství bych to musela vážit na lékárnických vahách které nemám, takže radši tekuté hnojivo a spíš ještě v poloviční koncentraci, než je doporučené, jen na cymbidko a pantofle jako terestrity dávám doporučené dávkování.

Pro Kikii: tak jsem se alespoň částečně trefila, chci zkusit pěstovat botanické phalenopsy a právě schilleriana a stuartiana jsou s equestris asi nejhezčí, pak ještě gigantea.
Tady je odkaz na pěkné francouzské stránky o botanických druzích a primárních hybridech:
http://www.phals.net/Species.html
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 7. 2009 10:14

Zdravím :-)
Meggcab já jsem až dneska mrkla na tvoje album. Máš náádherné orchidky :tleskani :tleskani :!: Já se vždycky ale musím smát, když si prohlížím ty alba, jak se všichni snažíme u těch oken postavit takovou stavbu aby se nám na ni vešlo co nejvíc orchidek :D . Ale je na tom vidět jak je česká dušička vynalézavá :tleskani a to je dobře :-)) .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 7. 2009 10:15

Tak z barákem jsme na tom stejně, vlhkost 60-70% a teď někdy i 85% a teplota je do 22 a jen vyjímečně je vyšší. Zřejmě proto se jim tak daří, jen ta teplota by mohla být vyšší hlavně v noci.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 7. 2009 10:18

Blbý je přes ty orchideje není doma skoro vidět, asi budu muset ty stínící květy ořezat :mrgreen:
Já jsem místo vyřešil tím sesazováním po dvou a po třech, jen mě mrzí že u nich nemám stejné květináče a podmisky. Dnes asi sesadím miniPhaly všechny 4 k sobě
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka