Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vikinka.n 19. 7. 2009 21:01

Otazka na telo :arrow: pelorik, to je taky co ma tie dva lupene take ako keby nerozkvitnute :?:
vikinka.n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 7. 2009 21:10

Zní to tedy strašně, ale laicky řečeno by se to tak vyjádřit dalo. Můžou to taky být "dva lupeny" jiných tvarů, než je běžné - třeba jsou zvlněné a tak.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anna-s 20. 7. 2009 07:57

Děkuji za milé přivítání :-) Kytička už je blíž oknu a zrovna vyrážím pro hnojivo. Myslím, že se i já budu brzy moct pochlubit nějakým pěkným přírustkem ;-)
anna-s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kandl 20. 7. 2009 08:42

Ale pozor s tím hnojením to nepřehánět!Obrázek
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 7. 2009 09:06

Už se těšíme na nové přírůstky 8-D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod gemma 20. 7. 2009 11:47

marťas 2 píše:Obrázek

Krásné květy marťas, tuhle mám taky doma a voní, ne moc výrazně, ale na sluníčku kolem poledního má takovou jarní tulipánovonarcisovou vůničku, zkus čuchnout.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 20. 7. 2009 11:49

Pro Kikii - nádherná rostlinka, na ní je dokonce vidět, ze kterých botanických druhů pochází - mramorovaný list a to skořicové sypání na spodní půli květu je po stuartianě a tvar fialového květu velmi připomíná equestris. Zajímalo by mně, jestli voní. Gratuluju ke skvostnému úlovku, tu bych si taky hýčkala.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod verda.t 20. 7. 2009 12:26

Dobrý den,
na začátku června jsem dostala svoji první orchidej a vypadalo to, že se jí bude dařit. Do nedávna kvetla a až teď shodila květy, zůstaly jenom dva, to je snad v pořádku, kvetla docela dlouho doufám. Dělají mi však starosti kořeny co vyčnívají nahoře z kůry, ty co jsou schované pod ní jsou zelené, ale ty nahoře mají místy nahnědlou barvu. Jsem naprostý laik, ale tak nějak jsem si vydedukovala, že to asi není v pořádku. Proto bych chtěla poprosit o radu. Chtěla jsem přiložit fotografii, ale nevím jak na to. Jinak jsem se snažila co možná nejvíce příspěvků prolistovat, ale zdaleka nejsem u konce :).
Tak předem děkuji všem, co mi poradí.
verda.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod verda.t 20. 7. 2009 13:42

Tak se mi povedlo dostat ty fotky na net, kvalita nic moc, jsou jenom z telefonu, ale aspoň něco:)....http://lili210.rajce.idnes.cz/orchideje/
verda.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vikinka.n 20. 7. 2009 15:39

Mne sa zda nejaka premokrena. Asi by som ju nechala trochu presusit, dlhsie nepolievala :)
vikinka.n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 7. 2009 15:48

verda ty kořeny už budou poškozené od pěstitele a obchodu,aspoň tak mi to připadá.Jestli není nemocná tak se zas tak nic neděje, udělá si ještě nové. Zalévat, či namáčet jak kdo, až budou kořeny v květináči stříbrné,jinak uhnijou. :pozor :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 20. 7. 2009 16:49

Verda, kořeny jsou téměř jistě moc v mokru. Podívejte se na obrázek Marťase 2 - žlutá orchidej na téhle stránce, tam jsou kořeny správné - stříbřité a hladké. Jakékoliv nahnědlé fleky nevěstí nic dobrého. Zelené kořeny po obvodu květináče, to je v pořádku, ale veprostřed, kam nevidíte to může klidně hnít. Dokonce to na obrázku vypadá, že na kmínku orchideje už nějaký problém vzniká - tmavě hnědé flíčky nevěstí nic dobrého a na listech má být vše jen zelené! Asi se budete muset odhodlat k zásahu. Odkvete a radila bych přesadit. Klidně do stejného květináče a pořádně překontrolovat kořeny. Všechno nahnědlé odstranit, zasypat uhlím a přesadit do čistého substrátu. Několik dní počkat se zálivkou, napřed jen porosit substrát a tak po týdnu zalít a nechat vodu řádně odtéct. Pozor, hniloba by ji mohla úplně zlikvidovat.
Naposledy upravil dama 55 dne 20. 7. 2009 17:31, celkově upraveno 1
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod verda.t 20. 7. 2009 17:09

Děkuji moc za rady. Je pravda, že ty nahnědlé skvrny má už z obchodu, když jsem jí dostala, tak už tam nějaké byly. Mamina se v tom nevyzná a chtěla mi udělat radost, tak se teď budu snažit řídit se radami, co jste mi napsali. Snad to dobře dopadne, budu se maximálně snažit.
verda.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 20. 7. 2009 17:26

Skvrny by bylo dobré omalovat si nějakou tužkou, aby bylo vidět, zda se nerozšiřují.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 20. 7. 2009 18:01

Gemmo , teď jsem si prohlížela tvé album na rajčeti a musím smeknout až k zemi . Máš nádherné orchidejky :tleskani :tleskani A ta dendrobia , no prostě krása. čim hnojíš tu nádheru? Daniel píše kristalon plod a květ a tak jsem ho dnes koupila .Je ale fakt , že bych ostatní ranila , ty mají taky nádherné orchidejky , ale ty už tak něják procházím víckrát, opakovaně , na tebe jsem ještě nevím proč , nenarazila. :hm Hlavně nemáš pouze phaly, což si myslím , že je daleko horší je pěstovat.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka