Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 7. 2009 13:44

No o nemoc se nejedná je to normální phalenopsis a stříhat každý to dělá jinak ale když uschne celej tak ustřihnout celej a když uschne část tak stříhám v zelené části nad posledním očkem ale jak píši každej to dělá jinak
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 7. 2009 13:47

Dobrý den Anna
Toto je Phalaenopsis ,tomu se nemusí odstříhávat květní stvol protože je schopen kvést i na starších stvolech. Buďto pokračuje stvol v růstu nebo obráží ze spících pupenů na stonku pod prvním květem, obyčejně obráží ten poslední(třetí) pupen. Nebo vyrůstá z listů nový stvol. Je potřeba aby měla rostlina dostatek světla tedy aby byla maximáně 50cm od okna. Zalévám dešťovou vodou a hnojím v létě jednou za 14 dní ale jen malými dávkami(radši víckrát pohnojit malou dávkou něž ji spálit velkou) Voda z kohoutku se na zalévání nehodí, spíš by byla lepší z potoka nebo řeky pokud je taková možnost. Sucho jim vůbec neblíží , horší je to s přelitím to už se někdy ani nedá zachránit pokud jim shnijí kořeny.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 7. 2009 13:52

Vítám mezi nás novou začátečnici Obrázek a přeju aby orchidka dělala radost a hlavně nezůstala sama, bylo by jí smutno :twisted: ;-) :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marťas 2 19. 7. 2009 14:20

Zdravím všechny po dovolené,máte moc pěkné přírůstky do sbírek .A toto jsou moje nové-samozřejmě sobotní kaufland+od manžela k svátku
marťas 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marťas 2 19. 7. 2009 14:31

Ty kropenaté jsou stejné akorát s tím rozdílem,že jedna je na bílém podkladě a druhá na žlutém,tak doufám,že se jim bude dařit.Jinak u nás měli v sobotu v kaufu,velký výběr-vrchní stojan byl plný velkokvětých phalů,ve spodním měli drobnokvěté a vedlejší stojan s miniphaly po 129kč.takže člověk nevěděl co dřív vybrat.
marťas 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 19. 7. 2009 15:40

martas 2-všechny moc pěkné. :tleskani Před chvílí jsem se vrátila s kauflandu a výběr žádný,jen bílé.Miniphalů měli hodně,ale barvy co už mám. :-/ Tak jsem ušetřila. :lol:
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 19. 7. 2009 15:46

Vítám mezi nás Annu-s.Ten phal se zdá být vpořádku,jen odkvetl. :hm Tak ještě přikoupit kamaráda. :lol:
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 7. 2009 15:51

Marťas moc pěkné přírůstky :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 7. 2009 16:03

Pěkné Phaly sis koupila marťas :tleskani A pak že mám všechny barvy.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod vikinka.n 19. 7. 2009 16:03

marťas :arrow: krásne :shock: a ten žltý keď celý rozkvitne :love: to bude nádhera :-D
vikinka.n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kikkiii 19. 7. 2009 16:07

Tak se musím také pochlubit mým úlovkem z kauflandu, jmenuje se Phal. Philadelphia a říkám jí skořice (připomíná mi skořici). Fotky dám později.
http://media.snimka.bg/0120/006494896-big.jpg Je to fotka stáhlá z internetu, ale je stejná, má i 2 stvoly :hmm:
kikkiii
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 7. 2009 16:16

Tak to jsis vybrala dobře. Je moooc pěkná.
Moravanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka