Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 6. 2009 11:59

Ahojky, teď jsem dorazila z Hornbachu. Tak myslím, že to je pravý orchidejový ráj... Málem mě tam trefil šlak :-)! Spousty orchidejích a hlavně těch druhů! A nezvykle i popsané :-)! Paphiopedilum, vandy, oncidia, miltonie - no kde co. A já konečně ulovila dendrobium phalaenopsis! Hurá! A pak jsem objevila stojánek s výprodejí a málem mě kleplo, protože mi to zrovna jeden pán uplně vybral! Měl 5 ks paphio - naprosto nááádherné! A každá měla tak tři nové růžice - za 150Kč! Ach jo... Já ještě nemám ani jedno. Tak jsem si vzala jednu miltonii - zlomený květní stonek (60Kč) a phalu za 40Kč. Nejraději bych tam chodila denně... Ten kdo tam dělá, nebo má známé, mysí být šťastlivec! :-) (fotky dám do alba)
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 6. 2009 12:18

A ještě prosím o radu - pokud máte miltonie, mám ty stonky odstřihnout v tom místě kde se zlomily nebo ne? Musím se mrknout jak se o ni starat, ještě s ní nemám žádné zkušenosti. Každá rada dobrá! Předem díky!!! :-)
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 27. 6. 2009 12:37

kikkiii píše:Lidičky, donesla jsem si 9 keiků - 3 miltonie a 1 oncidium (sice je nepěstuji, ale zadarmo, no neberto) a 5 phalaenopsisů, z toho 3 úplně bez kořenů. Ale i tak mám velkou radost. Pak mi bylo nabídnuto: kámoš dělá v Obi a říkal, že tam vyhazujou do koše zničené orchideje, tak mi slíbil, že mi je bude schovávat, jenže on je slibotechna a nikdy nic nedodrží, ale když mu za to něco dám, tak snad něco dotáhne.

Kikkiii takového kamaráda bych také brala. :-) :-)
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 27. 6. 2009 12:59

..copak phaly voněj?????????????

NO JÁ MÁM DVĚ CO KRÁSNĚ VONÍ NEJVÍCE TO UCÍTÍŠ PO RÁNU
Obrázek
Obrázek
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vikinka.n 27. 6. 2009 13:07

jakuku :arrow: ta prva sa mi zda ze je taka podobna jak ta moja tygrovana. Aj mne voni tak citronovo ^^
vikinka.n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 27. 6. 2009 13:09

No právě jsem ti koukla do alba máš je pěkné a měla by to být ona je žlutá s červeným žílkováním :-) :-)
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 6. 2009 13:14

Jé, právě tu jsem si koupila v tom hornbachu za 40Kč - hned jsem ji letěla očuchat - a fakt voní!!! Nádherně!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 27. 6. 2009 13:15

no má to někdo štěstí Olusko vítám tě tady :-D :-D :-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 27. 6. 2009 13:20

Olusko co jsi udělala s tým keikem od bíložluté koukám ti do alba :-)
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 6. 2009 13:35

Jani, já ho tam pořád mám... Na keiku mi roste nový lístek a obě rostlinky už mají plno kořenů... Měla bych je rozdělit, že!? Ale ony jsou tak krásné spolu... :-)
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 6. 2009 13:47

Jani, dala jsem nové fotky do alba :-) Keiko :-)
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 27. 6. 2009 16:59

Máte ty phaly všichni moc krásný :tleskani .Já schanim syte žluty a nemužu ho sehnat.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 27. 6. 2009 17:26

Mám pha.a ten začal uprostřed černat nevím proč.Má strašně moc kořenu velice pěkných nevím čím to je.Už mé mamince takhle jeden pha odešel ale ta ho měla bez kořenu.Nevíte někdo co stím.Adresu jsem vzala z celého světa a koukám že i některé děvčata tady také jsou.Doufám že nevadí že jsem se taky zapojila.DÍky za radu.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 27. 6. 2009 17:50

Vítej Dano-tvému Phalu prevděpodobně vyhnilo srdíčko.S tím se dá dělat jedině to,že se pokusíš hnilobu zastavit.Návod jak, je zde.http://www.abecedazahrady.cz/Orchideje/ ... fault.aspx Pak je šance že vyroste nová rostlinka. :hm Držím palce atˇse zadaří. :lol:
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 6. 2009 18:38

DanoB. vítám/ :tleskani to srdíčko vyhnije, když tam zůstane voda,vysávám ji papírovým kapesníčkem. :oboze Jinak zasypat skořicí, nebo dřev.uhlím, může být i Endiaronem. Osobně to dělám skořicí a taky jsem viděla, že takový phal pokračoval dále v růstu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka