Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 5. 2009 18:34

Tak to jsme v háji s radama, :oboze v tom případě jedině to nachlazení, ale to není žádná rada.Tak jen čekat co bude dál :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 28. 5. 2009 19:32

pre dama55 maš prekrasnu orchideu si macher milka
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 28. 5. 2009 19:48

Ahoj všichni, dlouho jsem se vám neozvala,protože jsem měla moc moc práce a taky mi moc zlobil internet. Tak jsem si zatím sázela do truhlíčků a květináčů, co mi přišlo pod ruku :-) a pořídila jsem si pár masožravek, aby té jedné nebylo smutno a teď už jen sleduju, jak se mým květinkám daří. Mám spoustu nových kořínků a listu, u Miltonky a cymbídek nějaké nové hlízky a dneska jsem přišla na to, že mi ten obří bílý phal vyrazil květní stvol :-O (je to ten v hydroponním květináči) Mám tak velikou radost:-)je to už druhý phal, kterému roste nový stvol, ale z toho giganta mám fakt velikou radost. Postupně se budu prokousávat vašimi příspěvky a těším se, jaké že novinky se od vás dozvím :-)
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 28. 5. 2009 20:01

Ahoj všichni , tak jsem si pořídila také svoji první orchdej .Přečetla pečlivě vaše rady , jak je pěstovat a doufám , že se ji bude dařit. Brzy plánuji další přírustek.Obrázek :hm
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 5. 2009 20:03

Ta je kráásná :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 28. 5. 2009 20:09

jé moc pěkná :tleskani koukám další oběť :lol:
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 28. 5. 2009 20:19

To jsem ráda , že se vám líbí .Dala jsem ji do koupelny a z vany se jí kochám.Už má rozkvetlých 13 květů , je úžasná. :-D
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 28. 5. 2009 20:24

jsem zvědavá, kdy k ní přibudou další.... :-D
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 29. 5. 2009 07:11

Přeji všem krásné ráno :)
Jsem se sem dlouho nedostala, vůbec nebyl čas :(

Doufám, že už budu mít trochu času se sem trochu častěji kouknout a přečíst si všechny nové příspěvky :)

Mě krásně roste květní stvol na orchidejce, stále na té jedné a té samé a dokonce se rozvětvil:) ale jiná se bohužel ke kvetení nemá. Jen mi na dendrobiu nobile roste keiki :)

Jinak bych vás chtěla požádat o radu - čím může být, že u některých orchidejí mi spodní listy jakoby sesychají... jsou takové měkkě, některé až vrásčité, přitom je zalévám tak jednou týdně :/
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 29. 5. 2009 07:20

Damo paráda téhle se mi také letos daří napočítala jsem jí 31 květů začala kvést koncem prosince a jestli ji do teď opadlo 10květů tak to je moc :-D
Obrázek
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 29. 5. 2009 07:22

to caitlin: já si myslím, že to je přirozenej proces stárnutí listů, mám to doma taky, pečlivě jsem je sledovala, ale opravdu je to jen na těch spodních max. dvou listech.

Horší to asi bude s tou co spadla, vrchní list má sice ok, ale ty další mi přijdou zavadlé, má takové protáhlé listy, užší, ale dlouhé tak asi 25 cm....tak pořád nevím, jestli se jí něco nelíbí
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 29. 5. 2009 07:25

Moravando určitě nic vážného to nebude :-)
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 29. 5. 2009 07:27

jakuku, tak ta je parádní, má moc pěknou barvu :-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 29. 5. 2009 07:47

Pro Jakuku...teda ta je nádherná,je radost na takovou nádheru koukat.... :tleskani

Pro Richenzu 2 - ahoj, taky jsem nedávno postižená orchidejkovou krásou, a
taky doufám,že se jim u mě bude líbit...tak ať nám to,všem
nováčků,krásně roste a nejenom nám ;-)

Pro nuoto a farfalla -teda to je krásnej nick :-)...jen chci říct,představ si,
můj kolega z práce honil doma plácačkou mouchu a omylem
praštil do orchidejky na okně a ona prostě odešla...tak moc
přeju,aby se to tvé nestalo,a jiná paní zas psala,že jí syn
taky kolikrát srazil phalu na zem a ona pořád krásně kvete,
že prý se s tím člověk nesmí tak s....tedy mazat,že... :lol:
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 5. 2009 09:11

Damo, ta růžová je nádherná, tak bohaté květenství! Já jsem koupila jednu minulý týden v OBI a až jsem ji vynesla na světlo, všimla jsem si, že má listy, jako když se člověku oloupe kůže po spálení - spousta světlých bílých fleků. buď je to od slunka, nebo nevím. Jinak nejeví známky poškození, tak uvidím. ještě jsem nic takového neviděla. Jinak jsem zvýšila počet phalů na 16 a zatím to musí být konečná - není místo. Ty levné, zakoupené po odkvětu, se perfektně daří, vyhnaly každá už dva listy a mnoho kořínků, jen na stvol zatím čekám marně, ale jinak jsem spokojená, protože jsem na to čekala s napětím.
kočičí
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka