Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 22:11

Ty košíčky je práce manžela.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 8. 4. 2009 22:12

Krásný, viďte, taky jsem to obdivovala, jak tropický skleník. Pak se div, že se jí daří. To jsou pro ně úplně bezvadné podmínky.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 22:21

Šak já se nedivím...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 22:23

No a dospod do toho keramzitu jim naleju kýbl vody ať se má co odpařovat a zastřu je igelitovým závěsem,tak už víte všechno.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 22:30

Keramzit by mi doma prošel, ale s igelitovým závěsem bych asi byla kopnuta do zádě...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 22:35

Tak tam skus dát saténový závěs 8-D 8-D :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 22:50

Nic - vyrobí mi prosklenou stěnu, už to mám v plánu, jen on o tom ještě neví a je třeba zacházet s touto myšlenkou tak, aby to nakonec vypadalo, že na to přišel sám. Šak víme.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Arga 8. 4. 2009 23:19

Ahojte všichni, chci se zeptat jak přesně sterilizujete substrát v mikrovlnce? Kolik minut a může to být na plný výkon? Jinak já jsem letos vyzkoušela několik substrátů pro orchideje a všechny jsou katastrofa! Bud jsou v něm mušky nebo broučci a v jednom po zalití vyrostly dokonce houby. Šla jsem na kůru borovice, ale nevím, zdá se mi dost jako by ostrá ( hrany) a taky je po zalití furt suchá, takže mám strach, že budou rostliny hned vysychat. Tak jaké kdo máte zkušenosti se substrátama pro orchideje?
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 4. 2009 07:07

Já teda nevím, ale já těm normálně prodávajídím zeminám v supermarketech nevěřím. Mají to kdo ví jak dlouho po skladech...... :-/ . Podle mne je lepší koupit substrát někde na výstavě Orchidejí. Je fakt že je dražší, ale je taky vidět ,že to mají čerstvě namíchané a kvalitní (to je moje zkušemost ). Ale kdo má možnost a zdraví na to jít do lesa a připravit si ho dobře sám, má samozdřejmě výhodu ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dagmar007 9. 4. 2009 08:46

Ahojky, tak Vás po ránu zdravím a musím se podělit o zážitek , který jsem měla včera při večerní procházce s vnučkou. U jedné paní, která měla prosklený balkon měla na dvou tyčích nádherně kvetoucí Phaly (asi 20), ještě nějaké Miltonie, byla jsem jak u vytržení a žádné velké květináče, asi je paní ani nepřesazovala , no nádhera co Vám budu povídat. :lol:
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 4. 2009 08:57

Propaření v MT jsem provedla takhle. Rozstřihla jsem sáček se substrátem celý, cákla dovnitř ještě trochu vody, pytlík jsem dala do nádoby do MT a přikryla ještě deklem. Zapnula jsem na 3min.plný výkon a nechala to. Pak jsem celé odnesla na balkon a odkryté nechala vychladnout, Už z toho nic nelítá, byly tam černé mušky.Pozor na to, kdyby to nebylo mokré, mohlo by v MT chytnout plamenem. Pozor, ať se neopaříte horkou párou při odkrytí. Kůru používám také, malými kleštičkami ji naštípám na drobné kousky. Musí se sice víc zalévat, ale zase se rostlina nikdy neulije. Před prvním použitím je potřeba nechat kůru hodně dlouho ve vodě, aby se nasákla. Je-li vlhká, vidím přes průhlednou stěnu květináče.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 9. 4. 2009 09:20

Krásný slunečný den přeji :)

Já mám spíše smutnou zprávu ohledne orchidejek :( jsem na té nové objevila svilušky :( musely být dobře schované a ještě z obchodu. Naštěstí jsem ji dala zvlášť, tak nemůžou přelézt na ostatní.

Nejsem si jistá, ale mám dojem, že tu někdo likvidoval svilušky pomocí těch koko-chipsů ?
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 9. 4. 2009 14:30

Caitlin píše:Krásný slunečný den přeji :)

Já mám spíše smutnou zprávu ohledne orchidejek :( jsem na té nové objevila svilušky :( musely být dobře schované a ještě z obchodu. Naštěstí jsem ji dala zvlášť, tak nemůžou přelézt na ostatní.

Nejsem si jistá, ale mám dojem, že tu někdo likvidoval svilušky pomocí těch koko-chipsů ?

Přeji nádherně slunečné odpoledne! 8-)
Jinak, nevím, zda to funguje na orchidky, ale když můj olověnec a jiné kytky chytly svilušky, tak stačilo zvýšit vlhkost a zmizely.... Nemají rádi vlhko. :pozor
Takže uvidíš, co ti poradí ostatní. :hm Já asi mlžit, mlžit a zase mlžit..... ;-)
Neseďte u PC - jdětě do přírody. Je fááákt krááásně :!: :-)
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 4. 2009 16:46

Caitlin, taky existuje prášek v krabičce - rozředí se vodou podle návodu a jmenuje se Svilustop. Sám název napovídá, co se sviluškami udělá. Kokochipsy Ti proti svilušce nepomůžou, to je akorát substrát, ve kterém si sviluška nelibuje.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 4. 2009 17:05

Dagmar007 píše:Ahojky, tak Vás po ránu zdravím a musím se podělit o zážitek , který jsem měla včera při večerní procházce s vnučkou. U jedné paní, která měla prosklený balkon měla na dvou tyčích nádherně kvetoucí Phaly (asi 20), ještě nějaké Miltonie, byla jsem jak u vytržení a žádné velké květináče, asi je paní ani nepřesazovala , no nádhera co Vám budu povídat. :lol:

No, proč ne, někteří lidé mají za svými okny krásné orchideje. Šlo by jen o to, zda si je nakoupila, nebo se jí takhle daří a pěstuje je už delší dobu. A lidé jsou různí. Já třeba při cestě do garáže míjím přízemní okno se orchidejemi a tam je pro jistotu ani nevynadali z těch igelitových kornoutů, ve kterých bývají v květinářství. Z toho jsem taky "u vytržení", jen trochu jinak. :-!
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka