Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 4. 2009 20:07

Caitlin, máš to v mailu!!!
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 5. 4. 2009 20:13

Holky moc krásné fotky , moravando tys musela mít na výstavě asi oči v potápěčských brýlích né ? aby ti nevypadly :-P 8-P
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2009 20:18

No, neviděla jsem kam dřív koukat :-)) . Nadobro jsem zapoměla na rodinu a na všechno a jen jsem koukala a fotila a fotila :-[ :-D . A kdybych byla milionář, tak snad koupím všechno :twisted: :-P . Ještě bude pokračování ale až později :D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 5. 4. 2009 20:57

Damo děkuji za návod, snad se to podaří :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 5. 4. 2009 20:59

Povedlo seee :D
Tak na prvních dvou fotkách je nový přírůstek, na třetí je můj dobře známý výrůstek a na té třetí je nový výrůstek na té samé orchidejce, jak na obr. 3 :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 4. 2009 21:01

No super, klube se tam novej květní stvolík a orchidejka je krásná a Ty jsi pochopila podle mé rady úplně všechno, to je dneska hezký den....
A já se jdu koukat na finále ve snookeru, tak se Vám dnes omluvím -pa, pa.D.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2009 21:03

Caitlin je to bezvadný, jseš šikovná :tleskani . Na čtyřce to může být stvol ;-) . Aspoň myslím, abych nedávala plané naděje. Raději to měj za kořen ;-) .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 5. 4. 2009 21:03

Caitlin,máš pěknou zdravou orchidejku v nádherné tmavě sametové barvě.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 4. 2009 21:06

Děvčata moc pěkné fotenky i z Drážďan.
tak tady je ta Burageara ať můžete porovnat co jste mělyObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 5. 4. 2009 21:09

dama55: ještě jdnou díky za rady :D

Moravando já si nedělám iluze ani plané naděje, ale přijde mi že výrůstek na obr. 4 je jiný než na obr. 3 takže snad jeden z nich bude ten stvol. Budu jim držet palce a pečovat o ně, ale nebudu zlamaná pokud to bude jen kořínek :)

HanaT: Jak jsem uviděla ten zvláštní květ, hned jsem orchidejku chtěla mít a měla jsem štěstí, že má krásné zdravé listy a kořeny :) Jelikož v Horn...u bylo tentokrát bohužel hodně takových, kterým sesychaly listy nebo měli jiné problémy :/ Mám z ní opravdu radost :) Akorát po odkvetení budu muset asi přesadit má v květináči hrozně moc kořínků, ale zdravých, krásně zelených kořínků :)
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2009 21:16

Já bych odhadovala na trojce kořen :hm .

Danuš je pěkná, ale mě přijde jako moje Janina a to je Cambrie :hm .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 4. 2009 21:21

Caitlin myslím,že na tom 4 obrázku je to na 100% květ. :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 5. 4. 2009 21:21

To si právě taky myslím, že to bude kořen - na té trojce. Hlavičku má lesklou zelenou, ale pak už má tu šedozelenou barvu jako vzdušné kořeny. Na obr. 4 to má zelenou barvu, ale není to úplně hladké, tak uvidíme :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 5. 4. 2009 21:22

Danielka.9 já si to tak tajně taky myslím,ale za pár dní budeme chtřejší :D resp. toho uvidíme víc :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 4. 2009 09:15

Dlouho jsem Vás nenavštívila, ahoj - po ranním příchodu do práce jsem okamžitě absolvovala denní rituál a prohlédla, zalila a porosila orchidejky a další z nich roste další list a to jí roste ze starého nový tlustý květní stvol, daleko tlustší, než ten původní, jaro je asi tady. Moravando, moc krásné fotky a opravdu pěkně fotíš, já jsem na to kopyto, tak to obdivuju.
kočičí
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka