Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 4. 2009 18:36

Cherillko je to tak pokvete ti dál.
Žabko myslím si také, že to tvé je kořínek, ale neboj třeba tě za chvíli překvapí květem.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wiolan 2. 4. 2009 18:51

Zdravím milovníky orchidejí,ráda bych se k vám přidala. Když mi někdo poradí, jak se sem vkládají fotky, ráda vám ukážu své mazlíčky :-)
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 4. 2009 18:59

Ahoj wiolan jak vkládat fotky je popsáno před smetištěm v rubrice" O tomto fóru"tak tam nejdřív koukni a zkus.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 2. 4. 2009 19:03

Ahoj Danielko, ona se snad i na kvetení na stávajícím stvolu chystá :nenapadne
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 2. 4. 2009 19:16

Dneska měli u nás světlounce růžové cymbídko, poloviční, než mám já , tak 60cm s jedním květním stvolem - moc hezké a za 290, ale já už nemám tolik příhodného místa, musím počkat, až dobudujeme prostory, spokojím se s phaly, ty můžu dát do kanceláře a daří se jim - dnes, jak sluníčko prohřívalo okna, byly úplně teploučké, i když mají žaluzie. Pozorovala jsem rozdíl, jeden mám na severním okně a ten se neprohřál vůbec, asi ho přemístíma na to jediné severní okno dám něco jiného, je to fakt rozdíl. Ale i tam už mám skoro plno! Nacpat se ke kolegyni je mi trapné, i když ona tam věčně není - a taky bych je neměla nepřetržitě na očích.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 2. 4. 2009 19:23

Cherillko, určitě pokvete dál, já mám teď také jeden takhle pořád přikvétající. Sice to už není takové to bohaté kvetení, ale každý kvítek dobrý. Všimla jsem si, že na parapetu máš další orchidky a zdá se mi, že jsou už ve větších květináčích, než jak jsi je koupila. Mám pravdu? Pokud ano - písni do čeho jsi je přesazovala. Já jsem dneska přesazovala jednu orchidku i když kvete, protože už měla tolik kořenů prorostlých dolů otvory ven z květináče, že jsem měla strach aby se nepolámaly. Přesadila jsem to do květníku průměr 16cm - a do směsi borové kůry od výrobce FLORIA . "Substrát je vyroben z pečlivě vytříděné frakce piniové kůry. Složení substrátu je ideální pro udržení maximálního podílu vzduchu, čímž umožňuje snadné dýchání kořenům rostlin." Toliko citace z popisu na sáčku. Přidala jsem do toho ještě trochu kůry co jsem si sama nasbírala - větší kousky - a trochu dřevěného uhlí. Taky jsem ještě udělala po celém obvodě v dolní části květináče dírky /podle Dana, aby tam líp proudil vzduch/. :roll: No děj se vůle boží. Snad to bude fungovat. :oboze
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 4. 2009 19:32

Tak jsem vám ty ńaše orchidky vyfotil abyste viděli jak na ně praží slunce ;-) .
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod burbulka 2. 4. 2009 19:33

Ahoj holky a kluci, koukám, že tu člověk chvilku není a tolik novinek 8-D :lol: , už se taky těším, jestli mi někdy nyroste nový stvol, ale zatím jen kořeny...no aspoň něco..i když ono mi vlastně všechno kvete, tak co by rostlo :D . Byla jsem zase včera na čtyřiadvacítce v práci a tak jsem si dneska myslela, jak se vyspím a vyperu a uklidím a představte si...táta mě potřeboval sebou do OBi..... 8-D
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 2. 4. 2009 19:40

No já se bojím nechat je na plném slunku, hned jsem kolem nich začala kvokat a stahovat žaluzky, aby se jim nepopálily listy. Ale vidím, že se to může.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 2. 4. 2009 19:43

no a v Obi ve Štěrboholích teda hrůza....takový chudinky s plísní...musela jsem jít pryč..ale stejně jsme nesehnali, to pro co jsme jeli, tak jsme museli do Modřan...no a to už byla jiná...kromě toho, že tam měli ten můj zelenej batikovanej phal...ale bez krajkovýho okraje....(odolala jsem 8-) ) tak jsem si vzhledem k tomu, že jsem byla tak hodná a jela s taťkou, i když jsem potřebovala spát, mohla jsem si něco vybrat..no a zase jsem váhala mezi dvěma.....tak ještě že mám v sobotu svátek... :mrgreen: ....snad se vám budou líbit.. :love: Obrázek
Obrázek
a ještě mi přinesla kamarádka dosatečně k narozeninám ;-)
Obrázek
barvy jsou zkreslené, protože jsem to fotila bleskem.... :hm
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 2. 4. 2009 19:55

teda Dane, to je nádhera, jak se ty vaše orchidky pěkně umí ukazovat...:-)jsou opravdu moc pěkné...jakoby se předháněly, která bude hezčí :-D
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 19:57

Dane je to nádhera :tleskani ale přiznám se že taky dávám dolů žaluzky, Mám strach ze spálení :hm .

Burbulko jsou bezva, vybrala jsi dobře :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 4. 2009 20:06

Ale jak nejsou na slunce navyklé tak je nevystavujte je přímému slunci :pozor . Já je tam mám pořád a tak už si zvykly. Bílá se loni na jaře trochu připálila.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod burbulka 2. 4. 2009 20:08

děkuju Moravando...:-)zatím mám první cymbídka, tak hltám info, jak s ním zacházet... taky se bojím spálení, tak mám ty žaluzie tak na půl. Zatím to svědčí...uvidíme....
Ten phal, jak jsem ho dostala od kamarádky měl taky ty vodnaté puchýřky, jak jsem sem dávala fotku..tak jsem to radši řešila hned, naštěstí to bylo na kraji listu, tak jsem dělala jen miniamputaci.
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 2. 4. 2009 20:09

Dane myslela jsem si, že v tom bude nějaký zádrhel :pozor :-))
burbulka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka