Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 09:15

A když je hodně zdravý , tak má hnědou špičku ;-) ju :twisted: :?:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 2. 4. 2009 09:18

Moravando, achoj :-)

Danieli a dámo, moc Vám děkuji za objasnění!!!
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 4. 2009 09:20

Hnědou? Snad je zelenej, ne? Jedině v úpřípadě, že to je Phal, který pokvete tmavě červeně, je ta čepička taky trochu tmavší, než stvol, ale hnědé je Moravando tedy já fakt nemám.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 09:21

Ale chtěla jsem říct že je na špičce tmavší no :-[, stvol má stejnou barvu.Dávala jsem sem taky fotky.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 2. 4. 2009 09:28

Hodně mě zmátlo, že rostlince raší další 3 kořeny, ale mají jasně zelenou barvičku, jsou takové slabší a rostou pomaleji, tenhle vyrazil úplně "agresivně" rychle a jinak zbarvený, tak jsem pojala lichou naději, že to třeba kořen není :-(
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 4. 2009 09:28

Já už vím, jak jsi to myslela, pro kontrolu jsem se šla podívat na ten svůj, abych tu nekázala nějaký blud a teď vypadá jak malá tlustá teleskopická anténa s čepičkou na konci. Ještě si počkám, než doroste ke květu.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 09:30

Asi tady spíš kážu bludy já :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 4. 2009 09:41

Jsně, že ne, jenom jsme si špatně rozuměly. Taky se pokaždé nevyjádřím tak, aby každý hned věděl, jak to myslím. Teď jsem provedla namátkovou inspekci a na jednom novém stvolu budu mít zase rozvětveno, jako minule. Já bych sice radši dva stvoly zvlášť, rostlina je to jako hrom, ale ona už třikrát kvetla tak, že se hlavní stvol rozvětví nahoře na dvakrát, nebo na třikrát a na těch větvičkách jsou květy. Ale je jich pak hodně, jen nejsou tak veliké, jako na těch hybridech, co se koupí v obchodě.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 2. 4. 2009 10:10

Pokud si od rána dobře vzpomínám (nemám šanci to do večera zkontrolovat), tak ten můj výrůstek má na konci jakoby takovou čepičku jejíž špička nebo oklolí špičky je tmavší :roll: , jakoby trochu do červena, tak nevím :hm
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 2. 4. 2009 10:17

Ale tak doufej, očima vytahuj a čepička se třeba objeví! Ale i mně to přijde bohužel spíš jako kořínek.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 4. 2009 10:23

Já vím, že Tě to neutěší, ale ať má co má, roste a žije. Je to kořínek, protože je to hladké a bez šupinek. Řekni si, dneska kořínek, zítra stvol na květy. Pěkně jí doma kořínek pochval, je živá a probudila se do jara.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 2. 4. 2009 10:25

Však já si nestěžuju :D aspoň se něco hýbe :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 11:43

Já už raději nic nepíšu. Vždycky to popíšu špatně :-[ . Holky ale je to známka, že se vše budí a to znamená že i brzo pokvete :D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 2. 4. 2009 16:00

Ne,ne Moravando, určo piš dál :-* !!!
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 2. 4. 2009 17:10

Tak jsem zase prozkoumávala mé phaly a pořád rostou jen nové lístky. Ale všimla jsem si, že u té co jsem si koupila naposledy (cca polovina března), tak mi včera odpadl poslední květ.... ALE zdá se, že se nalévají další pupeny, takže pokvete zřejmě dál... :-) :oboze Je to tak? U všech, co jsem si koupila, vždy květy opadaly a stonek uschl - toto je poprvé, co by kvetl dál... Potvrdíte mi to? Měla bych z toho radost. :tleskani Tento phal mě okouzlil na první pohled :-) :love:
ObrázekObrázek Obrázek
Cherillka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka