Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jaja28 1. 4. 2009 21:39

Milá společnosti, pro dnešek se se všemi loučím a přeji vám krásnou dobrou noc se sny o lánech orchideí.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 1. 4. 2009 22:09

tak mi to nedá a jdu sem šoupnout také svého výrustka :D zatím to cosi nesměřuje ani nahoru ani dolů, tak co myslíte, že by to mohlo být 8-D , děkujíííí Obrázek
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 1. 4. 2009 22:11

Ahojte. Tak jsem vás už propásla... :-- Jájo, máš krásné barvičky a celkově orchidejky... :tleskani Dámo, gratuluji ke vkládání foteček. :tleskani Alespoň budeme moci vídat tvé kytičky. ;-) Já bych taky ráda ukazovala - kdybych měla co... :'( Mám stejný problém jako Caitlin - lezou listy a květní stvoly žádné... Ale možná, že na ně spěchám - odkvetly na podzim, kdy byly koupené, tak třeba s tím dalším květenstvím si dají z důvodu změny "pobytu" na čas.... :hm Může to tím být? :?: Ale ty jsi mi už taky Dámo 55 radila nehnojit - tak to zkusím a uvidím, co udělají... Jinak ta poslední, kterou jsem koupila zhruba v polovině března, tak už opadala, ale zjistila jsem, že na špičce se nalévají asi 2 malá poupátka, tak asi pokvete dál.... To bych byla ráda. Ale stejnak se mi zdá, že vám ty koupené orchidky kvetou mnohem déle... Nevíte čím by to mohlo být? Jestli je koupím z obchodu, kde už dlouho kvetly?????
Děkuji za radu a přeji sladkou noc. :-P
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 1. 4. 2009 22:16

Žabko, tak s tím ti já neporadím :roll: :-[ Úplně vím, jak se cítíš - přeješ si, aby to byl květní stvol, viď? Ale těžko říci. Jak už tu ale někdo uváděl, tak kv.stvoly vyrůstají za posledním listem, tak by to mohl být, ale stejně tak i kořen... Budeš muset počkat do zítřka, až ti odpoví zkušenější .... :hm
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 1. 4. 2009 22:17

Díky Cheril :-) Doufám, doufám, nebudu popírat :-D
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 1. 4. 2009 22:21

Tak snad se ti to podaří, budu držet pěsti ;-)
Ale koukám kolik je už hodin.... :shock: Jdu spát, abych zítra vůbec vstala do práce.... Dobrou noc.
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 4. 2009 05:53

Ž A B K A to co vyrůstá je bohužel kořen na 100%.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 06:00

Krásné ránko :-) . Máte nádherný Orchidky. Ty barvy závidím :shock: . Jinak si myslím taky že to bude kořínek.
Já se snad picnu, ty fotky jěště pořád nejdou :'(
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 2. 4. 2009 06:41

Přeji krásné slunečné ráno :-))
Moravando, samozřejmě jsou všechny moc krásné 8-D jen kdyby ty moje holky kvetly :love: ale já se určitě dočkám :mrgreen:
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 2. 4. 2009 08:00

Hezký den,

chjo, chjo tak jsem si přála stvol :-( Každopádně děkuji, alespoň nebudu mít planné naděje a zbytečně dlouho doufat...
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 2. 4. 2009 08:12

Žabko, podle mě není důvod k smutku. Je vidět, že se rostlince daří a i ten stvol určitě brzo vyleze :mrgreen:
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ž A B K A 2. 4. 2009 08:15

Caitlin, pravda, pravda, jsem hrozný nedočkavec :-D Ještě nedávno měla chuděrka na mále a já už bych po ní chtěl zázraky, jsem hrozná ;-)

Pane Boznere, prozradíte mi prosím fígl, podle čeho jste kořen neomylně identifikoval :-) ?

Děkuji moc!
Ž A B K A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 4. 2009 08:55

Ahojky Žabko :-) . Vím že radím blbě a nejsem pan Bozner :-) , ale hádala bych že se mu rýsuje tmavá špička :-P :?: Ale to jen hádám, pokud jsem nepopletla obrázky :-[ :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 4. 2009 09:12

Stvol má velmi brzy vidět šupinové listy které jsou pak na stonku pod květy kdežto kořen je hladší a odspodu bělne.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 4. 2009 09:15

Obrázek
Ahoj Žabko, teď jen doufám, že jsem našla ten správný obrázek, abys víděla, jak vypadá malý budoucí základ květu. Neroste moc rychle zatím, je nějaký tlustý, ale všimni si a doufám, že je to už taky vidět, jak je na konci jiný, než kořínek, ten je hladký, květní pupen ne.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka