Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 9. 2014 16:09

To já jsem zase trpělivá. :-)
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 10. 9. 2014 16:07

Holky, já měla pekelný čtvrtek 4.9.2014 :-(. Zapomněla jsem holky na balkóně a spálila jsem dvě úplně na odpis a tři, u kterých doufám, že to "rozchodí". Brečela jsem jak želva :-(. Zrovna Phalaenopsis cochlearis, která nádherně nakvétala (poprvé by mi kvetla) a já ji zničím :-(...
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 10. 9. 2014 20:05

Tak to je tedy Oluško velká škoda, ale pokud vím, Phalaenopsisy se ani letnit nemají.... :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 11. 9. 2014 09:13

Oluško, to je smůla :'( Moc držím pěsti, ať se alespoň ty částečně popálené časem vzpamatují!!!
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 9. 2014 13:03

Oli tak to je mi líto, ale stane se. Moc držím palce, aby aspoň ty tři přežily. Dej vědět jak to holky zvládnou, vydrží docela dost.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 14. 9. 2014 20:41

Některé prostě jinak nevykvetou a cochlearis mi po letnění nádherně nasadila. Měla jsem ji plnou poupátek :-(. To spálení ale nepřežila. Už je v květinkovém nebi :-(.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 16. 9. 2014 09:30

Oli to ma mrzí :'( :'( :'( musíš novu zadovážiť.......
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivonka 17. 9. 2014 18:01

Dobrý den, jsem zde nová, ale již několik let sleduji tuto diskuzi. Chtěla bych vás požádat o radu, kde je možné zakoupit phalenopsis mini marka. A také kolik by stála. Měla jsem tuto rostlinu, ale měla špatné kořeny, tak asi víte jak to s ní dopadlo. Nebo, zda někdo nemá možnost dceřiné rostlinky. Díky za odpověď.
Ivonka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andersenka 17. 9. 2014 19:19

Ivonka : www.pokojovky.cz

http://www.pokojovky.cz/pokojovky/eshop ... -Mini-Mark

p. Kacerovský sa na prelome mesiacov chystá na orchidky, tak máš možnosť objednať nielen mini mark :)
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anor 17. 9. 2014 19:39

Ivonka: Já si Mini Mark pořídila na jaře na výstavě orchidejí v Praze v Botanické zahradě. Prodával je tam p. Kacerovský, moc pěkné asi za 300,-.
Anor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 26. 9. 2014 16:48

Holky, nestíhám, dnes konečně trošku klid :-). Tak se musím pochlubit doriťákem! :-D Je nááádherný. Kvete na dva stonky a ještě navětvené. Akorát mě mrzí, že chytil nějakou virózu, či co. Listy mu nějak chřadnou. Letos mám smůlu :-(. Obrázek Obrázek Obrázek
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ario 26. 9. 2014 17:24

konečně sem někdo něco dal už to tady na foru ňák skomírá :hm
ja parádní 8-D :tleskani mít místo tak bych si ho taky koupil
ario
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 26. 9. 2014 17:26

Když tady to je tak nepružné s tím vkládáním fotek. :-(
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 9. 2014 18:25

Oli tak ten se teda povedl, nádhera. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Jo a máte pravdu, skoro všichni utekli. Docela mě to mrzí, byli jsme tu fajn parta. :'(
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 26. 9. 2014 20:03

Je nádherný Oluško :-) , mně letos také pěkně kvete ,sice jen jedním stvolíkem , ale i tak mám radost ;-)
Také mně mrzí , že to nějak upadá...je pravda že třeba zrovna nic nekvete, ale spousta lidí je raději na FB...škoda, já sem koukám denně , tak třeba se to zase rozjede, nesmíme to vzdát :pozor :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka