Jak se starat o orchideje rodu Phalaenopsis ?

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 12. 2009 21:04

Právě při inverzi tuplem málo světla, to musíme doma svítit i ve dne.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 12. 2009 21:05

Ale nic ti neupadne, máš tam světla dost, naproti nic, žádné záclony a chválím tvůj nový foťák. Pane, to budou snímečky, makro od 1cm, to jsi si dopřál kvalitku chválím výběr. To si panečku pokoukáme po kytičkách. :tleskani
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 2. 12. 2009 21:09

Dane, na obr.04 máš na topení nějaké kelímky, ty jsou tam kvůli orchidkám? :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 12. 2009 21:13

No já si s tím novým foťákem nejsem tak jistý, neumím fotit a navíc mám přehnané očekávání. Zaujal mě ten 26x zoom ale udržet to nerozmazané a zaostřit je pěknej oříšek. Věřil jsem že to automatika dokáže ale jen jedna z deseti fotek při max. zoomu se dá použít jinak to není buď zaostřené nebo to rozmažu svýma rozklepanýma rukama :'( . Mám to spíš na ptáky a na jmelí a ochmet (nemusím nikam lézt). Na fotky Phalaenopsisů by taky měl stačit. Chtělo by to profifoťák s 5ti objektivama tak cca za 100 tisíc :D
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Jaja28 2. 12. 2009 21:17

Dane, nebuď tak neskromný...... Phaly máš nádherné, kvete ti jich hafo a foťák je taky super.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 12. 2009 21:23

To je nesmysl, ty objektivy jsou těžké a už vůbec bys to neudržel. To je v něčem jiném řádně pročti návod a vol časy, které se v ruce udrží. S makrem šup na stativ a to ostření je taky v něčem jiném, na to přijdeš taky. Nezacházej s tím jak s normálním foťákem, je to automat, musíš mu dát čas, aby zaostřil a pak až cvak. Určitě Ti ukazuje časy co nejdou udržet, tak zvyš hloubku ostrosti a s tím se i čas změní - no a ten udržíš.Nejhorší je nastudovat ten návod.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 12. 2009 21:24

Rozárka 3 píše:Dane, na obr.04 máš na topení nějaké kelímky, ty jsou tam kvůli orchidkám? :hm

Ne ty se tam jen suší, jen ty kamínky v miskách jsou kvůli vlhkosti. Topení na ně sálá naplno mají kolikrát úplně žavé listy. Ale přežily to loni , přežijí to i letos. Teda aspoň doufám :oboze
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 2. 12. 2009 21:35

Dane,hezký fotky...to se to teď bude fotit,co :D
A ta vánoční výzdoba... 8-D 8-D :tleskani :tleskani :tleskani paráda....
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 3. 12. 2009 00:04

Dane, moc hezké fotky, jmelí vede, kocour těsně v závěsu :mrgreen: Ten 26x zoom se opravdu nedá udržet v ruce, to chce alespoň teleskopický tyčový stativ, nebo o něco opřít, už i 10x zoom dělává problémy. To všechno vychytáš.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 12. 2009 16:00

maslice píše:tak jsem tu pátrala poctivě, ale nikde jsem nějak nenašla odpověď na můj dotaz. Zda se těm phalám při přesazování kořeny zkracují či nikoliv :-- Pak jsem se také ještě chtěla zeptat, zda si taky tahle mezi sebou třeba posíláte odnože, nebo jestli máte všichni ty krásné květinky z obchodů :-)


Maslice, přečtěte si všechny díly seriálu o orchidejích, jsou tu: http://www.abecedazahrady.cz/Orchideje/ ... fault.aspx ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 3. 12. 2009 21:53

Daniel Bozner píše:
Rozárka 3 píše:Dane, na obr.04 máš na topení nějaké kelímky, ty jsou tam kvůli orchidkám? :hm

Ne ty se tam jen suší, jen ty kamínky v miskách jsou kvůli vlhkosti. Topení na ně sálá naplno mají kolikrát úplně žavé listy. Ale přežily to loni , přežijí to i letos. Teda aspoň doufám :oboze

Děkuji Dane za odpověď. Ještě mám jeden dotaz: Teď v poslední době zatím všechna nová poupata se ještě nestačí ani nalít a už usychají, nevím, čím to může být :hm Obrázekono je to blbě vyfocený
ObrázekProsím, poraďte mi někdo, jsem z toho nešťastná :potichu
Naposledy upravil Rozárka 3 dne 3. 12. 2009 21:54, celkově upraveno 1
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 3. 12. 2009 21:54

Nejspíš mají moc tmu, chtělo by to dát pryč tu záclonu, je hodně hustá.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 3. 12. 2009 21:56

Rozárko a nevětrala jsi náhodou nějak moc intenzivně a dlouho? I to by byla jedno z možností, proč poupata opadávají,že Gemmo?
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 3. 12. 2009 21:57

Gemmo, u té záclony jsem jí jen fotila kvůli světlu, má stanoviště na obr. 1. Už jsem i dala pod ně velkou podmisku pod truhlíky s keramzitem a dolévám dešťovku a prd platný... A u nás se moc netopí. :hm
Jájo, to je strašně velké okno a to otvírám ventilačku jen v létě, máme v obýváku dvě okna přes roh :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 3. 12. 2009 22:06

Teoreticky by měly mít světla dost, ale taky každý rok touhle dobou mi nějaké pupeny odejdou, když oni mají v zemi původu a v pěstírnách 12 hodin světla a to teď halt není. Může být sušší vzduch při topení a ještě jsem někde narazila na něčí (už nevím čí) zkušenost, že to bylo nějakou houbou a po fungicidu se to zlepšilo. Tak něco z toho.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků