Jak odstranit pařezy po pokácených stromech?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jednoduše 22. 6. 2017 16:13

Měl jsem také pařezy na zahradě a nevěděl jsem jak se jich zbavit,až mi poradil jeden kamarád.Vyvrtej do pařezu asi 6 děr silným vrtákem a otvory naplnˇ80 procentní kyselinou sírovou.Udělal jsem to a pařezy se rozpadly do 6 měsíců.
Jednoduše

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 22. 6. 2017 20:16

Když jsem na zahrádce musel vykácet několik ořešáků, tak jsem nechal kmeny zhruba 1,5-2 metry vysoké a kůru nad zemí jsem obřízl. Za dva roky jsem za ty kmeny vzal a vyviklal jsem je. Bez chemie, hub a sekery...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Likvidátor567 26. 6. 2017 17:58

No, možná to jde i méně drasticky, než kyselinou sírovou, rozložit pařez umí třeba i Pařezník: http://gardencentre.cz/produkt/likvidator-parezu-pareznik-250g/.
Likvidátor567

Odeslat příspěvekod žak 25. 10. 2017 19:26

václavka v sadu je průšvih
žak

Odeslat příspěvekod pavel83K 29. 5. 2018 11:38

S houbami buďte opatrní, zvlášť pokud vám záleží na zbytku zahrady :D
K chemii se raději nevyjadřuji, mám rád non-toxic řešení. Zkuste si po použití likvidátorů udělat test půdy.

Rozhodně jsem pro tu nejpracnější variantu, prostě se do pařezu pustit ručně, mám na to vyřazené staré sekery, tedy na fázi, kdy přesekáváte kořeny v půdě.
pavel83K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 29. 1. 2020 16:21

Ledek je hnojivo, tak jakýpak toxický řešení? Na podzim jsem kácel rizikový strom a pařez jsem vypálil malým hořákem na propan butan. Navrtal jsem do pařezu jednu svislou stredovou díru a z okraje šikmou druhou díru, aby se ty díry kdesi dole zkřížily. Pak jsem do té šikmé díry trošku zastrčil zapálený hořák na pokládání bonskýho šindele a nechal jsem to prohořet. Asi za tři hodiny stačilo vzít sekerku a zbytky dosekat a bylo i bez potu...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků