Také vám zahrádku ničí kanci...?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 10. 2010 18:50

Evi já to nevím přesně musela bych se zeptat. Les patří snad nějakým Brňákům :hm ale stará se o něj okres.

Tak už mě psala, dopadlo to špatně. Oni mysleli že za to zodpovídá Okresní myslivecký sdružení, ale tam jim řekli že ne, že za to nese odpovědnost Honidba která si to pronajímá. A prý by to museli řešit soudně a všechno platit. A už to někdo zkoušel v Olomučanech a neuspěl. Ze zákona prý nemusí nikomu nic hradit ! Dokonce psala i tomu novináři ale on se jí neozval.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 10. 2010 21:02

Věrko pokud vím tak u nás to vždy musely hradit,nevím jestli zas nevymyslely zákon pro sebe.Pak vím ,že si to majitelé pozemků museli zabezpečit ,A když to má ohrazené,tak by měli škody uhradit.Až se vrátí vedoucí z dovolené tak se ho na to zeptám,a dám ti vědět.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 10. 2010 21:15

To budeš hodná.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 19. 10. 2010 21:30

podle mě musi skodu uhradit pokud je to oplocené
uvidiš co zjistí evouš
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 30. 12. 2010 18:41

Trochu Vám budu opnovat.Chtít a svádět tuto "ochranu" na myslivcích a mysliveckých spolcích je dost zavádějící a scestné.Pokud se jedná o zahrádku tak se většinou nejedná o honitbu.A pokud se jedná o zahrádku tak se posuzuje jak majitel a vlastník svůj majetek chrání a brání před vstupem.Uplatnění náhrad u mysliveckých spolků a MZ,lze až od určité výměry,tedy spíše u farem a zemědělských a ovocnářských společností.Jinak je to spíše otázkou pojišťoven a pojistných smluv.- Na jedné straně brojíme za ekologii a ochranu přírody a na druhé straně voláme po lividaci.- I když je pravdou,že černá zvěř nepatří mezi chráněné zvířata a odstřel je možný kromě páření a vrhu mláďat po celý rok.Nejsem myslivec,a škody černou zvěří a srnčím už neřeším,jsou sice velké ale nestojí zase za hádání a dohadování s ochránci.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paveljanik 21. 3. 2011 23:27

Tak jak to dopadlo? Ještěže ke mně na balkón se dostanou jen sýkorky, vrabci a kosi:-)
paveljanik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 4. 2011 19:33

Ještě dodatek , zapoměla jsem napsat konec.
Tak mě sestřenka psala, že přijeli myslivci a jednoho kance picli a odtáhli. Pak už se tam kanci neukázali. Později tam ještě bylo něco většího, ale na kance prý to nevypadalo. No a plot opravili za svoje a na něj pověsili starý kabát, který poč...li. Prý je to odradí.
Mám vyřídit všem poděkování za pomoc :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 9. 2012 06:01

Tady je napsaná zkušenost od mojí sestřenky, které kanci ničili celou zahradu.
Ještě od ní vím že jí radili sehnat někde v ZOO moč dravce třeba tygra (pokud je to ovšem vůbec reálný :hm ). To prý je odradí spolehlivě. Cítí to a bojí se.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 9. 2012 11:50

Věruš právě mi poradili HUKINOL, stojí 800.- a kdo mi zaručí, že to bude fungovat? A navíc se to musí obnovovat, to by mi na to padl za chvíli celý důchod. já si na Tebe hned vzpomněla.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 9. 2012 12:40

Tak tygří exkrementy se prodávají, je to prostředek proti kunám :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 9. 2012 18:28

Prosím kde se prodávají, v ZOO nebo zverimexu?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 9. 2012 07:55

Pokud vím, tak brněnská ZOO, ale zkus zavolat do nejbližší a uvidíš.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 13. 9. 2012 08:51

Pro výkaly šelem si lidé chodívali i do brněnské zoologické zahrady, podle jejího pracovníka Jiřího Vítka to už ale neplatí. "Nic takového nedáváme ani neprodáváme, trus se likviduje jako odpad.

http://www.modernibrno.cz/aktualita/Lid ... pude-5439/


jediný co pomúže

Obrázek
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 9. 2012 17:58

No jo jak jinak, to co by lidem pomohlo se okamžitě zakáže.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 9. 2012 20:02

ObrázekTakhle vypadá náš pozemek. Ještě, že dál to máme oplocené, ale kdoví kam až to půjde dál. Jen aby se nepodhrabali. Kde teď budem sekat trávu to fakt nevím.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků