Co letos plánujete na okna?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 27. 3. 2010 18:20

Tak jsem včera koupila 10 převislých růžových muškátů......Stejně mi je zas letos sežere rez a mšice :-S
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2010 18:27

Marci ty jseš jak já, měla jsem je kolikrát ale vždycky ne dlouho :-[ . A mšice ty jsou u mne neštěstí, to samé jak mravenci. Už mi zase štrádují po balkoně :-\
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 27. 3. 2010 19:11

Moravandi,mám hned u balkónu tři veliké modříny,které mi zaprvé stíní a jsou obalené všelijakou havětí.....Tak s tím asi nic neudělám :-(
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 3. 2010 22:01

Tak mšice na pnoucím muškátu jsem ještě neměl :hm
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 27. 3. 2010 22:09

Honem to musím zaklepat , ale já taky nééé. Mě se jim u mě líbí. nic nestíní , sluníčko jihovýchodní. Snad se letos vydaří jako loni. :lol: Už mě odchytla sousedka , co se loni nastěhovali přes ulici a , sbírala rady , aby prý vedle mých neměla chuděry .Tak se modlím , aby letos zase vyšly a nedělala jsem ostudu já. 8-S
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 3. 2010 10:23

Mohu prohlásit, že z mých balkonovek jsou nejodolnější převislé muškáty. :tleskani Mšice mívám na fuchsiích. :hm Nejhůř se mi osvědčila verbena, ta chytá šedou plíseň a v půlce léta bylo po ní, už ji nepěstuji. :pozor
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 28. 3. 2010 11:21

U mě to vždy hodně udělalo to,že máme tak nesmyslně dělaný balkony,že při každém dešti jsem všechno měla v truhlíkách a tím pádem přemáčený.Letos už mám stříšku,tak se to stad zlepší :D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 3. 2010 12:31

Tak mě vykvetla na balkoně kytička :-)) Obrázek
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paveljanik 28. 3. 2010 13:24

Loni jsem poprvé měl na balkóně převislé muškáty a bez větší péče byly nádherné, takže letos jsem koupil samozavlažovací truhlíky, červené převislé muškáty a už je mám za oknem a zaštipuji aby byly pořádně husté, až budou moci za okno. Už aby to bylo. :-] Mezi plánované dva truhlíky muškátů jsem dal jeden osázený trvalkami a koniferami s miskou na vodu pro ptáčky. O:-)
Navíc jsem si na skříňku na balkoně udělal beničku (91x40x12cm), naplnil zeminou a budu pěstovat bylinky ;-) Určitě se pokusím ve dvou kyblících vypěstovat i nějaká rajčata a samozřejmě zkusím i jahody ;-]
Na druhé jihozápadní okno ještě nějaký truhlík s mix letničkami, jestli mi ze semen vyklíčí a podaří se mi je rozsadit :-) a jestli mi vyjde elán zkusím něco na severovýchodní okna, ale to spíš nechám až na příští rok 8-)
paveljanik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 3. 2010 14:08

Tak přeji, ať se daří, plány máte opravdu rozsáhlé, teď už jen aby vyšlo počasí a vyhnuli se truhlíkům se sadbou škůdci. :-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 3. 2010 16:35

Paveljanik, kdyby chyběly kyblíky, tak se to dá i v igelitových pytlech.My jsme kdysi pěstovali v truhlících na okně, ty balkonové rajčata,když jsme neměli balkon.Sklízeli jsme už v květnu, přejí velkou úrodu. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paveljanik 28. 3. 2010 18:43

Danielko. děkuji za radu ... měl jsem sadbu hruškovitých rajčátek od prababičky, ale nějak mi uhynuly, takže jsem dneska zasel balkonové rajčata a uvidím jestli s nimi budu mít větší štěstí:-)
paveljanik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 28. 3. 2010 20:30

Já vloni ze dvou balkonových rajčat sklidila zhruba kilo z každého...to byla mňamka-čerstvé rajčátko 8-D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paveljanik 28. 3. 2010 21:41

No já vlastně rajčata moc nemusím, ale žena a dcera se mohou zbláznit:-)
paveljanik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 29. 3. 2010 16:32

Možná jim taky přijdeš na chuť,až ochutnáš :D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka