Houby

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 22. 9. 2010 20:39

Dami, tohle u nás vůbec neroste, ty strakoše. Teď očekáváme invazi václavek, já bych šla sbírat, ale co zase s nima? Naložených jich mám mraky už snad od předloňska...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 9. 2010 16:57

Tak hlásím, strakoše k vyzvednutí byly, položila jsem si tam na pařez šišku, abych to našla. Několik let tam ty strakoše nebyly, objevily se až letos, stejně jako dříve hojný hřib dutonohý, kterého tam dříve rostly mraky a skoro nikdo to nebral, protože tuhle houbu lidi moc neznají. Houba, kterou já jsem nenašla snad deset let nejméně je křemenáč březový, takový ten s červenou hlavičkou a pak ryzec syrovinka. Loni jsem našla na Slapech tři, letos ani jednoho. Pravých smrkových hřibů roste v Brdech spousta, teď jich je ale málo, asi už je chladno.ObrázekObrázekObrázek
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 23. 9. 2010 17:07

Pěknej úlovek :D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 9. 2010 17:38

PĚKNEJ ÚLOVEK :-) :-) :-) muchomůrku jsi tam doufám nechala :-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 9. 2010 18:15

Muchomůrku si při návštěvě lesa povinně vždycky aspoň jednu vyfotím. Muchomůrka na talíři prý krásně chytá mouchy, mě by ale bylo líto ji ničit, je to krásná houbička. Občas ji nějaké zvířátko ochutná, jestlipak z toho nemá nějaké obluzené stavy - takový zfetovaný slimák, možná by pak lezl do kruhu. 8-D
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 9. 2010 20:31

tak dnes sme byli na houbach a byl to šok!!! nejen, ze houby rostou na tzv.flecich av houfech dnes jsem byl vskutku svedkem, ze rostou uplne vsude, za tu prochazku jsem shedl tak 3-5000muchomurek cervenych a tak 400bedel-nevim ale jakych, domu jsme prinesli hl.hriby hnede-par set jich asi je, a hl.zname 2nove houby, ktere budeme sbirat takze lošák zprohýbaný a čirůvka fialová-tu znam jen z luk, proto jsem byl prekvapen, ze roste i ve smrcinach..takze září je kazdym rokem nej mesic na houby-bez vyjimky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 9. 2010 21:48

Aúúú, já chci takýý.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 9. 2010 10:07

Taky bych šla, teď pěkně zapršelo, mohly by ještě růst. Minulou středu jsme našli, ale byly dost červivé. Jenže hlídám tak z toho nic nebude.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 9. 2010 11:05

zitra urcite pujdem na houby, vcerejsi foto... lošák zprohýbaný Obrázek hrib-asi dubovy Obrázek zlomek z tech tisicovek muchomurek Obrázek neurcene bedly, taky spousty Obrázek u teto si nejsme jisti, ale pribuzna vaclavce bude Obrázek a zitra hura na vaclavky, je tam asi tak 20-30podobnych pařezů... Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 9. 2010 12:16

Páni! Plněný bedlový kloboučky - to si udělejte, je to dobrotka. To předposlední je nejspíš nějaká šupinovka a pokud vím i nejedlá. V Brdech už jedna vlna václavek byla tak už je asi po nich, nebývají dvě, ani když se následně ochladí. Ty lošáky takhle velké už nesbírám, jsou to tuhé houby a k stáří pak ještě víc. Vy to normálně konzumujete i v téhle úctyhodné velikosti?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 9. 2010 14:42

byli hodne mladi, akorad maji asi podminky tak ti losaci takto narostli...mamka ted dela drstovku, bedly tyhle nezname-je hodne druhu nejedlych a i jedovatych tak sbirame jen tu bedlu vysokou...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 9. 2010 17:19

Ta bedla vypadá na bedlu červenající. Když to uřízneš, tak řez zčervená a pak jako zhnědne. Ta je jedlá. Taky jinou, než tuhle a vysokou nesbírám. Pokud ale vyroste v lese, je prý jedlá každá. Jedovaté jsou bedly z trávy a z parků. Vzhledem k tom ale, že dobrých a jedlých hub je plný les, neradno jíst něco, co člověk dobře nezná.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 27. 9. 2010 20:49

Jejda tak ten lošák neznám,ale plno jsme jich teď potkali naposledy v lese,že bych za 5minut měla plný košík.
Václavky ještě nebyly,teď u nás už tři dny v kuse prší,tak snad ještě něco bude
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 10. 2010 16:44

pro Klivii: houby rostou, ale hribu hnedych rapidne uz ubylo, ted je to hlavne o ciruvkach fialovych a a bedlach cervenajicich, take jsme nasli stročky-moc pekne houby! a jinak porad plno neznamych hub...ale byl to pekny pobyt v lese.-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 6. 2011 12:15

ObrázekObrázekObrázek
První letošní houby jsou tu! Sice žádná velká sláva, ale napřed nutno spokojit se s málem.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka