Houby

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 9. 2010 16:31

Bílé pýchavky jsou, pokud já vím jedlé všechny. Je to pýchavka obecná a ty ostny normálně nevnímáš - nekoukáš na ni ze 2cm. Takhle vypadala skupinka, co tam rostla - ani se nezdá, že by měly ostny nějaké velké. Bezostná je snad jenom ta obrovská co roste u vás. V tom je právě kouzlo makra - že najednou vidíš věci, co Ti dřív unikly, protože jsou mrňavé.Obrázek
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 9. 2010 17:04

prave je bastim...-) makro je dobry to jo..ale i tak byly vsechny konce klobouku zcela bile... zkusim vecer atlas...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 9. 2010 17:23

Šla jsem pro kontrolu i do atlasu s fotkama, abych Tě nemystifikovala a i podle obrázku tam je to obecná. Pak je ještě nějaká hnědá - čokoládová, to nevím, zda jsem v životě viděla, znám tu hruškovitou a dlabanou a ta nemá ostny, ale rozpukaná políčka na klobouku.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 9. 2010 19:02

Houby nebaštím, ale obdivuji ty vaše nové avatary.Dano,Kandl,Marcelka. Paráda!!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 16. 9. 2010 22:10

Tak takhle skončil náš výlet do lesa.Obrázek Do teď jsem to zpracovávala.Ale co by člověk neudělal pro mlsný jazýček.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 9. 2010 22:24

No pane jo, to je úrodička a skoro samé "babky". Doufám, že jsi to rychle opracovala, tyhle umí být červivé i do druhého dne v lednici. Co jsi s tím dělala? Naložila? Tolik jsi se na ně těšila a teď rovnou taková houbová smršť.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 17. 9. 2010 08:13

KOUKÁM kLÍVIE ŽE ZASE ROSTOU 8-D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 9. 2010 12:36

Dano to víš, že jsem měla radost, dělala jsem je až do půl noci. Většinu jsem nakrájela a dala do mrazáku, něco jsem zavařila v sladkokyselém nálevu. To já miluju. Pak jsme si udělali řízky. A dnes jsme vyrazili znovu a tohle je výsledek dvou hodinek.Obrázek Ve spod jsou hlavně malinké a dost hříbků. Tak má moje dušička pokoj. Lidí v lese bylo hrůza samé auto. Jako by ani nebyl pracovní den. Na příští týden už hlásili mrazíky tak bude asi po houbách.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 9. 2010 17:01

To je teda kráása :tleskani :tleskani :tleskani jen te práce, než se to zpracuje.Ja už je nemám ani kam dát.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 9. 2010 17:26

V lese je hub jak naseto. Kam se člověk koukne, tam nějaká sedí. Ve většině případů jsou i jedlé, Skoro, aby člověk z toho lesa prchnul, protože za chvíli to už není kam dát. Už vím, co budu dělat celý večer - čistit houby.ObrázekObrázekObrázek
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 18. 9. 2010 18:00

Danuš tak to Ti nezávidím. Lepší je jít ráno a odpoledne je zpracovat, samozřejmě když to jde.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 18. 9. 2010 22:45

Doteď jsme krájeli, čistili, dusili. Zítra dám fotky. Neměli jsme to kam už dávat, zdrhali jsme z lesa.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 9. 2010 08:23

No rostou, i na zahradě bylo jich tam 15,
Snímek houby.jpg
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 9. 2010 12:16

Jaruš pěkné, aspoň nemusíš daleko pro ně chodit :shock: :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 9. 2010 12:36

Nu, a kde by mne to napadlo, že tam budou, ale zarazily mne pýchavky, je jich tam až bílo, a vnučka říká a tady další, tak byla polévka
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků