Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 11. 2008 21:05

Nejvíc mě štve že zvonci do krmítka nikoho jiného nepustí a přitom sýkorky si jen vezmou jedno semínko a odlítnou si ho vyzobat jinam. Brhlík také ale ten si vezme i tři semínka najednou.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 11. 2008 21:59

U nás se byl podívat brhlík, rejdil po zdi a sýkorky okukovali kouli (nikdy ji neměly,jen lůj - letos prvně). Slunečnici mám v zásobě, ale zatím o krmítko velký zájem není :hm .
Taky je u nás, i v noci tepleji než všude kolem :nenapadne
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 11. 2008 22:05

Dokud nepadne sníh, tak se snaží uživit většina ptáků na bobulích a v trávě. Výjimkou jsou zvonci, ti zlikvidovali v létě vysypaný zbytek slunečnice za dva dny.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 11. 2008 22:48

Bobulí všude ještě plno, bodláčí nastojato, mají co hledat po poli. Ale jak přituhne, najdou cestu raz dva :D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 11. 2008 23:16

Přesně tak, včera touhle dobou už byla tráva namrzlá a auto bílé. Dneska je tepleji.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 11. 2008 22:24

Tak uděláme taky sbírku náletů na krmítka? Mně to nejde přitáhnout tak blízko fotoaparátem.
http://www.mojeptactvo.wz.cz/zahrada.htm
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 11. 2008 22:27

určitě budem fotit,ale až ráno teď už je tma
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 11. 2008 22:30

Tak to je nádhera. To jste mě inspiroval.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 11. 2008 00:05

Vidím jen tři obrázky a dva se nedají rozlousknout! To je tedy :oboze !
Nám se dnes nějak ptáci vyhýbali, pár sýkorek se sotva zdrželo. Přitom mají zasypáno, lůj pověšený - jestli je neplaší bažant, co sem přelítává několikrát denně z pole na zahradu a hoduje tu na jablkách, co patří kosům. Vždycky hrozně vřeští (bažant). Nebo se tu někde v živém plotě schovává kočka z protější zahrady :?:
Neměli jsme ani pokoukání ke kávě 8-S
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 11. 2008 00:27

U mne byly sýkorky hned za rozbřesku, pak už padal sníh, tak už ne.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 11. 2008 07:06

Já jsem tam dal jen 3 obrázky. Včera jsem se několikrát pokoušel vyfotit straku, ale ona nechtěla spolupracovat. Jinak ptactva bylo na krmítku celej den plno ale asi nechtějí být mediální hvězdy. Jen jsem vyšel z fotoaparátem zmizeli. Dnes to zkusím z okna.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 11. 2008 08:15

tak to u nás jsou všichni ptáci schovaní v lese,není divu když je taková sibiř ,aní mě se nechce vylízat
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyprik 23. 11. 2008 12:34

Dnes ráno jsem se kouknul z okna do zahrady a podařilo se mi opět uvidět naši "domácí" černou veverku . Venku byly takové poryvy větru, že to vypadalo jakoby vůbec nemohla slézt z ořešáku. Hned jsem sáhl po foťáku a posílám všem její dvě fotky. Vím, že fotky jsou trochu rozmazané. Je to tím, že jsem si ji musel přiblížit zoomem. Hezký den všem.

ObrázekObrázek

Obrázek
kyprik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 11. 2008 13:33

krásné zvířátko máte na zahradě,to je vůbec div,že se vám podařilo ji vyfotit ,vždyť je pořád v pohybu.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 11. 2008 15:02

Hezká imigrantka, víte že vytlačují naše zrzky? Asi máte dost velkou zahradu, tady nejsou.
kejki3
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka