Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 11. 2008 16:19

Krásná veverka, máte štěstí že se na chvíli zastavila. Já se dnes pokoušel vyfotit straku, sojku a strakapouda a ani jednou se mi to nepodařilo.Ale podařilo se mi vyfotit sýkoru lužní:
[img=http://www.ukazto.com/img_small/3458665~Skoralun.jpg]
Obrázek Obrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 11. 2008 17:34

Dnes jsem se pokoušel celý den fotit.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

No jo kdo jinej tam mohl být než ti zvonci.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 11. 2008 19:30

pěkně se činíte ,to je potřeba dokud je foťak v záruce,
máte pěkný krmítko,no a zvonků je asi všude nejvíc,jen ať jsou určitě přes léto toho na zahradě pozbírají hodně.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 11. 2008 21:06

U nás za posllední roky veverek hodně ubylo. Chodívalo jich na ořechy sedm, z toho dvě černé, vloni už byly po jedné. Letos jen jedna zrzka. Možná je vytlačila překotná výstavba v okolí, a patrně nemají klid ani v lese (čtyřkolky, terénní motorky) :-\
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 11. 2008 21:14

Konečně nějaká výhoda zimy! Přestanou jezdit čtyřkolky!

Ale ti zvonci jsou pěkní okupanti, ti krmítko nikomu nepůjčí. Tedy u mne, u vás koukám klidně tolerují sýkorky.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 11. 2008 21:35

Jo tolerují, jen se tam přiblíží sýkorka už rozevírají zabáčky a vyhánějí je. To se mi navzdory mnoha pokusů nepodařilo vyfotit.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 11. 2008 22:32

Moc pěkné fotky také mám v sadě krmítka ale ještě k těm veverkám s těma černejma se opravdu roztrh pytel mám sad vedle zámeckého parku a dříve byla převaha rezatek pak se to začalo vyrovnávat a teď vedou černé a máte vidět co veverky dovedou udělat s meruňkama ještě zelené normálněrozpůlí a pecka je fuč pak dojdete do sadu a pod stromem je to jak když půlíte meruně na zavařování :twisted:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 11. 2008 23:57

Jóó, malej, ale šikovnej. Máte vidět co dělá sova pod kůlnou, každý máme něco. :D
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 11. 2008 20:54

Dnes jsem se dočkal, na jmelí přilétl po 3 letech vzácný host Brkoslav severní a už množil. Celé hejno bylo u souseda na jablkách, na ochmetu a u Labe na jeřabinách.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 11. 2008 21:11

Ty špičky letek jsou kouzelné, asi táhnou jen když je jim zima.
Sousedi vás přijdou zlynčovat.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 11. 2008 21:28

tak to je úžasný,brkoslava jsem viděla asi jen 2x v životě,no ale takové hejno,to ne.
ten by mohl soutěžit s papoušky v kráse,určitě by to vyhrál.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 24. 11. 2008 21:37

Já ůplně hledím že jmelí roste i na ovocných stromkách a ty ptáčky asi vidim asi poprvé ale jinak jmelí tady máme mraky ale většinou na topolech.
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 11. 2008 21:38

Snad to nebude tak horké, protože u souseda byli převážně na ořechu (to je ta třetí fotka) a na ořešáku vlašském jak jistě víte jmelí neroste. A navíc tento soused už jmelí má protože ho tam chtěl. Má tam spoustu Idaretů tam se brkoslavové pěkně nacpali. Jsem z těch Brkoslavů nadšený ani nevíte jak 8-D . Škoda že ten foťák není tak dobrý jak jsem si myslel :-| .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 11. 2008 21:40

ra.cermak píše:Já ůplně hledím že jmelí roste i na ovocných stromkách a ty ptáčky asi vidim asi poprvé ale jinak jmelí tady máme mraky ale většinou na topolech.

Vy jste z jižní moravy :?: ptám se proto že se zabývám jmelí, je to múj koníček spíš kůň :nenapadne .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 11. 2008 21:47

u nás to vypadá,že na těch topolech je taky jmelí,ale je to moc vysoko a musela bych si na to vzít dalekohled.
Vždyť ty ptáci vám oberou všechny plody a s čím půjdete na trh?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků