Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 1. 2015 15:38

Jaru to tam máte tolik sněhu?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 25. 1. 2015 15:51

Jani od včerejšího večera v jednom kuse sněží a sněží už je 40čísel, jo je tady zima se sněhem
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 1. 2015 18:11

U nás zatím nic, to vám nezávidím.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 1. 2015 17:07

odpolední siesta

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 29. 1. 2015 17:25

Karen, to teda pejskům závidím, no já bych se taky mohla takhle válet ;-) , ale závidím jim tu bezstarostnost ;-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 29. 1. 2015 18:10

Ježiš to je boží :love: :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 4. 2015 08:13

Včera jsem slyšela letos poprve štěbetat vlaštovku. Hned je to veselejší. Ovšem minulý týden jsem našla na zahradě 3 nedospělé ptačí dorostence,ještě neopeřené - mrtvé a okousané snad kočkou. Kočku máme šikovnou loví i krtky jen by je nemusela nosit k nám. Včera si jednoho odložila do kurníku do slepičího hnízda. Kočka totiž krtky nežere. Druhý byl odložený u souseda před králíkarnou.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 6. 2015 23:01

V těchto dnech se mi líhla letošní první kuřátka, a tak se s vámi o tu radost rozdělím.Jsou to čestokrevné Araukany ale překvapila mě barevnost.


Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 6. 2015 12:11

Ty jsou krásné :tleskani :tleskani ,pořídila jsem si slepičky hedvábničky s kohoutem.Chtěla jsem zkusit také kuřátka,ale zatím jsme nenašli odvahu. Máš pro mě nějaké rady??? :hm Trošku se bojím i koček.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 6. 2015 13:18

Nejdřív musí některá slípka kvokat to znamená že přestane snášet a zůstane sedět. A nebo musíš mít líheň. Já měla pod kvočnou 4 vejce a zbylých 20 jsem dala do líhně. Vodit vše co se vylíhlo už nechám kvočně. Je s tím méně starostí. Nasazuji jen čerstvá vejce. Po týdnu sezení - jestli mají teda vejce skořápku bílou nebo aspoň světlou - vejce prosvítím a čistá vyřazuji. Po týdnu je vidět ve vejci tak zvaný pavouček. Terčík z kterého se rozbíhají cevky. ZA dalších 14 dnů se kuřátka líhnou. Já teda hedvábničky neměla nikdy, ale to jsou malé slepičky že.? TAk může obsednout jen menší počet vajec. Já dávám pod moje slípky 9-11 vajec. Doporučuje se lichý počet. Prej se lépe poskládají. Ještě něco. Slepice když sedí by neměla bejt rušená ostatníma slepicema. Tak jestliže ji nemáš kam dát bokem, budeš muset nějak zamezit tomu, aby ostatní slepice jí nepodnášely další vejce.
Já v tomto případě používám takovou mřížku ( ze staré ledničky. Slípky se dovnitř nedostanou a přitom má dost vzduchu. Pak musíš slepičku ráno a večer nechat najíst a vyyvenčit. Prostě ji sundat z hnízda. Ona se pak vrátí sama .Jen jí ještě sama zavřu. Po vylíhnutí kuřat přenesu kvočńu s kuřaty do odděleného výběhu. To je docela důležité, jinak by jim slípky všechno snědly. NA krmení pro první období kupuji v obchodě směsku pro odchov kuřátek. Je to takové sypké krmení. Podávám jim jej navlhčené aby tvořilo hrudky.
Kočky moje domácí ani pejsek po nich nejdou ale měla jsem tu kunu a možná snad lasičku. S tím ti neporadím taky potkan devede zlikvidovat na co přijdou. Od kun mám pokoj aspoň zatím o jsou tu mojí uřvaní krysaříci. Sice je vidívám běhat před domem ale zatím je to dobrý musím to zaklepat : ťuk, ťuk ťuk!!!
Už je to snad v kostce všechno Klidně se ptej jestli budu vědět poradím.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 6. 2015 14:44

Že musí slepička kvokat to vím 8-D ,ale to prosvícení je dobrý nápad.Oddělit jí asi také zvládnem.Před kunou už je máme také zabezpečené docela dobře.To nás naučila sama kuna,když si tady přišla pro slepice,které začaly sotva nosit.Myslela jsem ,že mě klepne.Potkany tu snad nemám.Tak díky za rady.

-- 7. 6. 2015 15:51 --

Chtěla jsem ti sem dát ještě obrázek,ale je zajímavé,že přes žádný odkaz to nejde.Už jednou jsem ti je tady ale dávala jsem si vzpoměla, to ses neozvala, jsou teda o stránku zpět. :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 6. 2015 17:45

Skutečně jsem tvoje řádky na minulé straně tenkrát přehlédla. Ale stejně bych ti neporadila. Nikoho kdo chová hedvábničky neznám. Myslím,že hedvábničky patří do skupiny okrasné drůbeže a na stránky kam já chodím je jen drůbež užitková a pak ještě ti Araukany. Co se týká chovu to ale bude sterjné. Skus krmit naklíčenou pšenici mohly by začít kvokat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 6. 2015 18:22

Tady bude jiný problém, ony kvokají spíš víc než mín.Zatím se sněma pořád seznamujem.Věděla jsem,že nenosí každý den,ale že až tak? To asi víc prokrmíne než posbíráme vajíček.Vypadá to,že by spíš pořád seděly na vejcích. 8-D :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2015 21:24

Pamatuji si,že loni mi najednou kvokalo 7 slípek Ty Araukány mají taky dobře vyvinuté mateřské pudy. Nejen že dobře sedí ale i dlouho vodí kuřata. To se mi docela na nich líbí .nejvíc mi nesly brzo z jara, nyní už spíš nasedají ale později se to zase lepší,ani ty moje nesnáší každý den . To by jsi musela mít nějaké snůžkové plemeno třeba Lenghorny ale ty zase nesedí vůbec nebo mizerně.
Já mám kolem 30 slípek a když nesly nejvíc sbírala jsem každý den 15-19 vajíček. Nyní už zase mám jen kolem 10,někdy méně. Kvokají mi další 3 slepice. Naklíčenou pšenici dávám i nyní.

-- 8. 6. 2015 23:07 --

Hledasla jsem nějaké info na internetu co se týká snůžky hedvábniček a našla jsem tohle : Hmotnost kohouta 1 - 1,6 kg
Hmotnost slepice 0,8 - 1 kg
Snáška 90 - 110 vajec s nahnědlou skořápkou

http://ksz.agrobiologie.cz/plemenadrube ... /slhe.html

kdešto u Araukan je to:
Snáška je 160 - 180 vajec s modrozelenou skořápkou. Minimální hmotnost násadových vajec je 50g.

Více zde: http://www.chov-slepic.cz/products/araukany/
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 6. 2015 18:01

Děkuju Karen za ten odkaz,taky jsem o nich už dříve něco hledala na internetu ,ale tohle se mi neukázalo.Slepičky jsou maličké i ty naše,jen kohout se mi zdá, že by měl být menší. Možná nám nějak trošku přerostl a strašně řve. Myslela jsem,že tu bude kokrhat jen ráno.Jo a vajíčka váží 35 až 40 gr. Myslela jsem,že ty Tvé araukány mají větší vajíčka,jako od nosnice.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků