Počasí

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 8. 2018 17:48

Přírodu příliš nepřizpůsobíme tak jak by se nám to líbilo. To se už zkoušelo v minulosti, ale ukázalo se, že to nebylo příliš dobré a nyní se řeší následky toho co se tím způsobilo. Spíše bychom se měli snažit přizpůsobovat přírodě my a učit se žít v prostředí tak jak nám ho příroda vytváří. Já docela dobře chápu, že některým lidem teplo způsobuje problémy, ale stejně tak i zima způsobuje lidem problémy. Nejsem už žáden mládenec a je mi už docela dost let i když za nějakého starého dědka se prozatím ještě nepovažuji. Nynější letní teplo se snažím trávit tak, že omezuji pobyt venku na slunku a jsem raději doma ve studenějších pokojích. Pokud mám nějakou práci venku tak většinou navečer při nebo po západu slunka. Pro mne je lepší, jednodušší a levnější čelit letnímu teplu než zimní zimě a mrazům. Zrovna tento týden jsem musel řešit následky minulé zimy kdy mi přišla faktura za plyn s doplatkem a kde to je většinou za zimní topení. V Africe je možná hezky a dobře (asi jak kde), ale já jsem se narodil zde v Česku a zde bych chtěl i zůstat. Nepatřím k těm co neustále mění svoje bydliště a hledají to pravé kde by jim bylo nejlíp. Stejně tak bych i já mohl poradit milovníkům zimy a stěžovatelům na léto aby se přestěhovali např. na Sibiř kde by jim možná bylo celoročně dobře.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 5. 8. 2018 07:59

Tak já to mám opačně, před teplem neuteču, nebot' bydlím v paneláku , do obou oken od rána pere slunce a i když zatáhnu, stejně tam mám přes 30°C. To se drží až do večera a v noci všechno otevřu a to zchladím na 24 a ráno to zas začne topit. To v zimě si zapnu radiátor a na peníze nekoukám, prostě to se nedá nic dělat. Neříkám že zimu mám ráda, ale beru to tak, jak to je. Neznamená to, že jsem milovnice zimy, když mi teplo vadí.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 8. 2018 10:39

Já také před teplem příliš neuteču. Jedině tak do sklepa, ale tam se mi příliš nechce trávit den. Teplo je všude, ale mám doma pokoje s okny na obou stranách domu a tam kde dopoledne hřeje slunce je odpoledne trochu chladněji a opačně. Teplotní rozdíl není příliš velký, ale trochu je to poznat. Pokud má někdo dost peněz a nekouká na ně tak by se to teplo dalo řešit možná pořízením nějaké klimatizace, ventilátoru atp.. Netvrdím, že by mi zima nějak hodně vadila, ale dokážu se mnohem lépe přizpůsobit a zvyknout na horko než na zimu. Zima by mi stačila tak asi měsíc, ale bohužel máme ji tu po většinu část roku což mám na mysli teplotu pod 20°C. Příliš nechápu ty kecy o oteplování země když většinu roku tu máme teplotní zimu. Nevím jak je to jinam ve světě, ale u nás v Česku to tak je.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků