Jaký je váš podzim?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 10. 2007 20:09

Ze všech stran slyším, jak na každého padají chmury z nevlídného podzimního počasí. Krátký den, mlhy, sychravo - najde se něco, co by nám dodalo v takové dny trochu optimismu?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 24. 10. 2007 15:46

Musím přiznat, že ačkoli jsem se v tomto období narodila, mám daleko raději jaro a léto. Nicméně tento rok je jaksi výjimečný a podzim mě těší - déšť, sychravo, tma - všechno mě baví. :D
Čím to je, to netuším - možná že k mé dobré náladě přispívají krásně kvetoucí chryzantémy přede dveřmi do domu, které jsem si vypěstovala. :lol:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 24. 10. 2007 18:47

Na koho by nepadal splín, když je před námi zima. Obvykle ne ta hezká, ladovská, ale protivná, ucouraná a mnohdy špinavá. Ať si každý říká co chce, zimní období má také svoje kouzlo. Když se nám venku nelbí je aspoň čas si něco pěkného přečíst. Chce to jen doma vytvořit příjemnou atmosféru, zapálit pěknou svíčku a sáhnout o literatuře o kytičkách. Kdo si nové knihy nechce nebo nemůže kupovat (jsou přece jen dost drahé), může navštívit blízkou knihovnu. Roční poplatek nikoho nezruinuje a vždycky se tam najde něco zajímavého. Občas narazím na dobrý nápad, který se dá realizovat až na jaře a tak je na co se těšit. Třeba letos se mi ve skleníku nevyvedly papriky. Počtení o rajčatech mně přivedlo na nápad dát je příští rok ven, do pytlů, stejně jako se pěstují rajčata. Dobré ne? Tak proč si přidělávat starosti s počasím když jaro stejně zase přijde. Rok co rok.
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petra Škarková 28. 10. 2007 21:38

Podzim je pro mě období uklízení zahrady a zazimovávání květin, takže takové celkově usínací období. Energie mizí neznámo kam a občas se dostaví podzimní chmury. Tak se jdu projít s dětmi do lesa, kde listy září nádhernými barvami. Procházka barevnými listy je jako balzám na bolavou a unavenou duši, do které vstoupí klid a pohoda. :wink:
Petra Škarková
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků