Zahradkář-pěstitel začátečník :)

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 4. 2008 20:34

Břečťan zakoření jak ve vodě, tak i v zemi - pokud je řízek (větvička, kterou chcete zakořenit) akorát vyzrálý (není měkký a slaboučký), zakoření v písku nebo přímo na místě. Pokud byste měla k dispozici náruč odstřižků, klidně je hluboko sázejte po několika kusech rovnou na místo - vždycky se z nich něco uchytí :tleskani .
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 4. 2008 20:38

Daniel byl rychlejší, tak to máte 2x potvrzeno, že s břečťanem nebude problém.
Na pachysandru mrknu :nenapadne , vydržte.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 4. 2008 20:46

:-l za pouhých 39,00 Kč prodávají pachysandru třeba tady:
http://kvetina.net/index.htm?pod=/_4270 ... inalis.htm, potom o 20,00 Kč dráž ji má Zelené údolí http://www.zeleneudoli.cz/pachysandra-t ... s/d-54460/, nebo skoro za stejnou cenu WWW: http://www.zahrady-rostliny.cz.
Tihle posílají na dobírku, jinak je ve většině zahrad osobní odběr ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod medicka.olga 15. 5. 2008 09:02

Tak po pár týdnech relativně bezproblémového zahraničení jsem zpět :)

Na terase mi u mnoha rostlin žloutnou listy.Někde jsem se dočetla, že je to málo odstátou vodou, bohužel mám takovou spotřebu, že voda je odstáta jen 1 den.Dá se koupit nějaký prostředek na změkčení vody? Nebo to vůbec není tím?

Díky ;)
medicka.olga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 5. 2008 09:25

Pokud je to voda z vodovodu, mohou trpět nedostatkem železa - chlorózou. Pak by byly světlé i nově narůstající listy. Stačí použít vhodné přípravky.
Pokud žloutnou od spoda některé listy, bylo by to spíš nesprávnou zálivkou (co do množství).
Někde byla rada namáčet do vody v punčoše rašelinu, třeba s tím má někdo zkušenosti.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod medicka.olga 15. 5. 2008 15:46

Tak silně žloutnou od spoda... :(
medicka.olga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 5. 2008 20:16

Olgo, asi zaléváte víc než je potřeba - rostliny spíš snesou mírný nedostatek vody, než trvalé přemokření. Voda vytěsní z květináče všechen vzduch, kořeny nemohou dýchat, začnou uhnívat a na malér je zaděláno. Proto by neměla zůstávat voda ani v podmiskách, aby se zem nepřemokřila :pozor . Zvlášť když je chladno, není dobré ještě chuděry trápit mokrem, takže čím nižší teplota, tím méně zalévat a naopak.
Ale sem tam nějaký lístek občas shodí každá rostlina :-))
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod medicka.olga 25. 5. 2008 17:13

Tak se memu zahradničení opět nějak nedaří :(

Na vrbě mám polovinu listu žlutých, jahody nekvetou(není to ivný?), pokojový bambus definitivně uhynul, ze zasazených 25 hlíz frézii vyrostly 2 :(, yzop lékařský a rozmarýn napadlo něco, co podle knihy vypadá na pádlí :(, na paprikach jsou mšice, na listech bazalky a oregána jsou nějaké malé žluté flíčky....

To je asi tím, že jsem přestala pravidelně navštěvovat toto fórum :( :(

večer vám tu pohromu nafotím.....
medicka.olga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 5. 2008 19:42

Jejda toho je ňák moc 8-S :'(
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ottova 25. 5. 2008 19:48

U nás na chatě se pod stromy daří žlutě kvetoucí bacopě. Ani nevím, jestli ji tam původně naši zasadili nebo se tam nějak dostala sama. Dokonale pokrývá půdu a když jsem si utrhla pár výhonků a doma dala do truhlíku, během jediné sezóny zaplnily celý truhlík a snaží se dostat dál. Jediný, kdo s nimi dokáže, alespoň na zahradě, bojovat o místo jsou lesní jahody. Obě rostliny dokáží v krátké době pokrýt značný prostor a jak vidno příliš světla nepotřebují.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 5. 2008 20:12

bacopa je do truhlíku fakt skvělá,a to ji tam měli přes zimu?
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 5. 2008 20:38

Asi vím jakou rostlinu paní myslí, ale nevěděl jsem že je to bakopa :-[
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 5. 2008 20:55

medicka.olga píše:Tak se memu zahradničení opět nějak nedaří :(

Na vrbě mám polovinu listu žlutých, jahody nekvetou(není to ivný?), pokojový bambus definitivně uhynul, ze zasazených 25 hlíz frézii vyrostly 2 :(, yzop lékařský a rozmarýn napadlo něco, co podle knihy vypadá na pádlí :(, na paprikach jsou mšice, na listech bazalky a oregána jsou nějaké malé žluté flíčky....

To je asi tím, že jsem přestala pravidelně navštěvovat toto fórum :( :(

večer vám tu pohromu nafotím.....

No s těmi fréziemi jsem dopadl podobně, myslím, že kvetlo 5 a cibulky už jsem na podzim nenašel. Jedna se letos objevila po mírné zimě, ale slaboučká, nic z toho nebude.
Rozmarýn chce plné slunce.
Jahody - kdy jsou sázené a do truhlíku nebo volné půdy?
Mšice postříkejte, tam jiná cesta není.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod medicka.olga 25. 5. 2008 21:26

Jahody jsem zadasila do truhlíku někdy koncem března...

Jinak na mšice můžu použit postřik i na bylinky a papriky? asi ne,že? je to chemie...

Rozmarýn a ostatní bylinky plné slunce mejí...ale i tak jsou divně flekaté :(
medicka.olga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 5. 2008 21:35

Jestli jste proti chemii, tak ty papriky odepište. Ne vážně, než začnete jíst papriky, bude ochranná lhůta pryč. U bylinek budete muset počkat na konec ochranné lhůty.
Ty jahody byly kupovaná sadba? To by měly kvést, asi se jim v něčem nedaří. Nemám osobní zkušenost s květopasem jahodníkovým, snad ještě někdo poradí. Tak ten květopas žere až poupata.
Zkuste dát ty fotky.
Rozmarýn zalévejte spíš opatrně, to je taková rostlina na vyprahlou jižní stráň. Bazalku mi naštěstí žrali jen mšice, takže nemám zkušenost s flíčky. Ta vodu snáší dobře.
kejki3
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka