Můžu dát do základů kameny z potoka?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bimbousek 14. 9. 2009 15:28

Zdravím, já vím, že to sem asi nepatří, ale nevím, kde bych se na to mohl zeptat: Budeme co nevidět stavět domek a sehnat šutry do základů je nadlidský výkon. Myslíte, že se můžou použít ty, co se válejí u potoka? Nemyslím přímo v něm, ale občas se tam něco objěví, co bylo vyplaveno, nebo dětmi z táborů vynošeno. Díky za rady a odkazy.
bimbousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 14. 9. 2009 16:53

Asi Vam nijak neporadim s pridanim kamenu z potoka do zakladu,jen vim,ze si musite davat velky pozor aby Vas nikdo nenacapal pri sbirani kamenu z potoka.Priznam se,ze i ja je sbirala,nikdo me sice nenachytal,ale ptala jsem se zname,ktera pracuje na ob.uradu a sdelila me,ze se sbirat nesmi.Tak hoooodne stesti ve sberu techto kamenu.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bimbousek 15. 9. 2009 11:44

hmm, to by bylo blbý - a takže co se týká použitelnosti do základu není problém technický, myslíte?
bimbousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 9. 2009 12:30

No technický problém to asi je poněvadž budou asi oblé ty kameny a budou se blbě spojovat s betonem
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 15. 9. 2009 19:52

Já bych ty kameny dala raději do skalky , tam by aspoň vynikly. 8-)
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 18. 9. 2009 10:13

My jsme taky do betonu mrskali kameny z potoka, ale u nás jsou neomleté s ostrými hranami- dycky se to tak dělalo a dělá. Vybírat se nesmí, ale člověk taky nesmí na ně tam, kde jsou lidi, případně policajti. Ofafrně. Ale až je do betonu budete dávat, měly by být mokré, to se lepší váže.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bimbousek 7. 10. 2009 09:54

Ok, v jednom blízkém táboře totiž v létě děti vytahaly kameny z potoka a něco z nich stavěly. Teď se válejí v opuštěném táboře na několika hromádkách, tak jsem si myslel, že bych je použil... Kdyby se hodily zpět, určitě by vytvořily nepřirozenou hráz a hrozilo by ucpání potoka. Takže bych je uklidil? :-)
bimbousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 10. 2009 21:40

Tak to je chytré ;-)
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bělena 8. 10. 2009 12:04

bimbousek píše: Takže bych je uklidil? :-)


To vite ze jo,jen je uklidte,vzdyt by se tam deti mohly zranit:))).Ale pospeste,nez je nekdo sklidi pred vama,abych to nakonec nebyla ja:))),kdeze to je? :DDD
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamen-praha 14. 5. 2020 13:58

Dal bych klasické kameny. Z potoka se tam nehodí.
kamen-praha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků