Naše drahé kočky...

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 7. 2013 14:09

On je rád, že jste ho vyčesali, protože ho to jinak kouše a musí se škrábat. Kromě toho tam, kde má ty dredy mu nedýchá kůže a může se dělat kožní plíseň, nebo zapařeniny a to taky svědí. Když ho budeš česat častěji, není to taková práce, jeho to netahá a bude rád. Mám dlouhosrsté kočky dvě a u nás se na česání stojí fronta. Jak jeden vidí, že bráchu češu, už se hrne, že mám jeho česat taky. Když jsem je česala ze začátku, větší dredy jsem ustřihla, nebo aspoň přestřihla v půlce, aby je to tolik netahalo a vyvytvořili si návyk, že je to nepříjemné. Češu je večer při TV programu, který beztak stojí za prd, tak aspoň někdo z toho má užitek.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 14. 7. 2013 10:31

No což o to, my ho češem a občas i myjem, jenže jak říkám, měsíc jsme to zanedbali. Ono taky, obrazně řečeno, česat tři děcka, velkou zahradu, barák ve výstavbě a ještě svá zaměstnání - to už kolikrát se těch 6 koček nestíhá. Ale jinak bych se chtěla mít tak, jak oni. Ohehdá jsem to počítala, když nejdem k veterináři, tak nás ti miláčkové přijdou měsíčně na 1500. Ale nestěžuju si, ještě je hladíme a chováme a tak z toho taky něco máme. To by se mohli sami občas umýt, co říkáš. Oni to i dělají - až na neskutečně rozmazleného Macka.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod amelka 15. 7. 2013 14:08

Ahoj, určitě někdo z vás tady bude vědět - jak se jmenujou tablety na odčervení ? Vím, že standartně se prodávají asi troje, jedny z nich jsou dražší a bez příchutě - ty moje potvory to jinak nesní ani když je to rozdrobený na prášek a zamíchaný v konzervě. Díky za tipy :oops:
amelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 7. 2013 15:17

amelka - Drontal třeba. Pokud nejí tablety, dají se odčervovat pastou, nebo spot-onem. To je tubička s látkou, která se kočce nakape za krk na kůži tam, kde si nedosáhne olíznout. Vstřebá se to kůží a účinkuje proti začervení i ušnímu svrabu. Je to ale trochu drahá záležitost.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 7. 2013 22:18

Drontal je zrovna ten větší, který kocour rozezná v čemkoli. Jenže Drontal mají všude. Jinak přehled http://www.e-animalshop.cz/cs/190-vnitr ... -pro-kocky
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod amelka 16. 7. 2013 08:21

Ten Drontal je právě asi nahořklý nějak - ten pozná i když je rozmačkaný a rozpuštěný v konzervě :hm
Zkusím možná ten spot-on. Díky za tipy.
amelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 7. 2013 23:39

Tak další výklad o barevnosti koček, čím jsem ještě zmatenější :-)
http://forum.kocky-online.cz/viewtopic. ... 55a#163812
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 7. 2013 10:27

Jestli jsem tomu dobře porozuměla, tak jsem tuhletu kočičku nechala zbytečně kastrovat.Měla by být neplodná Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 7. 2013 13:01

To je teda byl kocour? Vypadá to na klasickou želvovinovou kočku.Ta by byla normálně plodná. Měla jsem od takové koťátko .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 7. 2013 19:42

Obrázek Odspodu to luftuje...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 27. 7. 2013 08:56

8-D 8-D 8-D
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 7. 2013 09:42

Siesta :tleskani :tleskani :tleskani Šemík si to užívá,jestli to je on. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 11. 2013 10:23

Všechny milovníky koček chci upozornit na jejich 1. brněnskou umísťovací výstavu, která proběhne už tuto sobotu! A pro ty, kteří z Brna či okolí nejste, možná si na stránkách útulku vyberete nějaký vánoční dárek - peníze za něj popotují jak jinak než na kočky. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 11. 2013 19:07

Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 12. 2013 07:43

Karen tak to jsem se nasmála 8-D 8-D 8-D , dík.
Moravanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka