Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 11. 2016 22:13

To já taky a co jsme se nasmáli. Tak to zkusíme a třeba se i někteří vrátí. Bylo nám tu fajn.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 16. 11. 2016 12:53

Jo jo , když tak koukám co nás tu bylo a FC to sežral, tam vykecáš i to co nechceš, no jo mně
odrazuje už jen ten název sociální síť, a tady kolem mne je tolik "sociálek", s nataženou rukou, že i ten název ve mne budí odpor.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 11. 2016 14:35

Vážně myslíte, že sem tak málo lidí chodí proto,že je odlákal FC? Já teda taky mám FC , ale jdu tam taky jen nakouknout jako sem. Dávám tam štěňátka nebo když kvetou amarylky ,ale jen tak to ne. Tady jsem ten klid připisovala tomu, že je zima a kytky spíš pospávají. I na foru amarylek je pusto. U mne pokvete jedině bílej vánoční kaktus. Posledně když měl plno poupátek mi je olámala vnučka, zůstala na jí jen ale 3 kvítečka . Tak jsem se zlobila a nyní nevím jestli bych jí spíš něměla poděkovat. Člověk by ani nevěřil ,že je to ta stejná rostlinka jak zmohutněla.

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 16. 11. 2016 17:52

Karen měla bys ji poděkovat jak to její otrhání kytičce prospělo, nádera. Já si koupila fialovou s poupaty, a ty opadaly, tak možná ji to taky prospěje
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 16. 11. 2016 21:26

Karen já si myslím, že je to tím FC a pak taky složitým vkládáním obrázků. Jedno k druhému.
Kaktusy mi taky pěkně pokvetou, jen škoda, že vždy tak brzy. Jsou přece vánoční a to už budou odkvetlé. Taky mi začínají krásně růst stvoly u orchidejí. To bych byla raději kdyby kvetly až na jaře, taď je málo světla a moc dlouho nevydrží.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 11. 2016 07:11

Já mám taky kaktus, ale ne a ne aby vykvetl. Prý se nemá před Vánocema zalívat až nasadí poupata. Už jsem ho nezalila dobu a nic :/ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 11. 2016 10:01

Tak obrázky vkládám přez tento odkaz http://img.janforman.com/ a nepříjde mi to složité.Snad jen že lze nahrát jen tři najednou ale jak se nahrají hned se pod nimi udělá tabulka na další. Vložit jde jednotlivě přez řádek vedle obrázku nebo společně všechny tři přez řádek pod obrázky.

Vánoční kaktus zalévám celoročně průběžně jako amarylky tak že jednou týdně. To už je pokaždé suchý. Jediné varování které jsem kdysi dostala je, že jakmile nasadí poupata nesmí se s ním pohnout - prý by opadala sama. Tak to se snažím dodržet. I když vlastně když jsem jej tentokrát fotila už se poupátka začínala ukatovat a neopadala . Má jich nyní plno, ale už na rostlinu raději nesahám.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 17. 11. 2016 11:46

Obraz1979.jpg
Moravando, já ho přestávám zalívat v září, pak mu jen tak cmrndnu, nebo rosím. Už má poupata, ale na vánoce už bude asi taky odkvetlý. Orchidky mi taky začínají dělat květní stvoly, dokonce pantofel, co mi kvetl na jaře skoro 3 měsíce má znovu nasazeno. A fotky se mi vkládají dobře, kliknu dole na přílohy , vyberu fotku, dám umístit a hotovo.
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 11. 2016 14:56

Jo teď je to v pohodě, ale dřív to tak nebylo a dost se tu na to nadávalo a tak začaly pomalu odcházet a už se nevraceli.
Pantoflík máš krásný,mně nechtějí nějak kvést. Za to phaly a dendrobka krásně nasazují.
Kaktusy zalévám tak jak si na ně vzpomenu, nepřemokřuji a kvetou každý rok.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 17. 11. 2016 15:47

No a hned je tu veselejc, jo kytky hned změní náladu
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 17. 11. 2016 17:47

Klivie, dendro mám kingianum, bohužel chladnomilné, v paneláku se mu nedaří. ještě nekvetlo. No a s těma vánočákama to má každý jinak, někdo je letní a bez toho by prý nekvetl. Já neletním a kvete. Jó kytičky , to je nekonečný příběh ...
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 11. 2016 17:51

Já vlastně měla ten svůj přes léto taky na dvoře na sluníčku.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 17. 11. 2016 18:09

Jak tady mám v bytě teplo, tak už budou na vánoce odkvetlý, mám bílý a růžový. Ale ted´ se snažím vyhecovat loňskou vánoční hvězdu, měla asi 6 výhonů, na jaře jsem jí zastřihla a tak ji přenáším do tmy, aby měla jen 6 h denního světla. Vím, že je jednodušší si koupit novou, ale když se mi to podaří, budu mít radost ;-)
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 11. 2016 06:16

Taky jsem ho od 1 září nezalila. :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emive 18. 11. 2016 08:06

Holky tak já také něco přidám-vánoční kaktus jsem nepřesadila už možná více jak 10 let zalévám opravdu málo a docela hodně a pravidelně kvete až si myslím,že ze zoufalství to mi řekla jednou moje sestra.
emive
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka