Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 11. 1. 2017 20:36

Tak ať rostou, aspon ti nebude tak smutno, štěnátka taky dají zabrat
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 1. 2017 21:03

Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 1. 2017 12:25

Karen ti jsou krásní. :tleskani :tleskani Náš Ondra má od loňska čivavu, to je taky takový vlkodlak. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 1. 2017 12:37

Moc pěkní 8-D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 1. 2017 14:56

To nebyl Rondup, ten se při styku s půdou velmi rychle rozkládá. Roundupu stačí špinavá voda při rozmíchání a už se účinnost prudce snižuje. Potřebuje zasáhnout listovou plochu v době růstu, pak ho stačí málo a růže, nebo chmel reagují velmi rychle shozením listů.
Tohle víceleté působení je Lontrel, je to v postřicích na obilí a trávníky. Po ošetřeném obilí následující rok nevzejde třeba sója, která je na to extrémně citlivá a i hnůj ze slámy má ty účinky. Mám pokušení, že moderní alergie na lepek je alergie na tyhle účinné postřiky. I kompostovaná tráva po Bofixu (ve směsi je právě Lontrel) vede ke krpatění výsadby rajčat.
Pokud to bylo náhodné zanesení větrem, objevilo by se poškození i na stromech a keřích. Jestli byly postižené jen záhony, je to sprostý úmysl.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 1. 2017 16:25

Kejki dík tak to jsem zase o něco chytřejší. Já si myslela že třeba to v té zemině zůstalo proto,že amky byly zasazené v květináčích,ale takto jak ty to vysvětluješ to bude jistě tak.
Určitě nemohlo jít o náhodné zanesení větrem. Tomu odporuje již i to že všechny rostliny byly pod textilkou a taky odumírání bylo pomalé . před foliakem kolem plotu rostou keře lísek a za nimi vysoké stromy jehličnanů. Všemu tomu se daří dobře.
Tak ještě jednou děkuji . S amkami končit nebudu stále je znovu obnovuji a ty co přežily se snažím znovu posilnit. I když ještě dlouho nepokvetou,raduji se aspoň z toho že vůbec žijí.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 2. 2017 16:29

6ad22c2588_93301710_o2.jpg

Jarmilko vše nejlepší hlavně hodně zdravíčka a ať Ti to stále běhá jako za mlada.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 4. 2. 2017 19:09

Janičko děkuji,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 2. 2017 20:06

Přidávám se ke gratulaci a přeju HLAVNĚ PEVNÉ ZDRAVÍČKO 8-D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 7. 2. 2017 18:53

Věrko díky J.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 3. 2017 20:20

Byl jste někdo v Lysé nad Labem? Já dnes a musím říct, že to upadá stále víc a víc. Samé hadry a jídlo, proč mají titulek zemědělec bude za chvíli záhadou. Ještě že tam byli ti krásní koně.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 3. 2017 12:29

Jani já na tebe myslela. My jsme tam byli ve čtvrtek a taky jsme říkali nic moc. Hlavně hafo jídla a pití. :-)

Ještě sem dám dotaz. Pozná někdo z téhle hrozně špatné fotky co je to za brouka ? Líp to nafotit nešlo, páč by mě to mohlo sežrat 8-D .
Obrázek

Jo taky jsem měla pod oknem návštěvu. Dohadovali jsme se co je to za ptáčka. Pozná ho někdo :-) ?
Obrázek Obrázek Fotka je hrozná :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 3. 2017 20:28

Brouka fakt nepoznám vidím snad jen ty fousa, ale ptáka tipuju na sojku podle modrých pírek na menším snímku
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 3. 2017 09:08

Ptáček nechtěl pořádně zapozovat a já měla strach že uletí. Navíc to bylo přímo proti slunku focený tak že děs. Ale vydával zvuk že jsem napřed myslela že mě sem někam vlezlo kotě :-) . Krásný pták. Za radu děkuju, už teda poznám Sojku 8-D . Asi sem na to ve škole chyběla :potichu :-)
Ten brouk byl děsně hnusné (nemám ráda brouky :( ). Snažila sem se tu pěnu z něho dostat dolů ale nešlo to, fuj :hmm: Já mám jen strach aby to nebyl šváb, ted ho vidím v každém broukovi kterého najdu doma. Od té doby co jsem se doslechla, že ho našli v okolních barákách a bytech tak se toho hrozím :oboze
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 3. 2017 10:34

No a co to je za pěnu v které brouk plave? Koukám jak ti tam krásně jiř kvete srom. U nás je meruňka před rozpukem tak jen doufám, že to zase nepomrzne jako loni. Ale koukám, že by to už snesla nějaký deštík. Soused již sázel do pařeniště sadbu salátu a okurky a nám zatím nefunguje přávod vody tak si to netroufám taky sázet, když není jak zalévat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků