Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod RaiskA 6. 7. 2012 21:59

Karen nádhera,pohádkové místo :shock: :tleskani :tleskani :tleskani až na ten poslední snímek >:-( :-l takové vůbec nemusím ]:-<
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 7. 7. 2012 05:09

Karen krásné fotky,dýchají prázdninami :-)) , vodník je moc šikovnej ;-) :tleskani :tleskani :tleskani a ty hnusný škůdci fůůůůůůůj :hmm: :mrgreen:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 7. 2012 06:08

Karen to je nááááádhera. Poprvé vidím jak kvete řeka :-) . Asi se zeptám uplně pitomě, ale to nejsou lekníny nebo jo :potichu :hm :nenapadne ? Jinou kytku jsem teda ještě na vodě kvést neviděla, ale tohle mě přijde ten kvítek nějaký jiný (já se v tom ale moc nevyznám :-[ )
Vodníčkovi to tam moc sluší.
Ale ti brouci to je humáč :/
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 7. 2012 09:53

Karen úžasné místo .Nádhera. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 7. 2012 13:05

Karen to jsou úchvatné obrázky, opravdu nádhera. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2012 18:50

Moravando, nevím jak se ta vodní tráva jmenuje ale stopro to není leknín.Jsou to drobné bílé kvítky a rostlina má spoustu šlahounovitých stvolů a spoustu listů. Řeku to docela ucpává. Já tam jezdím od svých 18 roků.To ještě řeka zamrzala na jaře šly kry a žádná tráva se tam neudržela. Co je nahoře přehrada, řeka už nezamrzá a tak se tam té trávědaří.Když jsme tam jezdili ještě každou volnou chvíli tak jsem to jeden rok před chatou vytrhávala aby se dalo chytat pstruhy.Proto mohu říct že je ta travina pěkně houževnata a přetrhnout ji je docela těžké.Ale na pohled je to pěkný.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 7. 2012 19:17

Já jsem si to myslela, ale fakt to vypadá pěkně :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 7. 2012 19:59

Karen, ale co je to za vodní tok? Podle těch krásných skal a meandrů, je to Rokytná? První mě napadla Oslava, ale to asi nebude ona.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2012 20:22

Ale nejsi daleko, jeto ta třetí - Jihlava .Nejbližší dědinka je tam Hrubšice. Z domu z Ivančic to máme 11 km. Nahoře na skalách je zřícenina hradu Templštýna.
http://karelex1.rajce.idnes.cz/E62_Templstyn_-_hrad/

Neznám krásnější místo.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 7. 2012 20:40

Takže, když mluvíš o přehradě, myslíš Mohelno? Protože tam je pod přehradou pstruhová voda a blízko je i Mohelenská hadcová step a tam se mi moc líbilo, jak jsou všechny tamní rostliny malinkaté, i když vypadají úplně stejně jak ty jinde veliké. Kdysi jsem byla i v Ivančičích v muzeu Al.Muchy, ale to už je víc jak deset let.Projeli jsme tenhle kraj všemi směry od Náměšti na všechny strany jsme do všech zámků vlezli.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2012 21:22

ano myslím Mohelno.Taky to tam znám.Za svobodna jsem měla s Pepčou loď-keňu a sjížděli jsme kdejakou řeku. Jihlavu jsme jeli mockrát a taky naposledy, když začala stavba přehrady.Ten rok co už bylo vše skoro hotové a kácely ty okolní svahy , to bylo smutné,ty holé svahy, jaksi ani ptáci nepokřikovaly.Ten úsek byl nekonečnej a pak už jsme tam víckrát nejely,až po napuštění pod přehradou. Ale zase teď máme stálou vodu -dřív byla řeka v létě skoro vyschlá.Chatu máme přímo u cestičky na hrad,před námi je most.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 7. 2012 21:39

no za přehradu děkujete Dukovanům. Ty potřebovaly spoustu vody na chlazení tak se budovalo vodní dílo Dalešice a tohle k tomu patří. Však to taky byl zásah do krajiny jak hrom. Taky máme chatu u přehrady, pro změnu Slapské. Divnej pocit, plaveš, pod tebou 3o.metrů vody a na dně vesnice. My jsme ale v zátoce a pohyb vody v přehradě k nám žene svinčík. Rok od roku větší a už je zátoka skoro nekoupatelná. Musí se na lodičce ven na jezero a to je trochu otrava, když bydlíš u vody a skoro se do ní nedá vlézt.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 8. 7. 2012 08:04

Karenty fotky jsou úžasné :shock: :shock: :shock: ,kvetoucí řeka :shock: :shock: ,vodník 8-D 8-D ,i ta chamraď :D :D zvláštní,zajímavé :hm :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 7. 2012 09:35

Karen krása :tleskani :tleskani :tleskani vypado to skoro jako ráj a tu vodu jsem také nikdy neviděla takhle kvést jen lekníny.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 8. 7. 2012 11:40

Dobrý den vespolek :-)

Omlouvám se, že vstupuji do debaty zde. Prosím o radu ohledně korektně a nezávadně fungující pánve, která bude mít nepřilnavou úpravu a zároveň zvýšenou odolnost proti poškození poškrábáním atp.

Můj celý dotaz je na šéfkuchaři (jedno ze zdejších fór) - http://www.sefkuchar.dama.cz/viewtopic.php?p=8945369

Předem děkuji za Vaše případné reakce.

MgX
MgX
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka