Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ažka1 11. 5. 2014 16:14

Teda Karen ty máš krásné amarilky radost pohledět, my doma nemáme žádnou taky není místo vše zabrali orchidky a ještě máme strelícii a kořenokvětku a ještě kytku která má červenozelené listy tu mám takovou chudinku tu jsem nedávno dostala jméno nevím to tak nevadí.Oproti jiným kytek máme málo ale na zalévání to stačí vždyt to každá z nás ví že.
ažka1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 5. 2014 16:48

Mám jich spoustu, ale to jde jen proto,že přez zimu spěji, a přez léto jsou na zahradě. Proto jsem si je taky vybrala. Problematická je jen doba než můžou jít ven.To se musí nějak přežít, ale to je mám všude to je teda fakt a se zaléváním máš pravdu. S tím zaléváním máš pravdu . Zalévám je, dokud jsou doma, jen v neděli a to mi to zabere aspoň hodinku. Na zahradě je to pak už sranda, spíš je před deštěm chráním .Jinak jdu na ně s konví nebo hadicí. Mívala jsem fialky ale chytly nějakou nákazu od mšic a byl konec. Na amkách mě baví právě ta možnost křízení. Je to tak napínavé co se ukáže za květ. Tohle mě moc baví. Orchidku mám jednu.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ažka1 12. 5. 2014 01:08

Tak já mám orchidek dohromady 34 ks z toho 1 pantoflíka a 1 cambrie ani jeden nekvete no asi 15 jich zašlo ne na přelití ale na nějakou černou plísenˇ.
ažka1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 5. 2014 09:50

Už je mám všechny na zahradě, zrovna teď jsem tam odnesla dvě poslední, ty kvetly ,tak byly ještě na okně. Chtěla jsem začít s nějakou prací na zahradě, ale fučí to tam . Tak jsem to zase odložila.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 12. 5. 2014 10:05

Ažko, jak starou máte strelícii a kvete Vám? Já už ji mám 5 let, roste jak z vody, ale ještě nekvetla.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bomila 12. 5. 2014 10:23

To nic,nezoufejte,já jsem si vypěstovala strelícii ze semínka.Už má 9 let a ještě nekvetla.Moc tomu nevěřím,že bych se nějakého květu dočkala. ;-] Ale trpělivost přináší prý růže,tak proč ne třeba strelicii? :-D
bomila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ažka1 12. 5. 2014 12:04

Kočičko strelícíí jsme tenkrát koupili od Bakera byla trochu větší stála 350kč je to asi 15 let kvetla vždy ale jen 2 květy a to každý rok,loni jsme ji přesadili a dali z ložnice do obýváku ten máme na jih ona má ráda slunce a teplo.V létě zalévám podle potřeby a v zimě 1x za 14dní pokud najdu fotku dám ji sem.
ažka1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ažka1 13. 5. 2014 16:56

Obrázek
Tak to je ta naše strelície vždy kvetla 1 květ pak další když první začal odkvétat vyrostl nový.Taky jsem četla že je dobrý ji dávat ven na balkon nebo pod strom, ale ne úplně do stínu na plném slunci přistínit hlavně přes poledne.Já ji mám doma protože nemáme balkon a na dvorku je jen tráva.
ažka1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 5. 2014 19:16

Děvčata já jsem dneska byla v Tescu a první co mě padlo do oka, byl tenhle Rododendron no musela jsem ho koupit jinak to nešlo 8-D Obrázek
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 5. 2014 20:22

To se Ti ani nedivím. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Jen se obávám, že Tě za chvíli vystěhuje. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 5. 2014 20:52

No teda fakt ten je nádhernej!! Já mám pro tyhle keře slabost. Na chatě nyní začíná kvést prostřední - ten nejmladší.

Já dneska u sousedky obdivovala nádherně rozkvetlou klivii a ještě něco. Ale ta klivie byla fakt parádní. :-) :-)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 5. 2014 05:50

Janičko ten půjde na zahradu, už je tam jeden tak aby mu nebylo smutno ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 16. 5. 2014 06:04

Také je mám moc ráda :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 16. 5. 2014 17:25

Ažka,Věry krásné kvetení :tleskani :tleskani :tleskani
Moc se mně líbí rodod.ale není na ně místo :hm
RaiskA
Návštěvník