Hrdinů jsou plné hřbitovy

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Žak 9. 3. 2020 21:16

Nová, ne zcela prozkoumaná choroba-C19...Nesouhlasím s osočováním lidí, kteří se chovají zodpovědně a mj. pořizují zásoby vody, minerálek, trvanlivých potravin-mléka, mas.konzerv, nakládaného zelí, okurek, kunovjanek, hradišťanek, moravanek,...hyg.potřeb, léků atd.! 30 let nové doby-snad kapitalismu jsme našimi téměř svatými potentáty nabádáni, abysme se starali sami o sebe. Ocenil bych info, jakou mají bankovky a mince schopnost podržet viry-množství a čas? Jak chce společnost-zastupitelé řešit situaci, když člověk v karanténě, s příznaky a projevy choroby nemůže, nedokáže o sebe pečovat, do nem.se nedostane-ta bude např.praskat ve švech a nemá zdravé příbuzné, přátele....? To mu nějaká zásoba přijde vhod-ne?
Žak

Odeslat příspěvekod rajsa 10. 3. 2020 12:02

A je to tady. Dnes večer zřejmě nepůjdu do divadla, od zítra budu mít na krku vnoučata-zavřené školy, tak asi půjdeme něco nakoupit. Jíst budou muset.
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žak 11. 3. 2020 13:03

Přišla k nám dcera a poprosila mně a mamku o vlastní rukou napsané recepty na pokrmy, které jí od nás nejvíce chutnají-např. má zel.polévka, opilé ovoce, maminčina svíčková na smetaně...Taky že udělá společné fotky+nějaké video. Tož tak-co kdyby, že?
Žak

Odeslat příspěvekod Dušan2 14. 3. 2020 11:39

Co se chovají sobecky a skoupí na co přijdou a je jim jedno, jestli ostatní pochcípají hlady, tak s těmi nesouhlasím. Menší zásobu beru, ale někde 30 kg rýže, to samé těstovin, luštěnin... a po takových aby si někdo nemohl koupit jedno nebo dvě kila, tak to je prasárna. Jeden si nahrabe co jde a další bude hladovět. To je hodně sobecké...
Xiaomi RN 8 pro
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 15. 3. 2020 11:30

To je přirozené humánní chování. Včera jsem v kauflandu viděl indočešku přehrabovat holýma rukama rohlíky a vybírala si ty s mákem... Nenechala tam skoro ani jeden!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 16. 3. 2020 10:54

V takových situacích se poznají charaktery lidí nejlíp. Ale s tím pečivem mi to vadilo už před koronavirem, že je v koších a lidi prskají na všechno. Bývaly takové boxy, že se dole vysypalo určité množství rohlíků. Taky to není určitě nej, ale třeba v Kauflandu je skoro všechno pečivo možné přehrabovat. Uplně mě přechází chut´ :-l
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 16. 3. 2020 23:04

njn... jsou tak vychovávaný a podporovaný, že pokud je slušně upozorníš, okamžitě spustí řev, kterým se píchne do vosího hnízda. Takže radši chodit hned po otevření, protože ONI ještě spí.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žak 17. 3. 2020 10:31

Chce to mašinku takovou, která znemožní zaprasení ostatního zboží-něco na způsob prodeje nápojů, mlsů...Viděl jsem často i dámy-podle oděvu a šperků, co se nehamovaly oťapkat víc ks pečiva, aby nakonec nevzaly žádné, a taky zaměstnance, kteří při sypání zboží upadené na zem toto šupli mezi snad čisté, nebo další, co si při výběru přílohy na holé rohlíky odložili salám i zaneřáděnou mikinu!!! Tak jen tolik, aby ke žloutence a úplavici např. z okolí Ústí nad Labem bylo neveselo všude...? Nepobírám s chutí i to, když náš premiér při obracení listů čtených textů oblizuje prsty.
Žak

Odeslat příspěvekod Žak 26. 3. 2020 15:16

Tak bezpečná je prý strouhanka-když ji navlhčíme, tak se nechá vytvarovat v libovolné pečivo a stačí jí pár min. na 150.st.v troubě či mikrovlně! A vůbec-proti čemu že se dala očkovat ta z Němec?
Žak

Odeslat příspěvekod Žak 28. 3. 2020 19:58

Pro odlehčení-pobavení: Haló! Ochrání mě kouření marijánky před smrtí C 19? Ne, ale zemřete s úsměvem na rtech...
Žak