Jakou rostlinu jste si naposledy přinesli domů a odkud?

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 5. 11. 2012 11:57

Nepleteš Karen, u vřesu nebo ovce se mi podařil z 10 jeden a to nevím, jestli přežije zimu, aby to drželo v zemi bez zatížení, nadělal mi manžel z hrubšího drátu takové obloučky a já to s něma připíchla do země. " Uhřížila" jsem si tak hortenzii a dva ronďáky. Jsou pořád připíchnuté, zelené i kvetly, ale nevím jestli i zakořeněné. Nemám odvahu je odříznout, a je to třetí rok.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 11. 2012 12:24

Jaruš, to máš pravdu, ono to může být ještě bez kořenů, kdysi jsem to taky zkoušela, ale bezúspěšně, ten vřes by ale mohl být dřív, si myslím, je to tenčí dževo... :hm :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 11. 2012 12:43

Já se nepletu, skutečně mám už dneska solidní záhon rybízu a angreštu,jen nešlo o to hřážení ale o řízky odebrané na jaře z keříků.Šlo mi to docela dobře.
To hřížení jsem zkusila jen jednou a ten mi taky roste. Ten je dneska už docela velkej.
Takhle jsem postupovala s řízky rybízu a angreštu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Tady jsem je přesadila na stanoviště
Obrázek
Letos už měly nějaké plody a také jsem jich několik přesadila jinam .Bylo to moc husté.
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 11. 2012 13:24

Máš toho hodně. :tleskani :tleskani Karen a angrešt jsi použila keříčkový? Rybíz když potřebuji, tak si množím keříčkový, dokonce mám letos zasázenou i jostu a zdá se, že se ujala, jen to nesmím zapomenout zalévat, některé to mé zalévání nepřežily :-\
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 11. 2012 14:10

Chtěla jsem využít záhony ,které už nechci v dalších letech rýt. To víš roky přibívají a já jsem na práci sama. (manžel je invalidní už od 25 let)
Všechny angrešty z kterých jsem to řízkovala byly stromkové. Nevěděla jsem jestli to vadí, a jiný stejně jsem neměla. Ty stromkové mají menší sklizeň nežli keře. Jen nevím jestli to je tím,že jsou to řízky ze stromkového nebo ne, ale plazí se mi po zemi.Tak je musím uvazovat k podpěře. Má to být odolná odrůra na padlí.Zatím to tak i vypadá. Ty dva roky co jej mám nestříkám a nic se neukázalo.Roste mnohem rychleji nežli ten rybíz.
Obrázek Obrázek
Všimni si data fotky za dva měsíce jak narostl. Angrešt je označený šipkou.


Rybíz byl všechen jen keříčkový. Stromkovej jsem měla jediný asi tak 6 roků starý,letos odešel, odlomila mi srna korunku. Nevadí mi to, ta úroda na něm na množství nestála za moc. I když střapce měl krásné velké a dlouhé.

Jostu jsem taky měla, ale plody měla moc malé Pepča se s tím nechtěl obírat.Tak jsem ji letos zrušila. Měla jsem jen jeden keř.Možná se kouknu po nějakém novém kultivaru co by měl větší plody.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 11. 2012 14:30

Karen díky. :-D Zajímavé, jak hodně vyrostl a že se tak plazí. :hm Tu jostu, co jsem ochutnávala a sázela, byla o něco větší, než černý rybíz, ale hlavě mi chutnala a o to mi jde.Ještě dám do zeminy rybíz, to je plevel, ještě se příjme. :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 11. 2012 14:35

Ta moje Josta byla velikostí kuliček jen o málo větší nežli černý rybíz, ale hlavně nám vadilo,že střapec měl maximálně 3 kuličky, dolní menší......chuťově mi taky chutná. Ty je máš větší - ty střapce?
Černý rybíz mám taky mně chutná.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 11. 2012 15:08

Černý rybíz moc nemusím, sním jen pár kuliček, pořád ho pěstuji, jen nevím proč. Jostu nemám, ochutnala jsem u sousedky, dala mi halůzky, tak jsem je píchla do země, snad se chytnou, myslím ,že se příjmou, jako rybíz.
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 11. 2012 15:17

Taky myslím, ta naše byla už koupena jako keřík,ale to je dávno to tu ještě bydlela babička.Nepamatuješ se, jak byl dlouhej střapec,co ti dala ta tvoje sousedka?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 11. 2012 17:00

To už si nepamatuji :mrgreen: , mám na to roky :mrgreen: ....nééé, myslím, že nebyly velké, ale s jistotou to nevím, jen vím, že kuličky byly větší :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 31. 12. 2012 12:46

Karen my kdysi taky měli jostu a co si pamatuji tak moc velké střapce nebyly, vždy jen pár kuliček tak jsme ji vyhodily.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 1. 2013 18:39

Koupila jsem si Hyacint, měl být růžový.Myslela jsem, že do Vánoc vykvete,ale nestihl to. Rozkvetl až dneska.Moc mě překvapilo, že voní, ale jak, provoněl celou kuchyni.Myslela jsem si pořád, že je to mýdlo jak se Pepča holil a zatím to byla ta kytka.
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 4. 1. 2013 19:20

Jéééééééééééééé to už voní jarem :oboze :oboze :oboze :-) je krásný
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 1. 2013 19:21

Tos fakt nevěděla,že voní já ho miluju už léta právě kvůli té vůni.Tak též kvůli vůni pěstuju šeřík,už se na něj těším. :tleskani :tleskani :tleskani :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 1. 2013 20:11

Ani hyacinty voní překrásně, taky je mám moc ráda. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :-)
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků