Padlí na angreštu - ochrana

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 06:15

mam odrudu Pax a Remarka - zcela bez chemie a zcela bez padli
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 27. 6. 2011 06:48

Děkujeme za Váš příspěvek, je to velmi dobrá rada pro ty, kteří nevědí, jakou odrůdu si vybrat.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alkuska 27. 6. 2011 09:34

Ano, dekujeme a jen vic takovych zkusenosti. My jsme letos prisli o cely stromkovy angrest. Rada "ostrihat do zdraveho dreva" je pekna, ale co delat kdyz je zasazen cely stromek a nakaza se zacala sirit zevnitr, ne od koncu vetvicek? Sel cely do ohniste, bohuzel se nemoc jeste stihla rozsirit na sousedni cerny rybiz. Chjo, nastve to. Byl to posledni angrest, a cerneho rybizu je po prostrihani taky jen pulka. Planujeme na podzim nakoupit neco noveho, tak prosim radte co se vam osvedcilo.
alkuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 6. 2011 16:28

Alkuško, přečti si dnešní článek: http://abecedazahrady.dama.cz/Homepage/ ... fault.aspx

Píšeš o posledním angreštu - všechny ostatní už jste dali kvůli padlí pryč? A jakou odrůdu máte?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 22:10

i kdyz si myslim, ze na padli neni moc rok, jednu odrudu -Zlaty fík mam a nestihl jsem postrikat, vysledkem byly asi 4plody s padlim, takze zbylych 40 ci kolik tam je je dobrych, ale podotykam, ze u nas je velmi sucho a tudiz houb.choroby maji mnohdy problem, narozdil od skudcu...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 6. 2011 19:47

My měli padlí naprosto na všech angreštech. Nějaký postřik jsem zkusila, ale nechtěla jsem tam tolik chemie. Keře už byly opravdu hodně staré, po pradědečkovi, už to na nich taky bylo znát, tak jsem je vykopala. Jinam jsem zasadila 'Invictu', zatím tedy jen jeden keřík. Má letos 2 plody (ještě je malinká) a zatím jsou oba zdravé, tak mám radost. Uvidíme, co dál. Každopádně si přikoupím ještě v článku doporučenou 'Rolandu'.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 6. 2011 21:15

Mě Rolanda opravdu potěšila, není na ní ani skvrnka, navíc pěkně vypadá (plody) a ještě má moc dobrou chuť :tleskani
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod alkuska 29. 6. 2011 20:06

Odrudu nevim, prevzali jsme zahradku s uz vysazenymi bobulovinami. Angrest tam byl jen jeden a nekolik mezer v rade :) podle stareho nakresu tam bylo puvodne keriku vic, ale ted uz tam zustala jen josta a rybiz. Kazdopadne se padli letos objevilo i sousedu a ti rikali ze poprve. Na to, jake je u nas sucho, je to zvlastni. Zkusime koupit na podzim nejakou rezistentnejsi odrudu (doporucovanou Rolandu?) a poctiveji osetrovat, bez angrestu to neni to prave...
alkuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 29. 6. 2011 21:09

Hm, tak podle popisu jste na zahrádce určitě měli starší odrůdy, ne žádné rezistentní proti padlí. Ty to odnáší nejvíc. Bohužel. Já si ze svého dětství nepamatuji, že by nějaké padlí kdy na angreštu bylo a že by bylo nutné angrešty stříkat. Opravdu bohužel, zvlášť proto, že tohle se netýká jen angreštů. Těch škůdců a chorob je čím dál víc, asi je to čistějším prostředím obecně.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 9. 4. 2016 18:28

Fidych píše:Na stromkových angreštech se už třetím rokem objevuje z jara padlí angreštové. Postřiky Kuprikolem ani sestřih letorostů do zdravého dřeva nepomohly. Existují resistentní odrůdy nebo spolehlivá ochrana? Díky za radu


Já asi 3 roky používám babskou radu na postřik angreštů proti pádlí a musím říci že úspěšně. Také mi nic nezabíralo.Postřik: 5g kypřícího prášku do pečiva + 10ml řepkového oleje + litr vody. Vše zamíchat a máte spolehlivý postřk proti všemu pádlí.Asi po 14 dnech postřik opakujete. Padlí na angreštech nemám. Kdo nevěří tak shánějte jiné postřiky .Já na ten můj nedám dopustit.
Zdraví Vás Milan.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 24. 4. 2016 13:22

Nevím , jestli k Vám moje zpráva dorazila, ale já používám postřik , který si vyrobím.
Návod: 5 g prášku do pečiva + 100ml řepkového oleje + 1l vody. Řádně zamíchat a postříkat asi 1x za 1čtrnáct dní.Víc než 3 postřiky nemusím dělat. Nic Vás to nestojí a máte od pádlí pokoj. Používám to několik let a 100% úspěch. Milan P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 4. 2016 15:06

Díky za radu, vypadá to dobře. Pokud to fakt stačí postříkat jen třikrát, nemá to chybu. U nás je bohužel zatím pořád dost zima (nebo mokro), tak zkouška musí počkat. Dám vědět ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 4. 2016 11:59

Omlouvám se za chybičku . Toho řepkového oleje dát jen 10 ml. A to to člověk to po sobě nejméně 3x čte.Možná by stálo za to to stříknout pro jistotu i víckrát , třeba 5x,nebo i 10x. Tak po 14 dnech .Chce to vyzkoušet.Já jsem stříkal poprvé letos , když už šel do květu (před asi 14 dny)a lístky asi jako 10tikoruna.Tento postřik není nic škodlivého ,ničemu to neublíží a nic to nestojí.Vše je k jídlu v kuchyni.Chemické postřiky musíte také nekolikrát opakovat.
Já opravdu nemám problém a zatím je vše krásně zelené.
Zdraví Vás Milan P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 4. 2016 20:26

Chybička se vloudí, stává se. U nás mají angrešty na květ a lístky pidi, takže doufám, že stihnu postřik včas. Díky :-))
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 4. 2016 10:29

Zdravím Vás.
Pokud máte strach, že nestihnete postřik dříve než přijde padlí, tak bych si s tím já hlavu nelámal a postříkal i když je to ještě malé.Tím nic nezkazíte. A uvidí se.
Milan P.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků