Jak jste spokojeni při nákupu rostlin zásilkovou formou ?

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Jak jste spokojeni při nákupu rostlin zásilkovou formou ?
Velmi spokojen/a
Spokojen/a
Nespokojen/a
Velmi nespokojen/a
Nevyužívám tuto formu nákupu.
Můžete označit 1 možnost

Zobrazit výsledky

Odeslat příspěvekod germi123 17. 2. 2006 13:30

Na podmět uživatele poop (Možná by bylo účinné založit někde anketu o tom jak byl kdo spokojen při nákupu zásilkovým způsobem. Vznikl by pěklný přehled.)
Zakládám tento topic, kde se prosím vyjádřete o Vašich zkušenostech.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod germi123 17. 2. 2006 14:32

Já osobně tuto možnost pro nákup rostlin nevyužívám. Bojím se v jakém stavu by zboží dorazilo, proto využívám klasický osobní výběr.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m.mo. 18. 2. 2006 13:05

Řekl bych, že tohle je moc obecné. Já jsem s některými zásilkovými prodejci velmi spokojen a někteří mě děsí!
Pojďte hodnotit komkrétní prodejce. Například:
http://www.zahradnictvi-modry.cz/zahrad ... t=onas.htm
http://ruze.unas.cz/nabidka.htm
http://www.starkl.com/prodejna.htm
http://www.dvur-loucka.cz/
http://www.skstatek.cz/
http://www.thuja.cz/
http://www.skubi.cz/
http://www.zahradnictvi-kubelka.cz/
http://www.supertip.cz/dendromarket/
http://www.kallimagarden.com/
http://www.sweb.cz/marian.haba/

Tito prodávají okrasnTito dřeviny - navrhněte další.....
m.mo.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin H. 20. 2. 2006 11:35

S tímto názorem souhlasím. Jsou prodejci semen a sazenic, kteří jsou velmi zodpovědní a féroví. Většinou se jedná o malé prodejce. Ale firma - nebudu jmenovat - která nás zaplavuje svými přebarvenými katalogy, by se měla stydět za to, že se označuje za zahradnictví.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evina (novy) 18. 5. 2006 17:36

Většinou preferuji také osobní odběr. Ale v širší rodině máme neblahé zkušenosti s objednáváním ze zmíněných "přebarevných katalogů" (Ad administátor: s údivem pozoruji, že zřejmě jmenovitě není žádoucí uvést?Žaloba??). Ceny přemrštěně vysoké a kvalita dodaných rostlin opravdu žalostná. Já jen doufám, že už většinu důchodců (kteří služby často využívají, mají, bohužel, málo jiných informací a katalogy jim dodá pošta až domů) svými službami stačili znechutit a obchod jim nepokvete.
Evina (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 8. 12. 2006 21:45

Nerada kupuji zajíce v pytli. Katalogy sice silně lákají, ale každý se někdy spálí. I když jsem se snažila, také některé zaslané rostlinky chytla "rychlá smrt" a někdy to byl zas opak. Spíše však se přikláním k osobnímu odběru. Zkontroluji kořenový bal a zda-li nemá rostlinka nějakou tu breberku atd....
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tina tom 18. 12. 2006 14:04

Semená zásadne objednávam cez internet, rastiliny nikdy, sama si vypestujem čo potrebujem. :idea: Súhlasím z Martinom som velmi spokojná s rodinnými firmami - kvality,cena, rozumné jednanie.
Velké nadnárodné spoločnosti - zlá kvality, vysoká cena a chciet info no hroza. :cry:
tina tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 3. 2007 00:00

Smutné je, že dost lidí si zkusí něco koupit z rádoby pravdivého katalogu, dají za to fůru peněz, rostlinka uhyne a oni na ni zanevřou, že je moc náročná atd. Ale chyba je jinde, že.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 1. 3. 2007 10:15

Je to sice pravda,ale v mnoha směrech si za to můžeme sami.V dnešní době už i naši Zahradníci se mohou klidně rovnat takovým firmám jakými jsou Beker nebo Starkl.V mnohém je i předčí.Má rada zní asi takto.:pokud se mi líbí nějaká fotografie v barevném katalogu tak si v první řadě ověřím pravdivost vyobrazení a i něco bližšího o rostlince(v dnešní době se dá využít i internet).Po objednání a převzetí se dodaným rostlinkám chvíli věnovat.Některé je potřeba zvlažit,ale některým by jsme tím ublížili,pokud jsou zasvazkované povolit úvazky a nechat je "vydýchat".Po vysázení není hned nutné je zalít.Pokud je nasázíme navečer klidně je můžeme zalít až ráno.Ale zároveň připouštím,že zásilka která je doručena po volných dnech si zasluhuje zvýšenou pozornost a dohled.Ale to není vinou zahradníků.Není potřeba se bát zahradnických zásilkových služeb,jen si vybrat ty které vám vyhovují a které vás už jednou nezklamaly,a takové firmy u nás existují!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2007 17:28

Nakupovat pouze podle obrázků v katalogu je riziko - nabídky jsou dělány tak, aby lákaly a proto je na fotografiích vše naranžováno aby podívaná byla poutavá. Opravdu je lepší zjistit něco o nárocích rostlin, které nás zaujmou a spíš sázet na osvědčené druhy, než žhavé novinky. Porovnáte-li ceny nabízených rostlin od našich zahradníků a ceny zahraničních prodejců (třeba firmy Bakker), nestačíte žasnout nad rozdíly ( naši pěstitelé jsou mnohem levnější). Pochopitelně se někde musí projevit náklady na úžasně barevné katalogy, dovoz rostlin a další propagaci. Mimoto jsou dovvážené rostliny z jiných klimatických podmínek, proto se rostliny na záhonu nebo v nádobách nemusí úplně podobat vyobrazení v katalogu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 2. 5. 2007 20:41

Pro milovníky jiřin a jiřinek by jsem chtěl upozornit na jednu českou super zahradnickou firmu.A to Zahradnictví Dahlia,Luděk Brzák,Sloveč 154,28903 Městec Králové.Má i své stránky.Je to na trase z Městce Králové do Jičína.A to za co by jste jinde dávali 30 a více korun zde pořídíte za polovic(jedná se o zakořeněné řízkovance v chodu) perfektně balené na evropské úrovni.Prostě super,květuschopné.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 5. 5. 2007 19:54

S tímto názorem jen souhlasím,stačí si porovnat jednotlivé ceny u stejných rostlin u rakouských nebo holandských a našich zahradnických katalogů.A naši jsou už stejně dobří jako ti zahraniční.Jen mě překvapuje,kde mají své marketingové pracovníky,že stále drží ty nekřesťansky vysoké ceny.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 5. 2007 12:43

Kdo si potrpí na všelijaké zajímavosti a nevšednosti, určitě bude spokojen s nákupem v Krakonošově zahradnictví (Šír - Kruh u Jilemnice). Od citrusů, léčivek, skalniček, jehličin, listnáčů, popínavých rostlin atd. až k orchidejím a užitkovým rostlinám - bohatý výběr, slušné ceny, dobře expedované rostliny dojdou bez úhony. Zkuste mrknout na http://www.krakonosovozahradnictvi.cz 8)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod BEABEA 17. 5. 2007 19:27

Letos jsem nakoupila rostliny v LUKON GLADYS a v ZAHRADNICTVÍ Tomáš Petro z Mělníka.Spokojenost 100% ! Rostliny pěkné,zdravé,a za slušnou cenu.
BEABEA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 5. 2007 21:13

Zahradnictví Petro v Mlazicích bude mít koncem května (bohužel přesný termín nevím) prodejní výstavu fuchsií- určitě by to stálo za vidění i nákup!
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků