Jak postavit skleník svépomocí?

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Mirila 4. 6. 2018 09:41

Vyráběl jste si někdo skleník svépomocí? Máte nějaký plánek? Kolik Vám to zabralo času? Stojí ten skleník ještě dnes? Znovu ho raději koupíte nebo opět postavíte? A když koupíte, tak kde? Vím, hodně otázek, ale když mi pomůžete aspoň s jednou odpovědí, budu vděčná :)
Mirila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirila 4. 11. 2018 19:03

Letos jsem skleník nevyřešila, ale téma bude aktuální i na příští rok. Prosím pěkně, poraďte :)
Mirila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žak 1. 12. 2018 18:09

Ano, na přání rodičky, z dostupných komponentů-stavebnice. Rozměry dle obětovatelné plochy a pěstitelských záměrů. Výkop a betonáž základů, středový chodník svépomocí, stejně tak finální montáž. Funguje s minimální potřebou údržby cca 12 roků.
Žak

Odeslat příspěvekod Martin Kutý 18. 1. 2019 12:46

Já jsem před několika lety stavěl 2 skleníky s otcem svépomocí a musím říct, že už bych do toho znovu nešel. Sice ještě stojí a předpokládám, že nějakou dobu stát bude, ale čas, který jsme stavbou strávili nám nikdo nevynahradí. Když si vezmu, že se dá dnes koupit rozumná stavebnice skleníku s přehledem do 10 tis., tak bych neváhal.
Martin Kutý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Včelí dědeček 7. 2. 2019 19:42

Se skleníkem neporadím, ten jsem ještě nedělal, ale pokud by stačil foliovník 8x2x2 metry, tak mohu poradit.Loni jsem si postavil 3 a rajčata a papriky jsem měl až do Vánoc.Také mohu naučit chovat včely. Tak ahoj všichni. Včelí dědeček. jnkucera@seznam.cz.
Včelí dědeček

Odeslat příspěvekod Televize-d 22. 2. 2019 09:37

Osobně jsem taky spíše pro fóliovník, ve kterém já vidím velkou výhodou v tom, že se dá jednoduše přenést na jiné místo a tudíž tak více využít přírodní potenciál zeminy. Ve skleníku je nutné buď chemicky hnojit, nebo z něj půdu po nějakém čase vyvézt a navozit novou. Pokud byste trval na skleníku, pak bych šel asi do nějaké skládačky z polykarbonátu- soused ho má už nějaký ten rok a pořád vypadá solidně. Kupovaný byl relativně za pár korun v OBI.
Televize-d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda IR 22. 4. 2021 20:09

Osobně mám zkušenost s foliovníkem a skleníkem, který má výplně ne ze skla, ale z polykarbonátu, stavba foliovníku je mnohonásobně jednodušší a pro začátek je to podle mě lepší volba, poté můžete přistavět skleník, jako my :) Navíc foliovník může být mnohem menších rozměrů, máme foliovník, který je podobně velký jako psací stůl.... Uvidíme co tyhle "plasťáky" vydrží - oba mají na vnější straně folie resp. polypropylenu ochrannou UV vrstvu, tak třeba to mají vychytané.
Tonda IR
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků