Zahradní nábytek

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod káňa 16. 6. 2014 11:53

poraďte mi prosím, jaký je lepší zahradní nábytek? Teak, masiv, plastový?
káňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 6. 2014 23:20

Teak je taky masiv, když je dobře udělaný a udržuje se vypadá dobře i po letech.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Siminka 12. 8. 2014 10:16

Pořídili jsme si od firmy Prokom zahradní nábytek Prowood, je to z masivního materiálu ThermoWood, nemusí se natírat, ani odtahovat pod střechu když prší. Plastový nábytek už kupovat nebudeme, raději trochu zainvestujeme do kvality a máme klid na spoustu let.
Siminka

Odeslat příspěvekod KláraS 13. 2. 2015 09:16

My máme bytelný zahradní nábytek z masivu od p. Kulhánka a jsme nad míru spokojeni. Za nás masiv :)
KláraS

Odeslat příspěvekod tomáš01 12. 4. 2015 16:41

Nemá někdo zkušenost s nábytkem od Dopplera? Slyším na něj jen samou chválu a díky tomu jsem si vyhlédl tuto sestavu http://www.give.cz/p/doppler-worthersee-velka. Jen nevím, jestli severská borovice je dobrá, nebo ne. Má s tím někdo nějakou zkušenost??? Dík. Tomáš
tomáš01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzaj. 26. 3. 2016 01:14

ahoj, já osobně doporučuji umělý ratan. Je moc hezký a neničí se. :)
Sám jsem si ho po několika letech trápení s dřevem pořídil a je to super změna. :) Doporučuji zvážit.
honzaj.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michalisko 4. 5. 2016 09:16

Zdravím, určitě jak kolega výše doporučuji zahradní nábytek z umělého ratanu Snadno se udržuje a jen tak se nepoškodí. ;-)
Michalisko

Odeslat příspěvekod Barbora123 25. 12. 2016 22:24

Taky se přidávám k umělému ratanu :) super údržba, vydrží a také se mi nejvíce líbí :) mrkněte sem, mají velký výběr https://favi.cz/produkty/kategorie/zahradni-sestavy
Barbora123

Odeslat příspěvekod Vasek06 15. 1. 2017 19:49

Umělý ratan nebo i přírodní vyžaduje pečlivou údržbu. Podívejte se na ratan po půl roku používání - špína v mezerách, ale je fakt, že spoustě lidí to nevadí ....

-- 15. 1. 2017 19:50 --

Ti co tu velice vychvalují ratan i s odkazy jsou dlě měprodejci tohoto zboží.
Vasek06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grave80 23. 1. 2017 17:23

Teak, pokud se aspoň trochu udržuje
Grave80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasek06 23. 1. 2017 20:48

Teak - přes všechno, co se píše - je dřevo a jako to vyžaduje také udržbu - pečlivé občasné nátěry. Ale hlavně ne každý výrobce ho má kvalitně zpracovaný - prvotní nátěr - a to dělá pak ten rozdíl.
Vasek06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maggie1989 8. 11. 2017 15:03

Máte zkušenosti se zahradním nábytkem dělaném z palet - http://homezin.cz/media/23-napadu-na-na ... veho-dreva ? Rád bych ho umístil do pergoly, ale při hezkém počasí i vytáhnul mimo zastřešení. Mohu ho přes noc či déšť nechávat venku či je nutné ho neustále uklízet? Mám dobrý přísun palet, tak bych jich rád využil k originálnímu posezení :)
Maggie1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenka Pražáková 1. 2. 2018 12:48

Ta mě také mohu doporučit teakový nábytek - ***REKLAMA ODSTRANĚNO***
pěkně dřevo ladí se zahradou proti plastu například. dvakrát do roka ho natřeme teakovým olejem, předtím umyjeme.
Lenka Pražáková

Odeslat příspěvekod Majki636 24. 7. 2021 21:58

Za mě rozhodně ratan :). Je bezúdržbový a výborně vypadá :)
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladicek2211 26. 7. 2021 13:27

Ratan je fajn, ale také si nemyslím, že je na vždy.
Za mě je nejlepší kovový zahradní nábytek, kupovali jsme ho nedávno a díky slevám jsme ještě dost ušetřili.
Ladicek2211

Odeslat příspěvekod Jarkule 3. 8. 2021 17:50

Kde mají hezké sestavy z ratanového nábytku ?
Jarkule

Odeslat příspěvekod Majki636 18. 8. 2021 21:33

Tak ono je to o vkusu :) mně kovový nábytek nenadchl takže pro mě byl ratan jasná volba :) a taky se mi povedlo ušetřit, protože mají na gardenspace hodně velké slevy.
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarkule 31. 8. 2021 13:26

Jo tak přesně něco takového bych brala :tleskani https://www.gardenspace.cz/zahradni-sou ... a-ii-seda/
Jarkule

Odeslat příspěvekod Oliss 1. 9. 2021 21:24

Jak dlouho tak ten ratanový nábytek vydrží ? Zamilovala jsem se do té ratanové zahradní postele co mají na gardenspace :love:
Oliss

Odeslat příspěvekod Majki636 8. 9. 2021 12:15

Tak o tom jak dlouho nábytek vydrží rozhoduješ i ty. Prodlužuješ mu životnost tím, že ho nebudeš nechávat na dešti, v zimě ho schováš apod ;). Nicméně já mám slabost pro ratanový nábytek, takže já doporučuju ten :)
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Strýček Nimra 13. 9. 2021 20:51

Honem honem do Baumaxu, mají tam teď slevy na zahradní nábytek. Více info zde.
Strýček Nimra

Odeslat příspěvekod Dava45 5. 1. 2022 13:25

Myslíte, že má teď smysl kupovat nějaký set zahradního nábytku (nějaké zimní ceny?), nbo radši počkat na začátek jara? Trochu se bojím, aby před sezónou výrazně nezdražili, ale zase myslím, že bude větší výběr.
Dava45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zahradni-chlap 7. 4. 2022 11:38

Obecně se dá říct, že zahradní nábyek je nejlevnější na podzim a občas se dají chytit opravdu perfektní akce. Nevýhoda je samozřejmě ta, že je v tomto období menší výběr.
Zahradni-chlap
Kolemjdoucí