Jak na zahradní domek

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod MouseKey 4. 6. 2013 13:27

Ahoj odborníci, mám problém - jde mi to o hodně líp za počítačem jak pod jabloní, ale moje žena je neúprosná a trvá na tom, abych na zahradě postavil "něco" na suchý posez. :cry: Jak jinak chci jít cestou největšího zjednodušení, proto mě zaujali už "hotové" zahradní domky z Baumaxu. A teď k otázkám - hlavně mě zajímá, jak moc náročná je kompletace něčeho takovýho (fakt mívám v ruce jen klávesnici :D ), co vše k tomu potřebuji (vím, je to na té stránce a asi i v návodu, ale jestli není nějaký zlepšovák nebo "zkratka...") a zda je nutné nějaké povolení. Díky všem!
MouseKey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 5. 6. 2013 19:14

Píšeš, že žena chce něco na suchý posez. Mohl bys to ještě rozvést? Podle mého názoru totiž k danému účelu nejsou zrovna tyhle domky vhodné. Kam byste ho chtěli umístit? Na zahradu, kam jezdíte o víkendech, nebo na pozemek, kde máte dům (pokud bydlíte v RD)?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horsee 19. 6. 2013 16:23

Patřím do stejné kategorie zahrádkářů jako jsi ty:) Skládačky zahradních domků z hobbymarketů podle mě nejsou úplně to pravé. Stavba vyžaduje rovný terén a trochu té šikovnosti, jinak se ti to za pár měsíců celé zkroutí a bude to na vyhození. Osobně bych doporučil buď nechat si to vyrobit u nějakého truhláře a nebo zkusit nějakou firmu, která ti zařídí nejen domek, altán nebo pergolu vhodných rozměrů, ale rovnou ti ho i postaví

//Edit moderátor -odstraněná reklama
Horsee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pergonella 9. 1. 2014 13:46

Mně se líbí, jak k zákazníkům přistupuje Vladeko. Tady www.zahradni-domky-chatky.cz
prodávají hotové věci na klíč, jsou jiné, než najdete v hobby marketech. My od nich máme zahradní domek - altán už pár let a maximální spokojenost.
Pergonella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr45 21. 2. 2016 10:14

MouseKey píše:Ahoj odborníci, mám problém - jde mi to o hodně líp za počítačem jak pod jabloní, ale moje žena je neúprosná a trvá na tom, abych na zahradě postavil "něco" na suchý posez. :cry: Jak jinak chci jít cestou největšího zjednodušení, proto mě zaujali už "hotové" zahradní domky z Baumaxu. A teď k otázkám - hlavně mě zajímá, jak moc náročná je kompletace něčeho takovýho (fakt mívám v ruce jen klávesnici :D ), co vše k tomu potřebuji (vím, je to na té stránce a asi i v návodu, ale jestli není nějaký zlepšovák nebo "zkratka...") a zda je nutné nějaké povolení. Díky všem!


Z Baumaxu rozhodně ne, můj kamarád si pořídil něco takového na chatu a naprostá katastrofa dřevo mají neošetřené proti škůdcům naprosto nedoporučuji. To je lepší nechat si postavit domeček na míru :) http://drevene-domky.cz/zahradni-domky/
Petr45

Odeslat příspěvekod Danzacek 20. 7. 2016 18:33

Podívejte se například na tyto stránky: http://drevene-domky.cz/zahradni-domky/ je zde plno zajímavých pergol, zahradních domků a dřevostaveb. Nabídka zahradních domků je opravdu velká, na výběr máte nejen na internetu, ale také v každém hobby marketu. Nesmíte se však nechat touto velkou nabídkou zmást a pečlivě si ujasnit, k čemu ho budete chtít vlastně využívat. Zda jako úložný prostor, nebo pro osobní použití. Zde se domky liší pak například podle použitých dveří, zda jednotné nebo dvojité a také použití oken a s tím spojený i přístup světla dovnitř domku, či sklon střechy.
Danzacek

Odeslat příspěvekod Michall 15. 1. 2017 21:04

Doporučuji koupit zahradní domky spíše od kvalitního výrobce, který se jejich výrobou přímo zabývá. Jako základ se používají zemní vruty, takže není ani nic potřeba betonovat. Složení zabere zhruba den - dva. Poté je dobré domek také natří, aby dlouho vydržel.
Michall

Odeslat příspěvekod richardsonec 2. 8. 2018 11:30

Zahradní domek? Tím jako myslíte pergolu? Jinak taky plánuji neco vybudovat na zahradě rodičů. Tak se inspiruji na různých forech a koukám na fotky. Tady jich moc nebylo. Dobrý na fotky je třeba pinterest.
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdena565 4. 9. 2020 13:24

Dobrý den, zahradní domek je mým velkým snem, takže moc díky za tipy. Nejdřív je ale v pořadí koupě domku se zahradou. V panelákovém bytě v 6tém patře jsme opravdu se dvěma dětmi nešťastní. Moc bych vás prosila o nějaké tipy na nabídky domků v okolí Kutné Hory. Zatím pokukuji tady http://www.bigle.cz/ tak uvidíme jestli něco dopadne. Každopádně budu ráda za každé info.
Zdena565

Odeslat příspěvekod Katka44 31. 1. 2022 16:49

Ja jsem koupila zahradni domek v Baumax a jsem velice spokojena, jak nemecka kvalita tak cena byly v poradku a maji ted s blizicim se jarem slusny vyber a vse skladem, coz treba u eshopu na internetu je docela problem. Muzu doporucit.
Katka44

Odeslat příspěvekod Dava45 18. 3. 2022 10:20

Záleží, co od toho domku chcete a jak moc jste ochotný se o něj starat. Dřevěný dmek je hezký, ale když koupíte stavebnici, tak bude složění složitější a budete ho muset pravidelně přetírat. Kovový nějakou chvíli vydrží, ale zase nevypadá nic moc. Osobně bych volil nějaký bytelnější plastový domek.
Dava45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ma3n 5. 6. 2023 12:54

Sused postavil tento projekt, nie je to sice zahradny domcek ale zato polyfuncne vyriesil toho hned niekolko gril a posed cca 23m2 Plus miestnost pre naradie, bicykle cca 23m2 Pod jednou strechou https://www.promiprojekt.sk/projekty/do ... /garaz-gp2
Ma3n
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků