solární panel

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod gotti 30. 4. 2010 11:32

Ahoj,koupily jsme si pozemek a chceme si tam postavit chatičku 4x4 metry,ale není tam elektrika,tak jsem se chtěl zeptat,jestli by šel koupit solární panel,který by zajištoval elektřinu.Nerozumím tomu a tak nevím,jestli by utáhl lednici,večer světlo,popřípadě televizi a přes den čerpadlo na zalévání zahrádky.Viděl jsem panel 12V/135Wp Kyocera KD135 rozměry: 1500x668x46mm za 10 tisíc korun a tak jsem se chtěl poradit,jestli by to fungovalo tak jak si představuji.Předem děkuji
gotti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bures2 3. 5. 2010 14:11

Ta střecha by byla příliš malá, takže by to takovou spoušť neutáhlo, ale mohl by jsi na pozemek taky přidat panely, to by mělo fungovat.
bures2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zeslunce 22. 2. 2012 22:23

gotti píše:Ahoj,koupily jsme si pozemek a chceme si tam postavit chatičku 4x4 metry,ale není tam elektrika,tak jsem se chtěl zeptat,jestli by šel koupit solární panel,který by zajištoval elektřinu.Nerozumím tomu a tak nevím,jestli by utáhl lednici,večer světlo,popřípadě televizi a přes den čerpadlo na zalévání zahrádky.Viděl jsem panel 12V/135Wp Kyocera KD135 rozměry: 1500x668x46mm za 10 tisíc korun a tak jsem se chtěl poradit,jestli by to fungovalo tak jak si představuji.Předem děkuji

ahoj,není to problem , k panelu je ještě potřeba regulátor a akumulátor,světla,čerpadla,televize jsou na 12 Volt, nebo měnič na 220 Volt,
pokud jde o chladničku,byl by potřeba ještě jeden panel.
Základní informace a fotografie jsou na www.eles-solar.cz
zdravím
zeslunce
Kolemjdoucí